Tour de l'Avenir 2018: etap 1. Max Kanter przed Alanem Banaszkiem

Max Kanter

Max Kanter wygrał w bretońskim Elven pierwszy odcinek 55. edycji "wyścigu przyszłości" - Tour de l'Avenir.

Niemiec pokonał po finiszu z peletonu Alana Banaszka i Damiena Touze (Francja).

Pagórkowate rozdanie po ulicach departamentu Morbihan otworzyło 10-dniowe zmagania najlepszych młodzieżowców świata. Rywalizację kończyły cztery rundy wokół historycznego, istniejącego od epoki brązu miasteczka Elven, na których znajdzie się 2,8-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 3,9% (na pierwszym okrążeniu 4 km; 2,1%). Końcowe metry również prowadziły delikatnie pod górkę.

Ucieczkę dnia zawiązali Szymon Tracz, Ide Schelling (Holandia) oraz dwója reprezentująca ekipę Vendee U Pays De La Loire, Joris Vincent i Thomas Denis. Czołówka zyskała 5 minut, ale pod koniec zaczęła tracić grunt pod kołami. Najdłużej na prowadzeniu utrzymał się Tracz, doścignięty kilkanaście kilometrów przed metą.

Kontrakcje były bezwzględnie gaszone w zarodku. Ostatnie słowo wypowiedział Kanter, który wyprzedził wyraźnie niezadowolonego Banaszka.

Wyniki 1. etapu Tour de l'Avenir 2018 (2.Ncup), Grand Champ - Elven (138,2 km):

  1 Max Kanter (Niemcy)                                         3:15:01
  2 Alan Banaszek (Polska)
  3 Damien Touze (Francja)
  4 Rui Oliveira (Portugalia)
  5 Ziga Jerman (Słowenia)
  6 Gerben Thijssen (Belgia)
  7 Jake Stewart (Wielka Brytania)
  8 Robert Stannard (Australia)
  9 Mark Downey (Irlandia)
 10 Kévin Geniets (Luksemburg)
 11 Ian Garrison (USA)
 12 Marc Hirschi (Szwajcaria)
 13 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme
 14 Pit Leyder (Luksemburg)
 15 Joab Schneiter (Szwajcaria)
 16 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 17 Sven Burger (Holandia)
 18 Brent Van Moer (Belgia)
 19 Tadej Pogacar (Słowenia)
 20 Ivo Oliveira (Portugalia)
 21 Andreas Nielsen (Dania)
 22 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire
 23 Tobias S. Foss (Norwegia)
 24 Matthew Teggart (Irlandia)
 25 Daniel Tulett (Wielka Brytania)
 26 Tiago Antunes (Portugalia)
 27 Patrick Gamper (Austria)
 28 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)
 29 Mark Donovan (Wielka Brytania)
 30 Masahiro Ishigami (Japonia)
 31 Kakeru Omae (Japonia)
 32 Masaki Yamamoto (Japonia)
 33 Jan Petelin (Luksemburg)
 34 Alessandro Covi (Włochy)
 35 Jaka Primozic (Słowenia)
 36 Daire Feeley (Irlandia)
 37 Gino Mäder (Szwajcaria)
 38 Jens Van Den Dool (Holandia)
 39 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme
 40 David Gonzalez Lopez (Hiszpania)
 41 Ayumu Watanabe (Japonia)
 42 Samuel Jenner (Australia)
 43 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 44 Torjus Sleen (Norwegia)
 45 Hakon Lunder Aalrust (Norwegia)
 46 Benjamin Brkic (Austria)
 47 Ziga Horvat (Słowenia)
 48 Aleksandr Vlasov (Rosja)
 49 Samuele Battistella (Włochy)
 50 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 51 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme
 52 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)
 53 Clement Champoussin (Francja)
 54 Piotr Pękala (Polska)
 55 Jarno Mobach (Holandia)
 56 Florian Dufour (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 57 Johannes Schinnagel (Niemcy)
 58 Denis Nekrasov (Rosja)
 59 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)
 60 Georg Zimmermann (Niemcy)
 61 Thomas Vereecken (Belgia)
 62 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme
 63 Alberto Dainese (Włochy)
 64 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)
 65 Mikkel Bjerg (Dania)
 66 Joao Almeida (Portugalia)
 67 Alan Riou (Francja)
 68 James Whelan (Australia)
 69 Edward Dunbar (Irlandia)
 70 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
 71 Izidor Penko (Słowenia)
 72 Dylan Sunderland (Australia)
 73 Hafetab Weldu (Etiopia) Centre Mondial Du Cyclisme
 74 André Ramalho (Portugalia)
 75 Pierre Idjouadiene (Francja)
 76 Brandon Mcnulty (USA)
 77 Theo Menant (Francja) Pays De La Loire
 78 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)
 79 Marcelo Salvador (Portugalia)
 80 Florian Kierner (Austria)
 81 Adam Hartley (Wielka Brytania)
 82 Markus Wildauer (Austria)
 83 Zeke Mostov (USA)
 84 Julian Mertens (Belgia)
 85 Edoardo Affini (Włochy)
 86 Joseph Areruya (Rwanda) Rwanda
 87 Mikkel Frolich Honoré (Dania)
 88 Felix Gall (Austria)
 89 Florian Stork (Niemcy)
 90 Harm Vanhoucke (Belgia)
 91 Wilson Haro (Ekwador)
 92 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)
 93 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)
 94 Stepan Kuriyanov (Rosja)
 95 Alessandro Monaco (Włochy)
 96 Darragh O'mahony (Irlandia)
 97 Antoine Debons (Szwajcaria)
 98 Dmitrii Markov (Rosja)
 99 Kevin Inkelaar (Holandia)
100 Tegshbayar Bastsaikhan (Mongolia) Centre Mondial Du Cyclisme
101 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
102 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire
103 Nikolai Cherkasov (Rosja)
104 Alexis Quinteros (Ekwador)
105 Viktor Verschaeve (Belgia)
106 Andreas Leknessund (Norwegia)
107 Marlon Gaillard (Francja)
108 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)
109 Andrea Bagioli (Włochy)
110 Magnus Bak Klaris (Dania)
111 Gordian Banzer (Szwajcaria)
112 Filip Maciejuk (Polska)
113 Michael O'loughlin (Irlandia)
114 Ide Schelling (Holandia)
115 Callum Scotson (Australia)
116 Jean Paul René Ukiniwabo (Rwanda)
117 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)
118 Cameron Beard (USA)
119 Conor Schunk (USA)
120 Dimitri Bussard (Szwajcaria)
121 Michel Ries (Luksemburg)
122 Marceli Bogusławski (Polska)
123 Szymon Tracz (Polska)
124 Shoi Matsuda (Japonia)
125 Jefferson Cepeda (Ekwador)
126 Marcel Neuhauser (Austria)
127 Christian Maximilian Koch (Niemcy)
128 Jonas Vingegaard (Dania)
129 Thymen Arensman (Holandia)
130 Santiago Montenegro (Ekwador)
131 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
132 Samuel Mugisha (Rwaanda)
133 Manizabayo Eric (Rwanda)
134 Kento Omachi (Japonia)
135 Samuel Hakiruwizeye (Rwanda)
136 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)
137 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
138 Tyler Stites (USA)
139 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire
140 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)
141 Lars Saugstad (Norwegia)
142 Didier Munyaneza (Rwanda)
143 Szymon Sajnok (Polska)                                        00:39
144 Simon Guglielmi (Francja)                                     00:41
145 Luc Wirtgen (Luksemburg)
146 Matthew Gibson (Wielka Brytania)
147 Kaden Groves (Australia)                                      01:19
148 Daniel Munoz Giraldo (Kolumbia)
149 Jonas Rutsch (Niemcy)
150 Jordan A Cardenas Villavicencio (Ekwador)                     02:31
151 David Villareal (Ekwador)                                     02:37
152 Colin Heiderscheid (Luksemburg)
153 Anton Popov (Rosja)                                           03:04
154 Nik Cemazar (Słowenia)                                        03:05
155 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire                       05:14
156 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire                      06:25

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Max Kanter (Niemcy)                                         3:15:01
  2 Alan Banaszek (Polska)
  3 Damien Touze (Francja)
  4 Rui Oliveira (Portugalia)
  5 Ziga Jerman (Słowenia)
  6 Gerben Thijssen (Belgia)
  7 Jake Stewart (Wielka Brytania)
  8 Robert Stannard (Australia)
  9 Mark Downey (Irlandia)
 10 Kévin Geniets (Luksemburg)
 11 Ian Garrison (USA)
 12 Marc Hirschi (Szwajcaria)
 13 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme
 14 Pit Leyder (Luksemburg)
 15 Joab Schneiter (Szwajcaria)
 16 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 17 Sven Burger (Holandia)
 18 Brent Van Moer (Belgia)
 19 Tadej Pogacar (Słowenia)
 20 Ivo Oliveira (Portugalia)
 21 Andreas Nielsen (Dania)
 22 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire
 23 Tobias S. Foss (Norwegia)
 24 Matthew Teggart (Irlandia)
 25 Daniel Tulett (Wielka Brytania)
 26 Tiago Antunes (Portugalia)
 27 Patrick Gamper (Austria)
 28 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)
 29 Mark Donovan (Wielka Brytania)
 30 Masahiro Ishigami (Japonia)
 31 Kakeru Omae (Japonia)
 32 Masaki Yamamoto (Japonia)
 33 Jan Petelin (Luksemburg)
 34 Alessandro Covi (Włochy)
 35 Jaka Primozic (Słowenia)
 36 Daire Feeley (Irlandia)
 37 Gino Mäder (Szwajcaria)
 38 Jens Van Den Dool (Holandia)
 39 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme
 40 David Gonzalez Lopez (Hiszpania)
 41 Ayumu Watanabe (Japonia)
 42 Samuel Jenner (Australia)
 43 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 44 Torjus Sleen (Norwegia)
 45 Hakon Lunder Aalrust (Norwegia)
 46 Benjamin Brkic (Austria)
 47 Ziga Horvat (Słowenia)
 48 Aleksandr Vlasov (Rosja)
 49 Samuele Battistella (Włochy)
 50 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 51 Antonijo Barac (Cro) Centre Mondial Du Cyclisme
 52 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)
 53 Clement Champoussin (Francja)
 54 Piotr Pękala (Polska)
 55 Jarno Mobach (Holandia)
 56 Florian Dufour (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 57 Johannes Schinnagel (Niemcy)
 58 Denis Nekrasov (Rosja)
 59 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)
 60 Georg Zimmermann (Niemcy)
 61 Thomas Vereecken (Belgia)
 62 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme
 63 Alberto Dainese (Włochy)
 64 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)
 65 Mikkel Bjerg (Dania)
 66 Joao Almeida (Portugalia)
 67 Alan Riou (Francja)
 68 James Whelan (Australia)
 69 Edward Dunbar (Irlandia)
 70 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
 71 Izidor Penko (Słowenia)
 72 Dylan Sunderland (Australia)
 73 Hafetab Weldu (Etiopia) Centre Mondial Du Cyclisme
 74 André Ramalho (Portugalia)
 75 Pierre Idjouadiene (Francja)
 76 Brandon Mcnulty (USA)
 77 Theo Menant (Francja) Pays De La Loire
 78 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)
 79 Marcelo Salvador (Portugalia)
 80 Florian Kierner (Austria)
 81 Adam Hartley (Wielka Brytania)
 82 Markus Wildauer (Austria)
 83 Zeke Mostov (USA)
 84 Julian Mertens (Belgia)
 85 Edoardo Affini (Włochy)
 86 Joseph Areruya Rwanda
 87 Mikkel Frolich Honoré (Dania)
 88 Felix Gall (Austria)
 89 Florian Stork (Niemcy)
 90 Harm Vanhoucke (Belgia)
 91 Wilson Haro (Ekwador)
 92 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)
 93 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)
 94 Stepan Kuriyanov (Rosja)
 95 Alessandro Monaco (Włochy)
 96 Darragh O'mahony (Irlandia)
 97 Antoine Debons (Szwajcaria)
 98 Dmitrii Markov (Rosja)
 99 Kevin Inkelaar (Holandia)
100 Tegshbayar Bastsaikhan (Mgl) Centre Mondial Du Cyclisme
101 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
102 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire
103 Nikolai Cherkasov (Rosja)
104 Alexis Quinteros (Ekwador)
105 Viktor Verschaeve (Belgia)
106 Andreas Leknessund (Norwegia)
107 Marlon Gaillard (Francja)
108 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)
109 Andrea Bagioli (Włochy)
110 Magnus Bak Klaris (Dania)
111 Gordian Banzer (Szwajcaria)
112 Filip Maciejuk (Polska)
113 Michael O'loughlin (Irlandia)
114 Ide Schelling (Holandia)
115 Callum Scotson (Australia)
116 Jean Paul René Ukiniwabo (Rwanda)
117 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)
118 Cameron Beard (USA)
119 Conor Schunk (USA)
120 Dimitri Bussard (Szwajcaria)
121 Michel Ries (Luksemburg)
122 Marceli Bogusławski (Polska)
123 Szymon Tracz (Polska)
124 Shoi Matsuda (Japonia)
125 Jefferson Cepeda (Ekwador)
126 Marcel Neuhauser (Austria)
127 Christian Maximilian Koch (Niemcy)
128 Jonas Vingegaard (Dania)
129 Thymen Arensman (Holandia)
130 Santiago Montenegro (Ekwador)
131 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
132 Samuel Mugisha (Rwaanda)
133 Manizabayo Eric (Rwanda)
134 Kento Omachi (Japonia)
135 Samuel Hakiruwizeye (Rwanda)
136 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)
137 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
138 Tyler Stites (USA)
139 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire
140 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)
141 Lars Saugstad (Norwegia)
142 Didier Munyaneza (Rwanda)
143 Szymon Sajnok (Polska)                                        00:39
144 Simon Guglielmi (Francja)                                     00:41
145 Luc Wirtgen (Luksemburg)
146 Matthew Gibson (Wielka Brytania)
147 Kaden Groves (Australia)                                      01:19
148 Daniel Munoz Giraldo (Kolumbia)
149 Jonas Rutsch (Niemcy)
150 Jordan A Cardenas Villavicencio (Ekwador)                     02:31
151 David Villareal (Ekwador)                                     02:37
152 Colin Heiderscheid (Luksemburg)
153 Anton Popov (Rosja)                                           03:04
154 Nik Cemazar (Słowenia)                                        03:05
155 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire                       05:14
156 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire                      06:25

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: