Mrągowo gotowe na kolarskie święto

Mrągowo jest już gotowe na wielkie kolarskie emocje. W najbliższy weekend po raz pierwszy w historii miasto stanie się areną zmagań pretendentów do tytułu Mistrza Polski w kolarstwie górskim. Do rywalizacji na Górze Czterech Wiatrów mają przystąpić m.in. Maja Włoszczowska, Marek Konwa, Bogdan Czarnota czy Patryk Piasecki.

plakat mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Miejscem zmagań najlepszych kolarzy w kraju będzie mrągowska Góra Czterech Wiatrów, która przez ostatnie dni zmienia się nie do poznania. Organizatorzy szykują fantastyczną trasę, i to nie tyko pod względem technicznym, ale także wzrokowym. Góra Czterech Wiatrów zapewni zawodnikom i kibicom widoki na całe miasto i przepiękne jezioro Czos.

Trasa jest już w 100% gotowa, jestem pewien, że będzie ona nie lada wyzwaniem dla zawodników. Od strony wydolnościowej na jednej rundzie o długości 4,6 km przewyższenia wahają się w okolicy 200 metrów. Przygotowaliśmy jedenaście sztucznych przeszkód, takich jak rock garden, pomost i dropy. Dodatkowo, trasa sama w sobie jest techniczna, prowadzi po zboczach G4W i charakteryzuje się sztywnymi, krótkimi podjazdami i szybkimi, niebezpiecznymi zjazdami oraz ciasnymi nawrotami

– mówi Arkadiusz Cała, prezes Stowarzyszenia Luz Grupa.

Na liście startowej znajdziemy już ponad 100 nazwisk, a wśród nich te, które zna każdy kibic kolarstwa, a wśród nich obecny mistrz Polski seniorów w kategorii XC – Marek Konwa. Na starcie zobaczymy także Bartłomieja Wawak – mistrza z 2016 roku i kilkukrotnego wicemistrza, Piotra Brzóskę, który bronić będzie tytułu wicemistrza Polski, Bogdana Czarnotę, czy mrągowianina Patryka Piaseckiego, który z sukcesami żeglarskimi, z łódki przesiadł się na rower.

Tytułu bronić będzie także Maja Włoszczowska, która niedawno wygrała wyścig Pucharu Świata we włoskim Val di Sole.

W Mrągowie też są trasy, na których można się mocno zmęczyć. Zapowiada się świetne widowisko, więc przyjeżdżajcie kibicować, ścigać się w amatorskich zawodach, zabierzcie ze sobą swoje pociechy, one także będą mogły powalczyć w wyścigach towarzyszących. Szykujcie się na kolarski weekend właśnie na Mazurach

– zaprasza Maja Włoszczowska.

W wyścigu kobiet szyki Mai może chcieć pokrzyżować Paula Gorycka – mistrzyni z 2012 roku.

Mrągowo zaprasza na Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim to przede wszystkim wyścigi o tytuł i koszulkę Mistrza Polski. Pierwsze koszulki rozdane zostaną już w piątek podczas wyścigu o tytuł Mistrza Polski Sztafet (XCR). Do rywalizacji staną najlepsze kluby kolarskie w Polsce. W niedzielę natomiast wyścigi elity.

Miasteczko sportowe mistrzostw mieścić się będzie na G4W. Organizatorzy przygotowują dużo atrakcji. Odbędą się imprezy towarzyszące m.in. wyścigi skierowane do amatorów w ramach cyklu Milko Mazury MTB oraz wyścigi Strider dla najmłodszych. Powstanie rozbudowana strefa kibica, w której znajdą się m.in. testy rowerowe, wystawcy z branży rowerowej, stoisko promocyjne Rowerowe Mazury, strefa relaksu i darmowy poczęstunek od JBB.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Paweł

    18 lipca 2018, 22:22 o 22:22

    Przydałby się Filmik z objazdem trasy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: