Bahrain-Merida potwierdza transfer Damiano Caruso i Rohana Dennisa

Damiano Caruso

Damiano Caruso i Rohan Dennis po sezonie przesiądą się z grupy BMC Racing do ekipy Vincenzo Nibalego, Bahrain-Merida.

Pogłoski o transferze Włocha pojawiały się już w czerwcu, ale dopiero teraz - po 1 sierpnia - oficjalnie ogłoszono, że Włoch podpisał dwuletni kontrakt. Caruso swoją karierę rozpoczął w 2009 roku w LPR Brakes-Farnese, w kolejnym roku jeździł w Vini and De Rosa-Stac Plastic. W 2011 przeszedł do WorldTourowego Liquigasu, gdzie spędził cztery lata przed transferem do BMC Racing.

Przez całą karierę był głównie pomocnikiem liderów w trudniejszym terenie, ale od czasu do czasu znajdował okazję do jazdy na własne konto i skrzętnie to wykorzystywał. W tym roku zajął 2. miejsce w Tirreno-Adriatico i Tour of Britain 2012, był 3. w Tour de Suisse 2017 i Tour of Austria 2014, 5. w Criterium du Dauphine 2018. Solidnie prezentował się także w Wielkich Tourach osiągając 8. miejsce w Giro d'Italia 2015, 9. w Vuelta a Espana 2014 i 11. w Tour de France 2017. 

W nowej ekipie prawdopodobnie ponownie będzie służył wsparciem dla starego przyjaciela z czasów Liqugiasu Vincezno Nibalego, choć niewykluczone, że otrzyma jeszcze więcej szans, aby poprawić swoje palmares.

28-letni Dennis to natomiast ścisła światowa czołówka kolarzy specjalizujących się w jeździe na czas. W tego rodzaju próbach sięgnął m.in. po prolog Tour de France (2015), a także etapy Giro d'Italia (2018), Tour de Suisse (2017) i Tirreno-Adriatico (2017, 2018). Ambicją Australijczyka jest dołączenie do grupy kolarzy liczących się w Grand Tourach. W maju br. włączył się do walki w klasyfikacji generalnej "Corsa Rosa", ale w trzecim tygodniu nie wytrzymał trudów wyścigu, meldując się na mecie w Rzymie na 16. pozycji.

To czwarty i piąty transfer arabskiego zespołu. Wcześniej zostali pozyskani Dylan Teuns (BMC Racing), Phil Bauhaus (Team Sunweb ) i Marcel Sieberg (Lotto Soudal).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: