Ladies Tour of Norway 2018: etap 1. Marianne Vos w formie

Marianne Vos (Waowdeals) zwycięstwem w Mysen otworzyła rozgrywany w południowej części Norwegii wyścig etapowy Ladies Tour of Norway.

Holenderka pokonała na finiszu płaskiego odcinka Szwedkę Emilię Fahlin (Wiggle High5) oraz Amerykankę Coryn Riverę (Team Sunweb). 6. lokatę wywalczyła Małgorzata Jasińska (Movistar Team).

Pierwszy odcinek norweskiego ścigania znaczyło kilka niewielkich wspinaczek, ale profil sugerował, że o zwycięstwo powalczą sprinterki. Peleton rywalizację rozpoczął przy dość silnych podmuchach wiatru i zachmurzonym niebie, a przez pierwsze 50 kilometrów sytuację starały się kontrolować zawodniczki ekipy Waowdeals.

Praca opłaciła się i Marianne Vos wygrała pierwszy lotny finisz. Nie pomogło to jednak w wyklarowaniu się ucieczki i dopiero za półmetkiem na czele znalazły się Anna Plichta (Boels Dolmans), Katerine Aalerud (Team Virtu Cycling Women) oraz Sofia Bertizzolo (Astana Women's Team).

Trójka na czele nie zabawiła długo, gdyż dość sprawnie zareagowały zespoły Sunweb i Waowdeals, a drug lotny finisz znów wygrała Vos. Kolejny punkt programu - górska premia w Skoro - nie wniosła wiele nowego, a punkty na szczycie zebrała przyspieszająca Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

Rozciągnięty po podjeździe peleton pękł przy pomocy wiatru i na 36 kilometrów przed metą w czołówce znalazły się 33 zawodniczki. Współpraca układała się średnio, atakowała Niewiadoma z Megan Guarnier (Boels Dolmans), Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) i Lucindą Brand (Team Sunweb), ale nie dało to wiele.

22 kilometry przed metą 31-osobowa grupa prowadząca notowała półtorej minuty przewagi nad peletonem musztrowanym przez Team Sunweb. Dłużej nie czekała Karol-Ann Canuel (Boels Dolmans), wyprowadzając samotny atak i szybko budując pół minuty zapasu nad rywalkami.

16 kilometrów przed metą kontrowała Floortje Mackaij (Team Sunweb), co z prowadzenia zluzowało jej koleżanki. Do pracy w takiej sytuacji zabrały się zawodniczki Mitchelton-Scott, na 10 kilometrów przed metą stojąc przed wyzwaniem odrobienie półtorej minuty do Canuel, która samotnie pokonywała techniczną rundę w Mysen.

Kanadyjka broniła się dzielnie, przez ostatnie 3 kilometry jadąc zaledwie z 13-sekundową przewagą. Pościg dopadł ją na 200 metrów przed metą, nie pozwalając jej na odniesienie pierwszego sukcesu w wyścigu WorldTour. Finisz z grupy wygrała pewnie Vos, pokazując, że poniedziałkowy triumf w szwedzkiej Vargardzie nie był przypadkiem.

Wyniki 1. etapu Ladies Tour of Norway 2018 (2.WWT), Rakkestad - Mysen (127,7 km):

  1 Marianne Vos (Ned) Waowdeals                         3:18:03
  2 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5
  3 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women
  4 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women
  5 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini
  6 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women
  7 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops
  8 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
  9 Chiara Consonni (Ita) Valcar PBM
 10 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women
 11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 12 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
 13 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle
 14 Alison Jackson (Can) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 15 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana
 16 Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Women
 17 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing
 18 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing
 19 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 20 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women
 21 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals
 22 Elena Pirrone (Ita) Astana Women's Team
 23 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini
 24 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
 25 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women
 26 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle
 27 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
 28 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women
 29 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women
 30 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana                 00:43
 31 Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas                        00:47
 32 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini                    01:35
 33 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                    02:07
 34 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                  02:24
 35 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 36 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling
 37 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals
 38 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies
 39 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing
 40 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
 41 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops
 42 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team
 43 Stine Borgli (Nor) Norway
 44 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team
 45 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM
 46 Karlijn Swinkels (Ned) Ale Cipollini
 47 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing
 48 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
 49 Katia Ragusa (Ita) BePink
 50 Sara Mustonen Lichan (Swe) Sweden
 51 Christa Riffel (Ger) Canyon-SRAM Racing
 52 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops
 53 Birgitte Ravndal (Nor) Norway
 54 Anouska Koster (Ned) Waowdeals
 55 Ingrid Drexel (Mex) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 56 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana
 57 Alicia Gonzalez (Spa) Movistar Team Women
 58 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 59 Greta Richioud (Fra) FDJ Nouvelle
 60 Lourdes Oyarbide (Spa) Movistar Team Women
 61 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM
 62 Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5
 63 Edwige Pitel (Fra) Cogeas
 64 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals
 65 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 66 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM
 67 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops
 68 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women
 69 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling
 70 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle
 71 Agua Marina Espinola (Par) Cogeas
 72 Brodie Chapman (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 73 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing
 74 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM
 75 Vita Heine (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 76 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM
 77 Rachel Neylan (Aus) Movistar Team Women
 78 Sara Olsson (Swe) Sweden
 79 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 80 Tatiana Guderzo (Ita) BePink
 81 Anna Christian (GBr) Trek-Drops
 82 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans                   02:44
 83 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
 84 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling                  06:34
 85 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies           07:57
 86 Nicole Steigenga (Ned) BePink
 87 Alexandra Nessmar (Swe) Sweden
 88 Maelle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle
 89 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling
 90 Anabelle Dreville (Fra) Lotto Soudal Ladies
 91 Julie Leth (Den) Wiggle High5
 92 Ingrid Moe (Nor) Norway
 93 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 94 Silvia Valsecchi (Ita) BePink
 95 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5
 96 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini
 97 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals
 98 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women             08:04
 99 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton Scott Women
100 Karina Kasenova (Rus) Cogeas                           10:42
101 Grace Garner (GBr) Wiggle High5                        13:02
102 Abigail Van Twisk (GBr) Trek-Drops
103 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products-Birk Sport
104 Ingvild Goskjenn (Nor) Hitec Products-Birk Sport
105 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans
106 Hedda Wallstrom Johansen (Nor) Norway                  16:02
107 Teniel Campbell (Tto) Cogeas
108 Francesca Pattaro (Ita) BePink
109 Martina Alzini (Ita) Astana Women's Team
110 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Norway
111 Clara Lundmark (Swe) Sweden
112 Valentina Scandolara (Ita) Team Tibco-Silicon Valley Bank

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Marianne Vos (Ned) Waowdeals                         3:17:47
  2 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women                   00:09
  3 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                       00:10
  4 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                  00:13
  5 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women              00:16
  6 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini
  7 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women
  8 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops
  9 Chiara Consonni (Ita) Valcar PBM
 10 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women
 11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 12 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
 13 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle
 14 Alison Jackson (Can) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 15 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana
 16 Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Women
 17 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing
 18 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing
 19 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 20 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women
 21 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals
 22 Elena Pirrone (Ita) Astana Women's Team
 23 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini
 24 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
 25 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women
 26 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle
 27 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
 28 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women
 29 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women
 30 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana                 00:59
 31 Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas                        01:03
 32 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini                    01:51
 33 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                    02:23
 34 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                  02:40
 35 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 36 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling
 37 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals
 38 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies
 39 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing
 40 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
 41 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops
 42 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team
 43 Stine Borgli (Nor) Norway
 44 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team
 45 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM
 46 Karlijn Swinkels (Ned) Ale Cipollini
 47 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing
 48 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
 49 Katia Ragusa (Ita) BePink
 50 Sara Mustonen Lichan (Swe) Sweden
 51 Christa Riffel (Ger) Canyon-SRAM Racing
 52 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops
 53 Birgitte Ravndal (Nor) Norway
 54 Anouska Koster (Ned) Waowdeals
 55 Ingrid Drexel (Mex) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 56 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana
 57 Alicia Gonzalez (Spa) Movistar Team Women
 58 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 59 Greta Richioud (Fra) FDJ Nouvelle
 60 Lourdes Oyarbide (Spa) Movistar Team Women
 61 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM
 62 Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5
 63 Edwige Pitel (Fra) Cogeas
 64 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals
 65 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 66 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM
 67 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops
 68 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women
 69 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling
 70 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle
 71 Agua Marina Espinola (Par) Cogeas
 72 Brodie Chapman (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 73 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing
 74 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM
 75 Vita Heine (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 76 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM
 77 Rachel Neylan (Aus) Movistar Team Women
 78 Sara Olsson (Swe) Sweden
 79 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 80 Tatiana Guderzo (Ita) BePink
 81 Anna Christian (GBr) Trek-Drops
 82 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans                   03:00
 83 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
 84 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling                  06:50
 85 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies           08:13
 86 Nicole Steigenga (Ned) BePink
 87 Alexandra Nessmar (Swe) Sweden
 88 Maelle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle
 89 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling
 90 Anabelle Dreville (Fra) Lotto Soudal Ladies
 91 Julie Leth (Den) Wiggle High5
 92 Ingrid Moe (Nor) Norway
 93 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 94 Silvia Valsecchi (Ita) BePink
 95 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5
 96 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini
 97 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals
 98 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women             08:20
 99 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton Scott Women
100 Karina Kasenova (Rus) Cogeas                           10:58
101 Grace Garner (GBr) Wiggle High5                        13:18
102 Abigail Van Twisk (GBr) Trek-Drops
103 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products-Birk Sport
104 Ingvild Goskjenn (Nor) Hitec Products-Birk Sport
105 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans
106 Hedda Wallstrom Johansen (Nor) Norway                  16:18
107 Teniel Campbell (Tto) Cogeas
108 Francesca Pattaro (Ita) BePink
109 Martina Alzini (Ita) Astana Women's Team
110 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Norway
111 Clara Lundmark (Swe) Sweden
112 Valentina Scandolara (Ita) Team Tibco-Silicon Valley Bank

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: