Mistrzostwa Europy 2018: Remco Evenepoel złoty w czasówce juniorów, Papierski w top 10

Remco Evenepoel

Reprezentant Belgii Remco Evenepoel wywalczył na Morawach złoto mistrzostw Europy juniorów w jeździe indywidualnej na czas.

18-letni talent na 24-kilometrowym odcinku w Brnie pokonał o 24 sekund swojego rodaka Ilana van Wildera oraz o 40 sekund Włocha Antonio Tiberiego.

W stawce 58 zawodników 10. wynik zapisał Damian Papierski, natomiast 29. miejsce zajął Michał Gałka.

Rywalizacja rozgrywana była na 11,5-kilometrowej rundzie wokół Brna, na której wyrastał jeden podjazd (2,1 km, 5,3%). Wspinaczka znajdowała się w pierwszej partii trasy, natomiast po zjeździe i niewielkim odcinku płaskim, na kilometr przed metą, wyrastał jeszcze 400 metrowy pagórek o średnim nachyleniu 6%. Juniorzy z rundą mierzyli się dwukrotnie.

Już na pierwszym pomiarze czasu prowadził Evenepoel – Belg miał przewagę 6 sekund nad Balmerem. Ostateczne 18-latek miał najlepszy czas na każdym z pomiarów czasu, a jego przewaga stopniowo wzrastała.

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym 2018 – jazdy indywidualnej na czas juniorów (CC), Brno – Brno (23 km):

1. Remco Evenepoel (Belgia)              29:15
2. Ilan van Wilder (Belgia)              00:24
3. Antonio Tiberi (Włochy)               00:40
4. Michael Hessmann (Niemcy)             01:20
5. Alexandre Balmer (Szwajcaria)         01:28
6. Ruslan Koshovoiy (Ukraina)            01:34
7. Carlos Cano Rodriguez (Hiszpania)     01:39
8. Oleg Kanaka (Ukraina)                 01:43