Tour de Pologne 2018: etap 2. Pascal Ackermann bezkonkurencyjny

Pascal Ackermann okazał się najszybszy także na mecie 2. etapu Tour de Pologne, utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Mistrz Niemiec w sprinterskim pojedynku pokonał Alvaro Jose Hogeda (Quick-Step Floors) oraz Giacomo Nizzolo (Trek - Segafredo). 10. miejsce zajął Kamil Zieliński z reprezentacji Polski.

Drugiego dnia rywalizacji w 75. odsłonie Tour de Pologne na kolarzy czekał liczący nieco ponad 156 kilometrów etap. Trasa poprowadziła z Tarnowskich Gór, gdzie przez pomyłkę zapomniano puścić kolarzy na pobliską rundę i od razu skierowano ich w kierunku Katowic. Tam też wyznaczona była meta 2. etapu, więc od razu było wiadomo, że o kolejności na kresce ponownie zadecydują - najpewniej - sprinterzy.

Dzień upłynął pod znakiem pięcioosobowej ucieczki, w której tradycyjnie nie brakowało kolarzy reprezentacji Polski i CCC Sprandi Polkowice. Z Adamem Stachowiakiem, na co dzień ścigającym się w Voster ATS, oraz Kamilem Gradkiem, harcowali Jan Bakelants (AG2R La Mondiale), Jonthe Biermans (Team Katusha - Alpecin) oraz Evgeny Shalunov (Gazprom Rusvelo).

Przewaga prowadzącej grupki, podobnie jak wczoraj, wynosiła 2 do 3 minut przez większość czasu, a w miarę zbliżania się do tej "polskiej świątyni sprintu" stopniowo zaczęła maleć. Na 15 kilometrów przed metą na prowadzeniu obecni byli już tylko Gradek, Stachowiak i Shalunov, ale 45 sekund przewagi nad czujnie jadącym peletonem nie wróżyło sukcesu.

Kilka kilometrów dalej harcownicy zostali doścignięci i napędzana przez sprinterskie teamy stawka pędziła w stronę Spodka. Tradycyjnie to właśnie tam wyznaczona była meta 2. etapu.

Niespodziewanie, na nieco ponad kilometr przed kreską, na atak z peletonu zdobył się Jan Tratnik z CCC Sprandi Polkowice, któremu natychmiast na koło wskoczył Maciej Paterski (Reprezentacja Polski / Wibatech Merx 7R). Z naciągniętego w wyniku tej akcji peletonu przeskoczyli do nich jeszcze Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski / Team Hurom) i Michael Morkov (Quick-Step Floors). Różnica była jednak zbyt mała.

Z peletonu, niczym z procy, wystrzelił lider klasyfikacji generalnej Pascal Ackermann (Bora - hangrohe), nie mając najmniejszych problemów z odniesieniem drugiego już etapowego zwycięstwa. Niemiec tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej 75. Tour de Pologne.

Wyniki 2. etapu Tour de Pologne 2018 (2.UWT), Tarnowskie Góry - Katowice (156,3 km):

  1 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                3:16:39
  2 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  4 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
  5 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  6 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  7 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
  8 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
  9 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 11 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 12 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
 13 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 14 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 15 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 16 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 17 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 18 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
 19 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 20 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
 21 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 22 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 23 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 24 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 25 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 27 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 28 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 29 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 30 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 31 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
 32 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 33 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 34 Jakub Kaczmarek (Pol) Reprezentacja Polski
 35 Maciej Paterski (Pol) Reprezentacja Polski
 36 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 37 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 38 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 39 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 40 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 41 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 42 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 43 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 44 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 45 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 46 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 47 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 48 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 49 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 50 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 51 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 52 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 53 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 54 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 55 Sergio Henao (Col) Team Sky
 56 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 57 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 58 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 59 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 60 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 61 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 62 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 63 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 64 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 65 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 66 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 67 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 68 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 69 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 70 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 71 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
 72 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 73 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 74 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 75 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 76 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 77 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 78 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 79 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 80 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 81 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 82 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 83 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 84 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 85 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 86 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 87 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 88 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 89 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski
 90 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 91 Michał Podlaski (Pol) Reprezentacja Polski
 92 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 93 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 94 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 95 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 96 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 97 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 98 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 99 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis
100 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
101 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
102 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
103 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
104 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
105 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
106 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
107 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
108 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
109 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
110 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
111 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
112 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
113 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
114 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
115 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
116 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
117 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
118 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
119 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
120 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
121 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
122 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
123 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
124 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
125 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
126 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
127 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
128 Karol Domagalski (Pol) Reprezentacja Polski
129 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
130 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
131 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
132 Sergey Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo     
133 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
134 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
135 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           00:27
136 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             00:54
137 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
138 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
139 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
140 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
141 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
142 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
143 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Dr     01:12
144 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
145 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski             01:21
146 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             01:58
147 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  02:05
148 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    04:35
149 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
150 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
151 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
152 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     07:09
153 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
154 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                6:15:30
  2 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   00:08
  3 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  00:11
  4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   00:16
  5 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
  6 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
  7 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             00:17
  8 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:18
  9 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                        00:19
 10 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                00:20
 11 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 12 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
 14 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
 15 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 16 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
 17 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 18 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 19 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 20 Maciej Paterski (Pol) Reprezentacja Polski
 21 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 22 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 23 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 24 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 25 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 26 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
 27 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 28 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 29 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 30 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 31 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 32 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 33 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 34 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 35 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 36 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 37 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 38 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 39 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 40 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 41 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 42 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 43 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 44 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 45 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 46 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 47 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 48 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 49 Sergio Henao (Col) Team Sky
 50 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 51 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 52 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 53 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 54 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 55 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 56 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 57 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 58 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 59 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 60 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 61 Jakub Kaczmarek (Pol) Reprezentacja Polski
 62 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 63 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 64 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 65 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 66 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 67 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 68 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 69 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 71 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 72 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 73 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 74 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 75 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 76 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 77 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 78 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 79 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 80 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 81 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 82 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski
 83 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 84 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 85 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 86 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 87 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 88 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 89 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis
 90 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
 91 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 92 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 93 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 94 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 95 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 96 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 97 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 98 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
 99 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
100 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
101 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
102 Michał Podlaski (Pol) Reprezentacja Polski
103 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
104 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
105 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
106 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
107 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
108 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
109 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
110 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
111 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
112 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
113 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
114 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
115 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
116 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
117 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
118 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
119 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
120 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
121 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
122 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
123 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
124 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
125 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
126 Sergey Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
127 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
128 Karol Domagalski (Pol) Reprezentacja Polski
129 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
130 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      00:46
131 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
132 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  01:06
133 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             01:14
134 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
135 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
136 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski             01:41
137 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo              01:55
138 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     02:00
139 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               02:20
140 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  02:25
141 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          02:43
142 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        03:21
143 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        04:44
144 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               04:50
145 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                04:55
146 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
147 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             05:23
148 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           06:56
149 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    07:29
150 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Dr     07:41
151 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
152 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     10:09
153 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         13:23
154 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac          16:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

10 Comments

  1. Karol

    5 sierpnia 2018, 20:13 o 20:13

    Co za amatorka hahahah

  2. Bruno

    5 sierpnia 2018, 20:20 o 20:20

    Po finiszu Ackermann o mało nie zderzył się z samochodem na odcinku za metą w strefie do wytrscania prędkości, który pojawił się na bocznej ulicy, kur.....a organizacji coraz lepsza.

  3. Ojciec Franka

    5 sierpnia 2018, 20:29 o 20:29

    Ze jak to było? Kolarska liga mistrzów?

    A co dziś Kurzajewski plótł? 😆

    Mają Niemcy sorinterow, oj mają

    • edi

      5 sierpnia 2018, 21:30 o 21:30

      Jedynym polskim sprinterem był Spruch,zresztą wicemistrz świata.

  4. Sportowiec

    5 sierpnia 2018, 22:42 o 22:42

    Słowo o przygotowaniach do startu.

    Przed autobusem SKY przez bitą godzinę stało ok. 50-100 osób czekających na Kwiato, Gołasia i resztę. I co i dupa. Sky zamknął się jak w zamku - drużyna wyszła na ostatnią chwile, żeby zdążyć na podpisy, Kwiatkowski dał dwa autografy i niemal uciekł.
    W tym czasie Greipel stał pod busem, kto rozpoznał mógł zrobić fotkę, lider Akkermann podobnie, cała reprezentacja Polski otwarta dla kibiców, Bora rozdaje gadżety...

    I jeszcze wspomnienie z 2010 roku jak start był w Tychach. Szmyd jedyny wówczas Polak, który coś znaczył w peletonie, półgodziny stał, rozmawiał z kibicami, odpowiadał na najgłupsze pytania. Klasa.

    • Ojciec Franka

      6 sierpnia 2018, 09:12 o 09:12

      Nie narzekałbym tutaj na zawodników. Wyraźnie widać, że to po prostu metody zespołu, musza się podporządkować

  5. Cover

    5 sierpnia 2018, 22:57 o 22:57

    Trochę "bandycki" ten sprint był, chyba chłopak jeszcze nigdy nie leżał.
    Wtopa z Tarnowskimi Górami, ten wyścig wyleci z z kalendarza worldtour.

  6. taki tam

    6 sierpnia 2018, 07:11 o 07:11

    Nuuuudy. Etapy krótkie, bez historii. Zamiat promocji kraju, zabytków, krajobrazu to rundy po ulicach miast z milionem reklam, balonów i banerów. I jeszcze kiepska transmisja.....

    • Karol

      6 sierpnia 2018, 15:29 o 15:29

      Akurat to, że krótkie to jest plus. Gdyby miały +200km długości to dopiero byłaby nuda i kilka rund więcej.

  7. Ojciec Franka

    6 sierpnia 2018, 15:39 o 15:39

    Swoją drogą, to jak oceniacie postawę Langa po tej wtopie z TG? Dla mnie zupełnie jako firma stracił wiarygodność, nie wyobrażałbym sobie takiego partnera w biznesie. Każdemu zdarza się wtopa, to naturalne, ale on sobie z tego nic nie robi! Ot, po prostu przepraszam, ale to wasz problem... Umowy są tak skonstruowane ponoć, że ciężko będzie się do Lang Team dobrać. I to też jestem w stanie zrozumieć, bo każdy chce jak najlpeszej dla się umowy. Tylko, że poza umowa pisemną powinno to się opierać na zaufaniu i wzajemnym szacunku jeszcze. A tu? Miasto poniosło gigantyczne straty, a Lang się zwyczajnie chce wypiąć! Jakby nie było, na wieloletniego partnera. Inni to widzą, i powinni sobie notowac. Z tym panem no more business...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: