Tour de France 2018. Mark Cavendish poprowadzi Dimension Data

Mark Cavendish

Mark Cavendish zostanie liderem ekipy Dimension Data na tegoroczną 105. edycję Tour de France (7-29 lipca).

Brytyjczyk na trasie francuskiego wyścigu będzie się starał przybliżyć do rekordu etapowych zwycięstw należącego do Eddiego Merckxa, który posiada ich 34. Cavendishowi do pokonania wyczynu "Kanibala" brakuje tylko pięciu etapowych triumfów. Zadanie to będzie o tyle trudne, że 33-letni kolarz na początku sezonu zmagał się z kontuzjami i jego dotychczasowe rezultaty nie należały do najlepszych.

Tour de France to nie tylko największe wydarzenie kolarskie, ale także największe wydarzenie sportowe na świecie. Jest to także najlepsze miejsce, aby pokazać co robi nasza organizacja charytatywna, promująca jazdę na rowerze na ternach wiejskich w Afryce. Cieszę się, że jestem częścią tak silnego zespołu i będę się starał zbliżyć do rekordu Eddiego Merckxa

- powiedział Cevendish cytowany na oficjalnej stronie internetowej ekipy.

"Cav" otrzyma pełne wsparcie swojej drużyny. Kluczowym pomocnikiem sprintera będzie Edvald Boasson Hagen. Świeżo upieczony mistrz Norwegii w jeździe indywidualnej na czas ma być opcją rezerwową ekipy oraz zawodnikiem, który ma powalczyć o zwycięstwo na 9. etapie z metą w Roubaix. 

Na górzyste odcinki drużyna do Francji wysyła Serge'a Pauwelsa i Toma-Jelte Slagtera. Slagter został pozyskany przez afrykańską ekipę w tym sezonie, z dobrej strony prezentując się w styczniowym wyścigu Santos Tour Down Under. Holender zakończył imprezę na najniższym stopniu podium. 

Skład Dimension Data na Tour de France 2018:

Mark Cavendish, Edvald Boasson Hagen, Mark Renshaw, Reinardt Janse van Rensburg, Serge Pauwels, Julien Vermote, Tom-Jelte Slagter and Jay Thomson.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: