Giro Rosa 2018: etap 8. Marianne Vos po ataku w końcówce

Marianne Vos (Waouwdeals) triumfowała w Berganze na mecie ósmego odcinka wyścigu Giro Rosa.

Holenderka zawodniczka w w finale pokonała towarzyszki ucieczki - Elisę Longo Borghini (Wiggle High5) oraz Lucindę Brand (Team Sunweb).

Liderką zmagań pozostała Holenderka Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), która na metę wjechała 23 sekundy za zwycięską rodaczką. W grupce mistrzyni świata etap ukończyła też Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

Peleton kobiet po dwóch górskich odcinkach mierzył się z nieco łatwiejszym etapem. 126-kilometrową trasę na pierwszych 40 kilometrach mąciła pokonywana dwukrotnie wspinaczka (2,8 km, 6%), natomiast na ostatnich 20 kilometrach, przed wjazdem do Berganze, do pokonania było kilka pagórków, w tym górska premia na 113 kilometrze (3,9 km, 5%). Ze szczytu podjazdu do mety pozostawało 13 kilometrów zjazdów, a tuż przed metą czekała niewielka hopka (500 metrów, 6%).

Peleton przy wysokiej temperaturze powietrza rozciągnął się już na pierwszych podjazdach, a w akcjach zaczepnych pojawiły się m.in. Rosella Ratto (Cylance), mistrzyni Francji Aude Biannic (Movistar Team) oraz Christine Majerus (Boels Dolmans). Odjeżdżały też Małgorzata Jasińska (Movistar Team) i Anna Plichta (Boels Dolmans), ale na pierwszej górskiej premii jako pierwsza zameldowała się Elisa Longo Borghini (Wiggle High5).

Peleton liczył w tym punkcie około 70 zawodniczek, natomiast druga grupa kręciła z ponad 3-minutową stratą. Sytuacja uspokoiła się nieco na płaskim odcinku, a przed pagórkami w końcówce na czele peletonu pojawiły się zawodniczki Waouwdeals.

20 kilometrów przed metą atakowała Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), ale bez rezultatu, natomiast sekundy bonifikaty zebrały na lotnym sprincie Asleigh Moolman-Pasio (Cervelo-Bigla) oraz Lucinda Brand (Team Sunweb).

Górska premia nie wprowadziła większych zmian - ataki zespołu Bizkaia Durango - Euskadi Murias zostały skasowane, a na technicznym zjeździe czołowa grupka podzieliła się. 2 kilometry przed metą odjechać udało się Lucindzie Brand (Team Sunweb), Marianne Vos (Waouwdeals) i Elisie Longo Borghini (Wiggle High5).

Trio pracowało razem do ostatnich metrów i rozegrało między sobą losy etapu, a zwycięska okazała się Vos, zapisując 21. triumf etapowy na trasie Giro w karierze.

Wyniki 8. etapu Giro Rosa - Giro d'Italia Internazionale Femminile 2018 (2.WWT), San Giorgio di Perlena - Berganze (126,2 km):

  1 Marianne Vos (Ned) Waowdeals                         3:06:38
  2 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
  3 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women
  4 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling             00:23
  5 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini
  6 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM
  7 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team
  8 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing
  9 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 10 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana
 11 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women
 12 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals
 13 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women
 14 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
 15 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle
 16 Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Women
 17 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals
 18 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women
 19 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops
 20 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women
 21 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing
 22 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini
 23 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
 24 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle
 25 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla
 26 Eider Merino (Spa) Movistar Team Women
 27 Erica Magnaldi (Ita) BePink
 28 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 29 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 30 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans                        00:28
 31 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                 01:14
 32 Katia Ragusa (Ita) BePink
 33 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team
 34 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
 35 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango
 36 Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle
 37 Carmela Cipriani (Ita) Conceria Zabri-Fanini
 38 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
 39 Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women
 40 Yevgeniya Vysotska (Ukr) SC Michela Fanini
 41 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women
 42 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops
 43 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 44 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini
 45 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops
 46 Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango
 47 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 48 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals
 49 Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team
 50 Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5
 51 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 52 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 53 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women
 54 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing
 55 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5
 56 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5
 57 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling
 58 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM
 59 Anouska Koster (Ned) Waowdeals
 60 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
 61 Tatiana Guderzo (Ita) BePink
 62 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women
 63 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                        01:50
 64 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM
 65 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling             01:52
 66 Alice Gasparini (Ita) Still Bike Team                  02:21
 67 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 68 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans                       03:19
 69 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                        03:45
 70 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans                   06:07
 71 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team         06:29
 72 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink                   06:47
 73 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling
 74 Marion Bessone (Fra) Servetto-Stradalli Cycle
 75 Henrietta Colborne (GBr) Bizkaia Durango
 76 Marzia Salton Basei (Ita) Conceria Zabri-Fanini
 77 Michela Balducci (Ita) Aromitalia Vaiano
 78 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 79 Nicole Steigenga (Ned) BePink
 80 Debora Silvestri (Ita) Still Bike Team
 81 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling
 82 Arianna Fidanza (Ita) Still Bike Team
 83 Mónika Király (Hun) SC Michela Fanini
 84 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 85 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women
 86 Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango
 87 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women
 88 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
 89 Greta Marturano (Ita) SC Michela Fanini
 90 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops
 91 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana
 92 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 93 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing
 94 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team
 95 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla
 96 Francesca Pattaro (Ita) BePink
 97 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano
 98 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 99 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals
100 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5
101 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano
102 Lilibeth Chacon (Ven) SC Michela Fanini
103 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling
104 Ana Maria Covrig (Rom) Still Bike Team
105 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano
106 Enara Lopez (Spa) Bizkaia Durango
107 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5
108 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling
109 Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango
110 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
111 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle
112 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops
113 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops
114 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle
115 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle
116 Gloria Rodriguez (Spa) Movistar Team Women
117 Anna Christian (GBr) Trek-Drops
118 Anna Ceoloni (Ita) SC Michela Fanini
119 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano
120 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana
121 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals
122 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling
123 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
124 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM
125 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini
126 Silvia Valsecchi (Ita) BePink
127 Sandra Alonso (Spa) Bizkaia Durango
128 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia Vaiano
129 Sara Casasola (Ita) Servetto-Stradalli Cycle
130 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women
131 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle
132 Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia Vaiano
133 Chiara Perini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
134 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini
135 Elena Franchi (Ita) Conceria Zabri-Fanini              10:17
DNF Daniela Magnetto Allietta (Ita) Conceria Zabri-Fanini
DNF Sofia Cilenti (Ita) Conceria Zabri-Fanini
DNF Olga Shekel (Ukr) SC Michela Fanini
DNF Sara Pillon (Ita) Servetto-Stradalli Cycle
DNF Jessica Marcela Parra (Col) Servetto-Stradalli Cycle
DNF Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Amy Cure (Aus) Wiggle High5

Klasyfikacja generalna po 8. etapie:

  1 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women   19:32:24
  2 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women                  02:29
  3 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla             02:51
  4 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women             02:53
  5 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing          04:21
  6 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                     04:33
  7 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla              04:59
  8 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                    05:52
  9 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                06:05
 10 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals                      06:36
 11 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini                    07:26
 12 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                 07:33
 13 Eider Merino (Spa) Movistar Team Women                 07:43
 14 Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Wome     08:02
 15 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops                          08:31
 16 Erica Magnaldi (Ita) BePink                            08:42
 17 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle                        08:58
 18 Yevgeniya Vysotska (Ukr) SC Michela Fanini             09:38
 19 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops                        10:31
 20 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM                          11:21
 21 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team             11:34
 22 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                 11:53
 23 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini                     12:21
 24 Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women                12:30
 25 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 26 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling               12:40
 27 Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango                    13:20
 28 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango               14:23
 29 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                  14:27
 30 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans                        14:59
 31 Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle           15:16
 32 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                 15:55
 33 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                   17:29
 34 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM             18:23
 35 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                18:24
 36 Marianne Vos (Ned) Waowdeals                           20:03
 37 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla             20:06
 38 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling               20:08
 39 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana               20:12
 40 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                        20:57
 41 Tatiana Guderzo (Ita) BePink                           21:04
 42 Anna Christian (GBr) Trek-Drops                        21:05
 43 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5                      21:13
 44 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                  22:16
 45 Carmela Cipriani (Ita) Conceria Zabri-Fanini           22:45
 46 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle                       23:25
 47 Alice Gasparini (Ita) Still Bike Team                  23:57
 48 Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango                   24:18
 49 Katia Ragusa (Ita) BePink                              24:38
 50 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team                 24:39
 51 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5                        24:46
 52 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals                          26:09
 53 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo         26:12
 54 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing                   26:29
 55 Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango                26:35
 56 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                 27:10
 57 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                      27:43
 58 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women          27:52
 59 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                       28:18
 60 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals                        29:33
 61 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana              30:03
 62 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops                    30:13
 63 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                30:23
 64 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women                  30:27
 65 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                   30:39
 66 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling                   31:35
 67 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women                 31:48
 68 Anouska Koster (Ned) Waowdeals                         31:49
 69 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals                        33:29
 70 Anna Ceoloni (Ita) SC Michela Fanini                   33:30
 71 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling             33:44
 72 Lilibeth Chacon (Ven) SC Michela Fanini                33:46
 73 Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team               35:01
 74 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                  35:33
 75 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                   36:19
 76 Mónika Király (Hun) SC Michela Fanini                  37:21
 77 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                      37:37
 78 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle                        38:30
 79 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini                  40:22
 80 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans                       40:26
 81 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling                40:44
 82 Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5                        41:24
 83 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo             41:40
 84 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops                           43:29
 85 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                 44:42
 86 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling             44:50
 87 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla                   44:55
 88 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing              45:15
 89 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM                     45:28
 90 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women              45:32
 91 Marion Bessone (Fra) Servetto-Stradalli Cycle          47:12
 92 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle       47:32
 93 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle                   48:26
 94 Elena Franchi (Ita) Conceria Zabri-Fanini              48:59
 95 Ana Maria Covrig (Rom) Still Bike Team                 49:42
 96 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                      49:45
 97 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women                 51:15
 98 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops                         51:58
 99 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                   52:43
100 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                   52:56
101 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle                      53:24
102 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women            53:34
103 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                  53:38
104 Silvia Valsecchi (Ita) BePink                          54:01
105 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling             54:39
106 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo           55:20
107 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team         55:38
108 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink                   56:14
109 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                        57:00
110 Henrietta Colborne (GBr) Bizkaia Durango               57:11
111 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                      57:14
112 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                 57:47
113 Arianna Fidanza (Ita) Still Bike Team                  58:45
114 Chiara Perini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo            59:48
115 Greta Marturano (Ita) SC Michela Fanini             01:00:25
116 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                 01:00:39
117 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling         01:01:06
118 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo    01:01:16
119 Gloria Rodriguez (Spa) Movistar Team Women          01:01:24
120 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano             01:03:41
121 Sara Casasola (Ita) Servetto-Stradalli Cycle        01:03:42
122 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans                01:05:13
123 Michela Balducci (Ita) Aromitalia Vaiano            01:07:14
124 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women
125 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing               01:10:29
126 Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia Vaiano             01:11:03
127 Debora Silvestri (Ita) Still Bike Team              01:12:46
128 Sandra Alonso (Spa) Bizkaia Durango                 01:13:27
129 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia Vaiano           01:13:54
130 Nicole Steigenga (Ned) BePink                       01:16:04
131 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling       01:17:22
132 Enara Lopez (Spa) Bizkaia Durango                   01:18:31
133 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling               01:23:18
134 Marzia Salton Basei (Ita) Conceria Zabri-Fanini     01:33:41
135 Francesca Pattaro (Ita) BePink                      01:36:03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: