Międzynarodowa Unia Kolarska planuje organizację giga mistrzostw świata

Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Unii Kolarskiej zatwierdził plan zorganizowania w jednym miejscu i czasie mistrzostw świata w niemal wszystkich dyscyplinach kolarskich.

Mistrzostwa obejmą kolarstwo szosowe, kolarstwo górskie (cross-country, cross-country maraton i downhill), kolarstwo torowe, BMX, kolarstwo uliczne (BMX Freestyle Park, trials i mountain bike Eliminator), parakolarstwo szosowe, parakolarstwo torowe, kolarstwo halowe (kolarstwo artystyczne, piłka rowerowa) i wyścigi gran fondo.

Wydarzenie ma odbywać się raz na cztery lata, w roku przedolimpijskim, począwszy od 2023. Według planu tak zwany "festiwal kolarstwa" potrwa od 17 do 19 dni, z udziałem 2,6 tys. sportowców, 6 tys. kolarzy amatorów i 770 dziennikarzy, w sumie 10 tys. uczestników.

UCI liczy, że mniej znane dyscypliny kolarskie zostaną zaprezentowane szerszej publiczności, otrzymają szansę promocji, a tym samym rozwoju.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: