Włoszczowska triumfowała we Włoszech, jak wypadnie w Mrągowie?

Maja Włoszczowska

Fani kolarstwa z regionu, ale i z całej Polski z pewnością nie mogą się już doczekać spotkania z Mają Włoszczowską. Radość z występu zawodniczki w Mrągowie podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim jest tym większa, że w weekend Polka wygrała wyścig Pucharu Świata we włoskim Val di Sole.

Pod koniec lipca na Górze Czterech Wiatrów będzie można zobaczyć zmagania pretendentów do tytułu Mistrza Polski w kolarstwie górskim. Będzie to okazja, by nie tylko dopingować najlepszą polską kolarkę Maję Włoszczowską, ale także otrzymać od niej autograf.

Przypomnijmy, że w miniony weekend Maja Włoszczowska triumfując we włoskim Val di Sole, wygrała wyścig Pucharu Świata w kolarstwie górskim cross-country. To dla Polki pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata od 2012 roku. 34-letnia zawodniczka objęła prowadzenie na ostatniej rundzie, zostawiając w tyle kanadyjkę Emily Batty. Trzecia na mecie była drużynowa koleżanka Włoszczowskiej Jolanda Neff.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim to przede wszystkim wyścigi o tytuł i koszulkę Mistrza Polski. Pierwsze koszulki rozdane zostaną już w piątek podczas wyścigu o tytuł Mistrza Polski Sztafet ( XCR ). Do rywalizacji staną najlepsze kluby kolarskie w Polsce. W sobotę od godziny 16:00 będzie można odwiedzić namiot Mai Włoszczowskiej, która tego dnia rozdawać będzie autografy i sprzedawać swoją najnowszą książkę „Rowerem na szczyt”. Sportowych emocji nie zabraknie także w niedzielę, tego dnia zapanowano wyścig elity.

Przygotowania do Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim są już na ostatniej prostej. Organizatorzy przygotowują ciekawą trasę.

Dopinamy kwestię organizacyjne i techniczne, tak by pod koniec lipca wszystko było gotowe. Trasa będzie wymagająca i techniczna. Na jednej rundzie o długości 4,6 km przewyższenia wahają się w okolicach 200 metrów. Na kolarzy czekają więc strome zjazdy i podjazdy. Góra Czterech Wiatrów to istny raj dla cross-country, znajdziemy tu kręte ścieżki, uskoki oraz koleiny

– zachęca Arkadiusz Cała, prezes Stowarzyszenia LUZ Grupa.

Czy jesteście gotowi na wielkie kolarskie emocje? Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w tym roku odbędą się w Mrągowie. Pierwsze wyścigi startują 20 lipca.

Mrągowo zaprasza na Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

inf. prasowa

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: