Vincenzo Nibali wrócił do treningów

Vincenzo Nibali

Vincenzo Nibali wznowił treningi po kontuzji jakiej doznał podczas Tour de France i chce wystartować w Vuelta a Espana. W ten sposób zamierza przygotować się do mistrzostw świata w Innsbrucku.

33-letni Włoch doznał kontuzji podczas dwunastego etapu Tour de France. Nibali na finałowym podjeździe pod Alpe d'Huez zderzył się z kibicem i wylądował na asfalcie. Mimo ukończenia etapu na siódmym miejscu nie był w stanie kontynuować rywalizacji. Badania po etapie wykazały bowiem złamanie kręgu piersiowego.

Pod poważnym znakiem zapytania stanęła wówczas możliwość udziału Nibalego w hiszpańskiej Vuelcie (25 sierpnia - 16 września), która miała stanowić ostatni i najważniejszy element przygotowań do mistrzostw świata w Innsbrucku.

Kolarz Bahrain-Merida aby przyśpieszyć swój powrót do zdrowia zdecydował się przejść 31 lipca w klinice Madonnina w Mediolanie zabieg wertebroplastyki, polegający na wstrzyknięciu tzw. cementu kostnego do trzonu kręgu złamanego. Dzięki temu w ubiegłym tygodniu wznowił treningi na rowerze stacjonarnym, a w ostatnich dniach powrócił rozpoczął treningi w okolicach swojego domu w Lugano w Szwajcarii.

Włoch przyznał jednak dziennikarzom "La Gazzetta dello Sport", że podczas jazdy odczuwa jeszcze skutki kraksy. Mimo problemów nie zamierza zmieniać planów i chce wystartować w wyścigu Vuelta a Espana. Poprzez jazdę w Hiszpanii zamierza przygotować się do mistrzostw świata, które pod koniec września odbędą się w Innsbrucku.

Umiarkowanie optymistyczny w kontekście pojawienia się Nibalego na starcie Vuelty 25 sierpnia w Maladze jest lekarz ekipy Bahrain-Merida Emilio Magni. W rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" ocenił on postępy 33-latka w powrocie do zdrowia jako zachęcające.

Vincenzo odczuwa jeszcze ból w prawej części klatki piersiowej. Może to wynikać ze skurczów mięśni po urazie, jakiego doznał podczas Touru. Rozmawialiśmy o tym z profesorem Broggim, który leczył go w Mediolanie. Aktualną sytuację można określić jako opanowaną. W kontekście ewentualnego startu na Vuelcie pozostanę na razie umiarkowanym optymistą

przyznał Magni. 

Decyzję co do startu Nibalego powinniśmy poznać w najbliższym czasie. W przypadku pozytywnego finału i startu w Hiszpanii 33-latek pojedzie tam bez żadnych konkretnych celów nałożonych ze strony ekipy Bahrain-Merida. Liderami drużyny mają bowiem być bracia Ion oraz Gorka Izagirre. Nibali skupi się zaś na budowaniu formy, która pozwoli mu w Innsbrucku powalczyć o tęczową koszulkę.

Według "La Gazzetta" zwycięzca Tour de France z 2014 roku ma spotkać się w najbliższych dniach z Magnim, trenerem Paolo Slongo, masażystą Michele Pallinim oraz osteopatą Gianlucą Carrettą, aby ocenić stan zdrowia i wybrać optymalny plan przygotowań formy do mistrzostw.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: