PostNord Danmark Rundt 2018: etap 5. Wout van Aert i Tim Merlier na plus

Wout van Aert

Belg Wout van Aert (Veranda's Willems-Crelan) wygrał 28. Danmark Rundt - Wyścig dookoła Danii. Ostatni etap zapisał kolega grupowy Belga Tim Merlier.

23-letni zawodnik, mistrz świata w kolarstwie przełajowym, po raz pierwszy w karierze triumfował w wyścigu etapowym i potwierdził tym samym, że planowane przejście z przełajów na szosę traktuje poważnie.

Van Aert w klasyfikacji generalnej wyraźnie wyprzedził kolarzy gospodarzy Rasmus Christiana Quaade'a (BHS-Almeborg Bornhol) i Lasse Normana Hansena (Aqua Blue Sport).

Wyniki 5. etapu PostNord Danmark Rundt 2018 (2.HC), Faxe - Frederiksberg (199,1 km):

  1 Tim Merlier (Bel) Veranda's Willems Crelan          04:18:23
  2 Max Kanter (Ger) Team Sunweb
  3 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport
  4 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
  5 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  6 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed
  7 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
  8 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
  9 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 10 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 11 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 12 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
 13 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 14 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 15 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 16 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
 17 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 18 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel
 19 Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems Crelan
 20 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 21 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
 22 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 23 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 24 Eric Young (USA) Rally Cycling
 25 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel
 26 Niklas Larsen (Den) Team Waoo
 27 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 28 Rasmus Christian Quaade (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 29 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 30 Christopher Juul Jensen (Den) Team Postnord Danmark
 31 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
 32 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 33 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club
 34 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel
 35 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Coloquick
 36 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
 37 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 38 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
 39 Julius Johansen (Den) Team Coloquick
 40 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 41 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 42 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 43 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 44 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 45 Mariusz Gąsiorowski (Pol) Team Hurom
 46 Mikkel Bjerg (Den) Team Postnord Danmark               00:10
 47 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 48 Magnus Bak Klaris (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 49 Alexander Kamp (Den) Team Waoo
 50 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Ceramicspeed
 51 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 52 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 53 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 54 Fritjof Roin?s (Nor) Joker Icopal
 55 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Waoo
 56 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 57 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 58 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 59 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 60 Chris Anker Sorensen (Den) Riwal Ceramicspeed          00:17
 61 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Coloquick
 62 Torkil Veyhe (Den) Team Waoo
 63 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 64 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team Coloquick
 65 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            00:20
 66 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                        00:24
 67 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  00:34
 68 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          00:35
 69 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 70 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 71 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 72 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel
 73 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             00:38
 74 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo                      00:40
 75 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed
 76 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 77 Nicolai Brochner (Den) Holowesko-Citadel               00:43
 78 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 00:47
 79 Christian Moberg Jorgensen (Den) Team Coloquick        01:43
 80 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 02:12
 81 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport                  02:27
 82 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan            05:02
 83 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij     06:20
 84 Tobias Morch Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed         07:02
 85 Mathias Norsgaard Jorgensen (Den) Riwal Ceramicspe     10:00
 86 Jesper Schultz (Den) Team Waoo
 87 Christoffer Lisson (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 88 Mads Pedersen (Den) Team Postnord Danmark              10:26
 89 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 11:00
 90 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
 91 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
 92 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 93 Martin Toft Madsen (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 94 Emil Toudal (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 95 Rasmus Byriel Iversen (Den) Team Postnord Danmark
 96 Silas Zacharias Clemmensen (Den) Team Postnord Danmark
 97 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom
 98 Andriy Vasylyuk (Ukr) Team Hurom
 99 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom
100 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom
DNF Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
DNF Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
DNF Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
DNF Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
DNF Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
DNF Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
DNF Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
DNF Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
DNF Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan
DNF Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club
DNF Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club
DNF Ole Forfang (Nor) Joker Icopal
DNF Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal
DNF Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal
DNF Brad Huff (USA) Rally Cycling
DNF Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel
DNF Steffen Munk Christiansen (Den) Team Coloquick
DNF Michael Carbel (Den) Team Postnord Danmark
DNF Eryk Latoń (Pol) Team Hurom

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems Crelan        18:08:25
  2 Rasmus Christian Quaade (Den) BHS-Almeborg Bornhol     00:32
  3 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport              00:36
  4 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    00:50
  5 Julius Johansen (Den) Team Coloquick                   00:56
  6 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Coloquick              00:58
  7 Christopher Juul Jensen (Den) Team Postnord Danmar     01:06
  8 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       01:11
  9 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    01:18
 10 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:23
 11 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  01:28
 12 Alexander Kamp (Den) Team Waoo                         01:30
 13 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              01:37
 14 Max Kanter (Ger) Team Sunweb                           01:38
 15 Colin Joyce (USA) Rally Cycling                        01:39
 16 Magnus Bak Klaris (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 17 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        01:48
 18 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      01:49
 19 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 20 Mikkel Bjerg (Den) Team Postnord Danmark               01:56
 21 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  02:00
 22 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Ceramicspeed        02:01
 23 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan            02:19
 24 Torkil Veyhe (Den) Team Waoo                           02:21
 25 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       02:23
 26 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal                     02:29
 27 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       02:35
 28 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         02:36
 29 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel                02:37
 30 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club                 02:41
 31 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling                      02:44
 32 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         02:54
 33 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            02:56
 34 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            03:02
 35 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           03:12
 36 Cees Bol (Ned) Team Sunweb                             03:43
 37 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Waoo                 03:57
 38 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                04:19
 39 Chris Anker Sorensen (Den) Riwal Ceramicspeed
 40 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  04:32
 41 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb                         05:08
 42 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        05:39
 43 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed
 44 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 45 Tim Merlier (Bel) Veranda's Willems Crelan             05:55
 46 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo                      06:09
 47 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       06:42
 48 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             06:44
 49 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             07:05
 50 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy               07:57
 51 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij     08:46
 52 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 09:06
 53 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel                  09:20
 54 Fritjof Roin?s (Nor) Joker Icopal                      09:33
 55 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport                  09:38
 56 Nicolai Brochner (Den) Holowesko-Citadel               09:51
 57 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                09:53
 58 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel                    09:59
 59 Niklas Larsen (Den) Team Waoo                          10:35
 60 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                        10:49
 61 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       10:54
 62 Eric Young (USA) Rally Cycling                         11:01
 63 Christoffer Lisson (Den) BHS-Almeborg Bornholm         11:11
 64 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 11:22
 65 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   11:58
 66 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   12:39
 67 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal                         13:12
 68 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           13:21
 69 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          13:45
 70 Jesper Schultz (Den) Team Waoo                         14:01
 71 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom                      14:17
 72 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Coloquick                14:57
 73 Mads Pedersen (Den) Team Postnord Danmark              15:06
 74 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loteri     15:59
 75 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel                   16:15
 76 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  16:27
 77 Mariusz Gąsiorowski (Pol) Team Hurom                   17:04
 78 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport                      17:14
 79 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                       17:43
 80 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 18:11
 81 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed               18:28
 82 Andriy Vasylyuk (Ukr) Team Hurom                       18:47
 83 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom                          19:17
 84 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        20:03
 85 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 20:15
 86 Martin Toft Madsen (Den) BHS-Almeborg Bornholm         20:31
 87 Christian Moberg Jorgensen (Den) Team Coloquick        20:46
 88 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team Coloquick             22:47
 89 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) BHS-Almeborg     26:28
 90 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan            26:34
 91 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   29:31
 92 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      29:39
 93 Mathias Norsgaard Jorgensen (Den) Riwal Ceramicspe     31:15
 94 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk                 31:46
 95 Silas Zacharias Clemmensen (Den) Team Postnord Dan     32:17
 96 Emil Toudal (Den) BHS-Almeborg Bornholm                32:56
 97 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk           35:00
 98 Tobias Morch Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed         38:16
 99 Rasmus Byriel Iversen (Den) Team Postnord Danmark      43:22
100 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom                    1:05:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: