Vuelta a Burgos 2018: etap 3. Miguel Lopez najlepszy na szczycie

Miguel Angel Lopez

Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team) wygrał po wspinaczce na Picon Blanco trzeci odcinek kastylijskiego wyścigu Vuelta a Burgos i wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Za Kolumbijczykiem na mecie zameldował się Ivan Ramiro Sosa (Androni Giocatolli - Sidermec) oraz David De La Cruz (Team Sky). 

Trzeci odcinek wyścigu w rejonie Burgos liczył tylko 149 kilometrów, a w programie organizatorzy przewidzieli cztery premie górskie trzeciej kategorii, których trudności rozgrzać miały kolarzy przed finałową wspinaczką na Picon Blanco (8,5 km, 9%).

Finałowa akcja rozegrała się na 4 kilometry do mety, kiedy to na najbardziej stromym odcinku końcowej wspinaczki zaatakował Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team). Kolumbijczyk skutecznie odjechał od rywali, ale w pogoń za nim ruszył jego rodak, Ivan Ramiro Sosa. Zaczął się zbliżać do prowadzącego Lopeza, aż w końcu przemierzali ostatnie kilometry rower w rower

Ostatecznie na szczyt obaj zawodnicy dojechali razem, ale po zwycięstwo etapowe i prowadzenie w klasyfikacji generalnej sięgnął Miguel Angel Lopez. Z 32-sekundową stratą, na 3. miejscu, zameldował się David De La Cruz (Team Sky). 

Wyniki 3. etapu Vuelta a Burgos 2018 (2.HC), Sedano - Espinosa de los Monteros / Picon Blanco (149 km):

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team             3:59:30
  2 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
  3 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        00:32
  4 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
  5 Igor Anton (Spa) Dimension Data
  6 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      00:52
  7 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:57
  8 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     01:04
  9 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                01:06
 10 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                      01:22
 11 José Mendes (Por) Burgos BH                            01:27
 12 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque          01:30
 13 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    01:34
 14 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         01:38
 15 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         01:47
 16 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                    01:49
 17 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque            01:50
 18 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 19 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    01:59
 20 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           02:01
 21 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural              02:03
 22 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                    02:05
 23 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina     02:17
 24 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                              02:31
 25 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Polartec Kometa           02:36
 26 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team            02:38
 27 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O     02:40
 28 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 02:50
 29 Remy Rochas (Fra) Delko Marseille                      02:58
 30 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque          02:59
 31 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     03:03
 32 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural                03:09
 33 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                 03:15
 34 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi        03:32
 35 Miguel Angel Reyes Vergara (Col) Nippo-Vini Fantin     03:35
 36 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa O     03:55
 37 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 38 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille                   04:11
 39 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi                  04:13
 40 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille               04:53
 41 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 42 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 05:48
 43 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 44 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 45 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina
 46 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 47 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    06:28
 48 Alejandro Ropero Molina (Spa) Polartec Kometa          06:42
 49 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille              06:46
 50 Iker Azkarate Ramirez (Spa) Team Euskadi               07:04
 51 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 07:13
 52 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                  07:16
 53 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              08:29
 54 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    08:37
 55 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     09:15
 56 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 57 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 58 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Polartec Kometa
 59 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
 60 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
 61 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 62 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille
 63 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque           10:25
 64 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina                    11:20
 65 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi                      11:48
 66 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi
 67 Benjamin King (USA) Dimension Data
 68 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 69 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 70 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic
 71 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 72 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 73 Thibault Guernalec (Fra) Fortuneo-Samsic
 74 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 75 Patrick Gamper (Aut) Polartec Kometa
 76 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
 77 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                      12:00
 78 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         12:15
 79 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                  13:04
 80 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic
 81 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 82 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 83 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 84 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque
 85 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi
 86 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 87 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Polartec Kometa
 88 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                    13:09
 89 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque         14:55
 90 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque
 91 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
 92 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              15:07
 93 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 94 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini      15:42
 95 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             17:19
 96 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 97 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi             17:20
 98 Michele Gazzoli (Ita) Polartec Kometa                  18:55
 99 Maxence Moncassin (Fra) Wilier Triestina               19:01
100 Matteo Moschetti (Ita) Polartec Kometa
101 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa O     20:30
102 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina                    21:42

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team            11:38:14
  2 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec            00:02
  3 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     00:27
  4 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        00:34
  5 Igor Anton (Spa) Dimension Data
  6 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      00:42
  7 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:47
  8 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                01:08
  9 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    01:36
 10 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                    01:39
 11 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         01:40
 12 José Mendes (Por) Burgos BH                            01:41
 13 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         01:49
 14 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     01:50
 15 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque            01:52
 16 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural              01:53
 17 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque          01:56
 18 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     02:00
 19 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           02:03
 20 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                    02:07
 21 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina     02:19
 22 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                              02:33
 23 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O     02:42
 24 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Polartec Kometa           02:50
 25 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque          02:54
 26 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural                03:11
 27 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                 03:17
 28 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 03:29
 29 Remy Rochas (Fra) Delko Marseille                      03:30
 30 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi        03:34
 31 Miguel Angel Reyes Vergara (Col) Nippo-Vini Fantin     03:54
 32 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      03:57
 33 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team            04:10
 34 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa O     04:21
 35 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi                  04:32
 36 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille                   04:52
 37 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille               04:55
 38 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    05:05
 39 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     05:49
 40 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 05:50
 41 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic                     06:14
 42 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                      06:24
 43 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina                     06:44
 44 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille              06:48
 45 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 07:15
 46 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      07:46
 47 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    08:00
 48 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              08:27
 49 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    08:54
 50 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     09:05
 51 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Polartec Kometa          09:54
 52 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille                    10:06
 53 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   10:10
 54 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     10:47
 55 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural           11:50
 56 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 57 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     11:54
 58 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina                    11:56
 59 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   12:07
 60 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi        12:17
 61 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                  12:18
 62 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                      12:19
 63 Benjamin King (USA) Dimension Data                     12:20
 64 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic                    12:32
 65 Patrick Gamper (Aut) Polartec Kometa                   12:48
 66 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille             13:23
 67 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  13:28
 68 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    13:39
 69 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     13:45
 70 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi
 71 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  14:17
 72 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Polartec Kometa        14:19
 73 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque              14:45
 74 Iker Azkarate Ramirez (Spa) Team Euskadi               14:48
 75 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                    14:49
 76 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi                      14:54
 77 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 78 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      15:08
 79 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini      15:32
 80 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         15:45
 81 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     16:39
 82 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina                   17:07
 83 Alejandro Ropero Molina (Spa) Polartec Kometa          17:09
 84 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             17:51
 85 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi             18:01
 86 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    18:06
 87 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque           18:09
 88 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic            19:32
 89 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         20:17
 90 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                  20:48
 91 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic
 92 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       20:52
 93 Thibault Guernalec (Fra) Fortuneo-Samsic               22:18
 94 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina                  22:39
 95 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              22:51
 96 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque            23:31
 97 Michele Gazzoli (Ita) Polartec Kometa                  26:43
 98 Maxence Moncassin (Fra) Wilier Triestina               26:45
 99 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa O     28:18
100 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina                    29:26
101 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque         30:30
102 Matteo Moschetti (Ita) Polartec Kometa                 33:39

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: