Tour de Pologne 2018: etap 6. Georg Preidler wygrywa w Bukowinie

Georg Preidler finiszuje po zwycięstwo

Georg Preidler (Groupama - FDJ) wygrał w Bukowinie Tatrzańskiej przedostatni odcinek 75. Tour de Pologne. Liderem pozostał Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Austriak, po krótkim i dynamicznym etapie, pokonał na ostatnich metrach Emanuela Bauchmanna (Bora-hansgrohe) oraz lidera klasyfikacji generalnej Michała Kwiatkowskiego (Team Sky).

Szóstego dnia peleton największego polskiego wyścigu wyruszał z Zakopanego i kierował się na cztery rundy wokół Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie wyznaczona była meta. Przed wjazdem na 24-kilometrowe okrążenie wyrastała wspinaczka na Głodówkę (4,2 km; 4,6%), natomiast na rundzie zaplanowano krótkie, acz miejscami sztywne premie górskie - Rzepiska (3 km; 5,9%, maks. 17,7%), Łapsze (1,1 km; 6,1%) oraz Czarną Górę (1,8 km; 6,4%, maks. 9,9%). Z ostatniego punktowanego podjazdu pozostawało 11 kilometrów do finiszu, jednak poprzedzała go jeszcze 3-kilometrowa wspinaczka o średnim nachyleniu 6,5%.

Po serii ataków na prowadzeniu zakotwiczyła się dziewięcioosobowa ucieczka w składzie: Carlos Verona (Mitchelton Scott), Patrick Konrad (Bora-hansgrohe), Nans Peters (AG2R La Mondiale), Louis Vervaeke (Team Sunweb), Rui Costa (UAE Team Emirates), Jhonatan Restrepo (Team Katusha Alpecin), Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Valerio Angoli (Bahrain Merida) oraz Lars Boom (LottoNL-Jumbo).

Przewaga ucieczki szybko przekroczyła minutę, a o punkty na kolejnych górskich premiach zawzięcie walczył Owsian. Sytuacja przez długi czas nie ulegała jednak większym zmianom i dopiero podczas trzeciej wspinaczki pod Czarną Górę z czołówki odpadł Boom. Z kolei z peletonu zaatakował wówczas Lachlan Morton (Team Dimension Data) i dwójka przez chwilę jechała razem przed główną grupą.

Tempo pogoni dyktowanej przez Team Sky wzrosło i na 26 kilometrów nie było już śladu po uciekinierach. Karty zostały rozdane na nowo. Na finałowej rundzie nie brakowało ataków, ale na 3 kilometry przed metą na czele jechała już mocno okrojona grupa główna z liderem wyścigu Michałem Kwiatkowski (Team Sky) na czele.

Na 2 kilometry przed metą zaatakował George Bennett (Team LottoNL-Jumbo), jednak próba Nowozelandczyka nie przyniosła oczekiwanego efektu. W końcówce do szarży ruszyli czołowi kolarze klasyfikacji generalnej tegorocznego Tour de Pologne, ale wszystkich nieco niespodziewanie pogodził Georg Preidler (Groupama - FDJ), przekraczając linię mety na pierwszej pozycji.

Wyniki 6. etapu Tour de Pologne 2018 (2.WT), Zakopane - Bukovina Resort (129,3 km):

  1 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                    3:16:01
  2 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
  3 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
  4 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  5 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
  6 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
  7 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
  8 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
  9 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 10 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:04
 11 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:11
 12 Sergio Henao (Col) Team Sky
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 14 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                00:15
 15 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 16 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 17 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     00:24
 18 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 19 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     00:28
 20 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 21 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 22 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 24 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 25 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 26 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 27 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 28 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 29 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 00:47
 30 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             00:48
 31 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 32 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 33 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 34 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  01:07
 35 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  01:12
 36 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 37 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                     01:46
 38 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            02:32
 39 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                        02:35
 40 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 41 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 42 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               02:51
 43 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    03:25
 44 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     03:48
 45 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          04:01
 46 Michał Podlaski (Pol) Polska
 47 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis
 48 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         04:44
 49 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        04:55
 50 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   05:23
 51 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 52 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 53 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 05:26
 54 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 55 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 56 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 57 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   05:28
 58 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        05:29
 59 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        05:32
 60 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              05:35
 61 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    06:05
 63 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       07:49
 64 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     08:42
 65 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 66 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 67 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           09:06
 68 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             12:10
 69 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 70 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 71 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 72 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 73 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
 74 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 75 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Maciej Paterski (Pol) Polska
 77 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 78 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 79 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 80 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 81 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 82 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 83 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 84 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 85 Kamil Zieliński (Pol) Polska
 86 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 87 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 88 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 89 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 90 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 91 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
 92 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
 93 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 94 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 95 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 96 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 97 Jakub Kaczmarek (Pol) Polska
 98 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 99 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
100 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
101 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
102 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
103 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
104 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
105 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
106 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    12:29
107 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               12:31
108 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 13:14
109 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   15:14
110 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
111 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 19:54
112 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
113 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
114 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
115 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
116 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
117 Karol Domagalski (Pol) Polska
118 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
119 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
120 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
121 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
122 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
123 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
124 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
125 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
126 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac
127 Nuno Bico (Por) Movistar Team
128 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
129 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
130 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
131 Ian Stannard (GBr) Team Sky
132 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      20:05
133 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
134 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
135 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           22:32
136 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             25:34
137 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        25:57
138 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   26:05
DNF Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drapac
DNF Adam Stachowiak (Pol) Polska
DNF Marek Rutkiewicz (Pol) Polska
DNF Sergey Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNS Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
DNS Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
DNF Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   20:46:23
  2 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      00:16
  3 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:24
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:25
  5 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team                00:28
  6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
  7 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      00:29
  8 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                00:31
  9 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:39
 10 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:42
 11 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 12 Sergio Henao (Col) Team Sky
 13 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 00:46
 14 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 15 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:47
 16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                00:54
 17 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac          00:56
 18 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:03
 19 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:07
 20 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                   01:10
 21 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  01:11
 22 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   01:18
 23 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     01:20
 24 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 01:22
 25 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       01:24
 26 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 27 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     01:28
 28 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     01:34
 29 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  01:51
 30 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  01:52
 31 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             01:56
 32 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                       02:00
 33 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      02:07
 34 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  02:14
 35 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                     02:25
 36 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       02:55
 37 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                        03:26
 38 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            03:32
 39 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    04:17
 40 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          05:16
 41 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        05:47
 42 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis                     06:35
 43 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           06:42
 44 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              06:54
 45 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        07:04
 46 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 07:14
 47 Michał Podlaski (Pol) Polska                           07:15
 48 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    07:20
 49 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   07:32
 50 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                07:44
 51 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 52 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         08:08
 53 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                 08:41
 54 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      09:12
 55 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        09:38
 56 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 57 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  10:33
 58 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       11:02
 59 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     12:03
 60 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               12:11
 61 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      12:56
 62 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             12:57
 63 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  13:06
 64 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    13:20
 65 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  13:24
 66 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              13:25
 67 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 13:45
 68 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       14:21
 69 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     15:28
 70 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            15:35
 71 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   15:43
 72 Jakub Kaczmarek (Pol) Polska                           15:44
 73 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             16:55
 74 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal                      17:03
 75 Maciej Paterski (Pol) Polska                           18:02
 76 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  18:16
 77 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        19:11
 78 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   19:56
 79 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              21:44
 80 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                21:55
 81 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    22:14
 82 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                       22:30
 83 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    23:00
 84 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   23:08
 85 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  23:22
 86 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  23:28
 87 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 24:01
 88 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              24:03
 89 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     24:37
 90 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          24:47
 91 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 25:44
 92 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            26:02
 93 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 94 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      26:13
 95 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    26:15
 96 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  26:36
 97 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   27:36
 98 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           27:38
 99 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        28:40
100 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        28:50
101 Kamil Zieliński (Pol) Polska                           29:39
102 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  29:41
103 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      31:45
104 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                 32:05
105 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  32:09
106 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     32:13
107 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    32:46
108 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       32:52
109 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       33:03
110 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       33:47
111 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               33:51
112 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               34:29
113 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  35:06
114 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            35:20
115 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          35:48
116 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac          36:25
117 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  37:39
118 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                37:59
119 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                38:18
120 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        38:22
121 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  38:43
122 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors              39:20
123 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       39:46
124 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      40:30
125 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
126 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       40:43
127 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     41:07
128 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             43:16
129 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   45:46
130 Karol Domagalski (Pol) Polska                          46:08
131 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
132 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               46:21
133 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       51:29
134 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   55:33
135 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                 01:00:31
136 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice          01:01:52
137 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                     01:03:46
138 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac        01:18:44

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Daniel

    10 sierpnia 2018, 11:46 o 11:46

    Ładne zwycięstwo, pierwsze w karierze to cieszy, tak jakoś dziwnie było, jak na podium dostał takie słabe oklaski, a Kwiato kilkanaście razy głośniejsze, no ale wiadomo, jedzie u siebie i wiadomo teraz każdy Kwiato, Kwiato i Kwiato 😀
    Dzisiaj powinien ogarnąć ładnie, team dobrze się spisuje, oby nogi tylko były, chociaż po wczorajszym wywiadzie jestem pozytywnie nastawiony.

  2. Jurasik

    14 sierpnia 2018, 21:43 o 21:43

    ...ja się pytam , gdzie jest "Godzilla" ???

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: