Mistrzostwa Polski 2018: Łukasz Michalski złotym juniorem w wyścigu ze startu wspólnego

Łukasz Michalski (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice) został w Ostródzie mistrzem Polski juniorów w wyścigu ze startu wspólnego.

Srebrny medal wywalczył Paweł Kasprzyk (UKS Copernicus - SMS Toruń), a brąz zdobył Marcel Modliński (GKS Cartusia).

Wyścig rozgrywany był na poprowadzonej wokół Ostródy rundzie o długości 20,4 kilometra. Płaską trasę, prowadzącą w rejonie Jezior Drwęckiego, Morliny, Lichtajny i Pauzeńskiego, marszczyły trzy krótkie i łagodne wspinaczki w Lichtajnach (1,2 km, 4%), Brzydowie (900 m, 3%) oraz Ornowie (900 m, 2%).

Juniorzy pokonywali sześć rund, kwestię tytułu mistrzowskiego decydując na 122 kilometrach. Decydowanie to odbywało się tradycyjnie w formie nieskończonej liczby ataków i próby wyłonienia grupki, która pracowałaby razem przed naciągniętym peletonem.

Sukcesem zakończyła się akcja, w której znaleźli się Paweł Kasprzyk (UKS Copernicus - SMS Toruń), Adrian Marzec (TKK Pacific Nestle Fitness) oraz Jakub Śmieszek (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Trójka po 45 kilometrach uzyskała minutę przewagi nad peletonem. Gonili zawzięcie Karol Wawrzyniak (TKK Pacific Nestle Fitness), Łukasz Michalski (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice), Jakub Rutkowski (UKS Copernicus - SMS Toruń) i Kacper Półtorak (KS Deichmann Abus Mat Sobótka), po 55 kilometrach dołączając do czołówki.

Na trasie miejscami padał deszcz, natomiast po 60 kilometrach z ucieczki spłynął Rutkowski. Przewaga pozostałej piątki wahała się od 20 sekund do minuty, a w kolejnej kontrze pojawili się Maciej Noceń (GKK Opty-Mazowsze), Szymon Stelczyk (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice), Konrad Sosiński (KLTC Konin), Mateusz Jakubasz (KTK Kalisz) i Kacper Simiński (KS Społem Ulisse Central Łódź).

Piątka złapała prowadzącą szóstkę, a po przeskoku kolejnych trzech zawodników - Jakuba Krysztofiaka (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), Dawida Sędzika (WLKS Krakus - bbc Czaja) i Marcela Modlińskiego (GKS Cartusia) - na ostatnie 30 kilometrów na czele wjechało 14-osobowa grupka.

Uciekinierzy na plecach przestali czuć przelotne opady, ale przez cały czas czuli oddech peletonu, który trzymał się 30-40 sekund za nimi. Sytuacja nie uległa większym zmianom na ostatnich kilometrach i mistrza Polski wyłonił finisz z rozciągniętej grupki, którą na ostatniej prostej wchłaniać zaczęli atakujący z peletonu zawodnicy.

Końcówkę dobrze rozegrali zawodnicy UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice - Łukasz Michalski na kresce ograł Pawła Kasprzyka i Marcela Modlińskiego, a jego rozprowadzający Szymon Strzelczyk finiszował czwarty.

Wyniki Mistrzostw Polski 2018 - wyścigu ze startu wspólnego juniorów (NC), Ostróda - Ostróda (20,4 km x 6 - 122,4 km):

1. Łukasz Michalski (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice)    2:57:57
2. Paweł Kasprzyk (UKS Copernicus - SMS Toruń)
3. Marcel Modliński (GKS Cartusia)
4. Szymon Stelczyk (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice)      
5. Nikodem Grzenkowicz (GKS Cartusia)
6. Kacper Półtorak (KS Deichmann Abus Mat Sobótka)
7. Jakub Krysztofiak (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)
8. Mateusz Jakubasz (KTK Kalisz)                    
9. Konrad Sosiński (KLTC Konin)
10. Jakub Śmieszek (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: