Mistrzostwa Polski 2018. Damian Papierski: "Musiałem tylko utrzymać tempo"

Damian Papierski na podium mistrzostw Polski

Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek) wywalczył złoty medal w jeździe indywidualnej na czas w kategorii junior na mistrzostwach Polski w rozgrywanych na Polach Grunwaldzkich.

Zawodnik z Koźminka w walce z czasem wyraźnie pokonał Michała Gałkę (UKS Copernicus - SMS Toruń) i Dawida Kuderczaka (KLTC Konin).

Dla 18-latka koszulka z orłem na piersi jest największym sukcesem w karierze. Na mecie nie był on jednak zaskoczony swoim wynikiem i przyjął zwycięstwo z chłodną głową.

Już po pierwszym międzyczasie wiedziałem, że noga kręci dobrze. Musiałem tylko utrzymać tempo, finalnie zakończyło się to powodzeniem

- powiedział na mecie.

Wynik Papierskiego nie przyszedł znikąd, ponieważ regularnie startuje w zagranicznych wyścigach i osiąga dobre wyniki w jeździe indywidualnej na czas. W tym roku zajął 4. miejsce w czasówce na Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt i 9. na juniorskim Wyścigu Pokoju.

Nie spodziewałem się tego. Chciałem powalczyć tutaj o medal. Noga była dobra, zaprocentowało doświadczenie z wyścigów zagranicznych, na których poziom jest wyższy. Tam nie ma przestojów, cały wyścig jedziemy na pełnym gazie

- dodał.

Warunki pogodowe w porównaniu do wyścigu juniorek uległy poprawie. Wiatr był lżejszy i zza chmur zaczynało wychodzić słońce.

Trasa praktycznie płaska, jeden podjazd nie wpłynął na rywalizację. Było wietrznie, co takiemu nieco cięższemu kolarzowi jak ja pomogło. Były dwa lub trzy zakręty trudniejsze technicznie, ale przejechałem je na dość wysokiej prędkości

- tłumaczył Papierski, który już zaczyna powoli myśleć o jutrzejszym starcie w wyścigu ze startu wspólnego.

Nie mieliśmy jeszcze odprawy przed startem wspólny. Na pewno wspólnie z chłopakami będziemy chcieli powalczyć o mistrzostwo Polski

- zakończył.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: