Bak w Dimension Data, Frankiny w Groupama-FDJ, Hofland w EF Education First-Drapac

38-letni Duńczyk Lars Bak po siedmiu latach opuszcza Lotto Soudal. Jego nowym zespołem będzie Dimension Data.

Bak wniesie sporo doświadczenia do afrykańskiej drużyny. Niegdyś znany był ze swojego agresywnego stylu jazdy, który dał mu etapowe zwycięstwo na trasie Giro d'Italia (2012) oraz 2. miejsce w Tour de Pologne (2008). Ostatnimi czasy zmienił charakterystykę swojej jazdy i skupił się na pracy na rzecz kolegów z drużyny. 

W Dimension Data będzie mentorem dla młodych kolarzy, a poza tym powinien wspomóc Marka Cavendisha w sprintach, jeśli Brytyjczyk nadal będzie próbował mierzyć się z najlepszymi. W strukturach ekipy Douglasa Rydera od czasu do czasu powinien móc także pojechać na swoje konto. Duńczyk jest piątym wzmocnieniem afrykańskiej ekipy, wcześniej kontrakty podpisali: Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott), Michael Valgren (Astana), Danilo Wyss (BMC Racing) i Rasmus Tiller (Joker-Icopal).

Utalentowany Kilian Frankiny jest natomiast kolejnym zawodnikiem, który opuszcza BMC Racing. Szwajcar w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Groupama-FDJ. Francuzi wierzą, że wraz ze zmianą ekipy 24-latek zacznie osiągać lepsze wyniki. Podczas dwuletniego pobytu w BMC zajął 9. miejsce w Volta a la Comunitat Valenciana i zdobył brązowy medal na mistrzostwach Szwajcarii w wyścigu ze startu wspólnego.

Po dwóch latach w LottoNL-Jumbo na zmianę zespołu zdecydował się Moreno Hofland. Holender wygrał co prawda jeden wyścig - Famenne Ardenne Classic (2017) - ale nie zrobił wyraźnego postępu. Jego pracą było przede wszystkim rozprowadzanie sprinterów. Hofland ma dopiero 26 lat i chciałby otrzymywać więcej szans i wygrywać wyścigi. W EF Education First-Drapac powinien dostać więcej zaufania i wsparcia od ekipy.

Swój kontrakt z Quick-Step Floors przedłużył za to Yves Lampaert. Mistrz Belgii solidnie zapracował na nową umowę, przez cały sezon świetnie pracował na rzecz drużyny, a do tego dorzucił zwycięstwo w Dwars door Vlaanderen. Po odejściu Nikiego Terpstry może będzie pretendował do roli lidera ekipy w północnych klasykach. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: