Elisa Longo Borghini dołączy do Trek Factory Racing

Elisa Longo Borghini w sezonie 2019 reprezentowała będzie zespół sponsorowany przez amerykańskiego producenta rowerów Trek.

Włoska specjalistka od wyścigów jednodniowych po czterech latach spędzonych w barwach brytyjskiego teamu Wiggle High5 założy trykot ekipy Treka, dla której przyszły sezon będzie debiutem w peletonie kobiet. Zespół, który jest dopiero na etapie formowania, o pozyskaniu 26-latki poinformował w komunikacie prasowym wypuszczonym za pośrednictwem głównego sponsora.

Dołączenie do rodziny Treka ma sens z wielu powodów. Montują zespół na najwyższym poziomie, mający aspirację walki o podia największych wyścigów. To niezwykle inspirujące kiedy widzisz jak taki skład powstaje w tak krótkim okresie czasu

 - powiedziała Longo Borghini w komunikacie zespołu.

Włoszka na przestrzeni kilku ostatnich lat wyrosła na jedną z najbardziej solidnych zawodniczek w peletonie, na koncie zapisując m.in. Trofeo Alfredo Binda (2013), brąz mistrzostw świata (2012) i brąz igrzysk olimpijskich w wyścigu ze startu wspólnego (2016), Ronde van Vlaanderen (2015), La Route de France (2015) i Strade Bianche (2017).

Tylko w tym sezonie w jej palmares znalazły się 5. lokata w Emakumeen Bira, 6. w OVO Energy Women's Tour, złoto Igrzysk Śródziemnomorskich oraz 10. miejsce w Giro Rosa.

Drugą kwestią jest solidna infrastruktura i wsparcie, które nam zapewnią. Będziemy mieć to czego potrzebujemy i kiedy tego potrzebujemy. Wyścigi będą więc naszymi jedynymi zmartwieniami

 - dodała.

Pierwszą zawodniczką, która potwierdziła podpisanie kontraktu z Trek Factory Racing jest była mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego - Elizabeth Deignan. Zespół ogłosił także, że rolę dyrektora generalnego będzie pełniła była sprinterka - Ina-Yoko Teutenberg.

Z zespołem Treka łączone są także Ellen van Dijk (Team Sunweb) oraz kolejna zawodniczka z mającego problemy Wiggle High5 - Audrey Cordon-Ragot.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: