Czech Cycling Tour 2018: etap 1. Bora-hansgrohe najszybsza na czas

Niemiecka ekipa Bora-hansgrohe wygrała w czeskim Unicovie próbę jazdy na czas, stanowiącą pierwszy etap wyścigu Czech Cycling Tour.

Drugi rezultat zanotowało polskie CCC Sprandi Polkowice, a miejsca na etapowym podium dopełnił włoski skład Wilier Triestina – Selle Italia. Pierwszym liderem klasyfikacji generalnej został Christoph Pfingsten, przekraczając metę tuż przed Maciejem Bodnarem.

Etapem otwierającym rywalizację w czeskim wyścigu była drużynowa jazda na czas. 19 ekip rywalizowało na dystansie nieco ponad 18 kilometrów, sunąć po szosach Unicova. Trasa była płaska jak stół i nie stanowiła poważniejszego wyzwania także pod względem technicznym.

Zaskoczenia nie było. Najkrótszy czas przejazdu uzyskali kolarze worldtourowego Bora-hanshroge. Zawodnicy Bory, pośród których nie brakowało mistrza Polski na czas Macieja Bodnara, finiszowali po upływie 19 minut i 33 sekund.

12. rezultat wykręcili kolarze Team Hurom, a oczko niżej sklasyfikowani zostali reprezentanci Wibatech Merx 7R.

Wyniki 1. etapu Czech Cycling Tour 2018 (2.1), Uničov – Uničov (18,2 km; jazda drużynowa na czas):