Tour de France 2018. UAE Team Emirates z Martinem i Kristoffem

Daniel Martin

Norweg Alexander Kristoff i Irlandczyk Daniel Martin dowodzili będą składem UAE Team Emirates na trasie Tour de France (7-29 lipca).

Ekipa Giuseppe Saronniego na 105. edycję Tour de France rzuca swoich dwóch asów - w klasyfikacji generalnej walkę o miejsce w pierwszej piątce podejmie Daniel Martin, natomiast o etapowe zwycięstwo (lub zwycięstwa) powalczyć na płaskich finiszach spróbuje Alexander Kristoff.

Norweg nie błyszczy w tym roku w najlepiej obsadzonych imprezach WorldTour, ale to nie przeszkodziło mu w wygraniu odcinków Tour of Oman, Abu Dhabi Tour, zajęciu 4. miejsca w Mediolan-San Remo oraz odniesieniu triumfów w Eschborn-Frankfurt (WT) i GP du canton d'Argovie (1.HC). Aktualny mistrz Europy w podobnej sytuacji przystępował do ubiegłorocznej "Wielkiej Pętli" i z Francji wyjechał z pustymi rękoma.

Po słabszym początku sezonu wiatru w żagle nabiera Daniel Martin. 31-latek zameldował się na 10. miejscu w Tour de Romandie, a w czerwcowym Cirterium du Dauphine zajął 4. miejsce, wygrywając po drodze etap. Irlandczyk w ostatnich dwóch sezonach zajmował 9. i 6. miejsca w Tour de France, a przed rokiem zaszedłby zapewne dalej, gdyby nie kraksa na zjeździe.

W tym roku trasa powinna pozwolić mu na wykonywanie ofensywnych ruchów i walkę na finiszach z mniejszych grupek. Jeśli Martin utrzyma koło najlepszych górali, jego szanse na poprawienie dotychczasowych wyników na trasie "Wielkiej Pętli" stoją wysoko.

W tym roku eksplozywnemu góralowi pomogą Kolumbijczyk Darwin Atapuma, Chorwat Kristijan Durasek oraz Australijczyk Rory Sutherland. Kristoff liczyć za to może na wsparcie Włochów - Roberto Ferrariego, Marco Marcato i młodziutkiego Oliveiro Troi.

Skład UAE Team Emirates na Tour de France 2018:

Darwin Atapuma, Kristijan Durasek, Roberto Ferrari, Alexander Kristoff, Marco Marcato, Daniel Martin, Rory Sutherland i Oliviero Troia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: