Javier Guillén: "Nie możemy rozpocząć Vuelty nie znając zwycięzcy z 2017 roku"

Javier Guillén

Kwilił Mauro Vegni, zawodził Christian Prudhomme, nadeszła kolej na Javiera Guilléna. Dyrektor Vuelta a Espana apeluje o rozwiązanie sprawy Chrisa Froome'a przed rozpoczęciem hiszpańskiego Wielkiego Touru.

U zwycięzcy zeszłorocznej Vuelty w próbce pobranej 7 września, po 18. etapie wyścigu, stwierdzono dwukrotne przekroczenie dozwolonej dawki salbutamolu. Czy była to wina Froome'a i jego zespołu nie wie nikt, również Javier Guillén.

Chcę zakończenia tej sprawy. Nie może tak być, że na starcie tegorocznej Vuelty nie będziemy znali zwycięzcy z zeszłego roku. Nie możemy tu siedzieć rok od wydarzenia, nie wiedząc co się stało

- powiedział hiszpański działacz w dzienniku "Marca".

Guillén właściwie powtórzył słowa swoich odpowiedników w Giro d'Italia i Tour de France, Mauro Vegniego i Christiana Prudhomme'a.

Sprawa Froome'a powinna zostać dawno wyjaśniona dla dobra wyścigów, grupy Sky, ale przede wszystkim dla całego kolarstwa. Nie posiadam żadnych informacji czy dowiemy się czegoś przed Tour de France. To najważniejsze wydarzenie w sezonie, dociera do milionów na całym świecie i uważam, ze wszyscy zasługujemy za zakończenie tej sprawy

- dodał dyrektor Vuelta a Espana.

Tegoroczny wyścig wyruszy 25 sierpnia z Malagi.

Trasa Vuelta a Espana 2018

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: