Tour of Slovenia 2018: etap 5. Primoz Roglic przypieczętował zwycięstwo

Primoz Roglic

Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo) wygrał etap jazdy indywidualnej na czas, który zakończył 25. edycję Tour of Slovenia oraz triumfował w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Słoweniec na dystansie 21,5 km pokonał o 27 sekund Jana Tratnika (CCC Sprandi Polkowice) oraz o 35 sekund Josefa Černego (Elkov Author).

Rafał Majka stracił 1:37, co było 23. wynikiem dnia. Kolarz Bora-hansgrohe zakończył wyścig na 6. pozycji.

Rywalizacja przebiegła na szybkiej, prostej technicznej trasie, z kilkoma po drodze niewielkimi podjazdami.

Wyniki 5. etapu Tour of Slovenia 2018 (2.1), Trebnje – Novo mesto (21,5 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                 0:24:46.4
  2 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice           0:00:27.1
  3 Josef Cerny (Cze) Elkov-Author                    0:00:35.9
  4 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                 0:00:38.1
  5 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac        0:00:43.6
  6 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott             0:00:46.7
  7 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                0:00:47.3
  8 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                0:00:51.6
  9 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates      0:00:52.7
 10 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                 0:00:55.8
 11 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice          0:01:01.9
 12 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb            0:01:02.2
 13 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb            0:01:04.1
 14 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum        0:01:16.3
 15 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac    0:01:16.9
 16 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                0:01:17.0
 17 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                  0:01:20.7
 18 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                0:01:22.4
 19 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli         0:01:30.2
 20 János Zsombor Pelikán (Hun) My Bike Stevens       0:01:31.9
 21 Jan Barta (Cze) Elkov-Author                      0:01:34.3
 22 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe               0:01:37.5
 23 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                  0:01:37.8
 24 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                     0:01:43.9
 25 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum         0:01:44.9
 26 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                  0:01:52.6
 27 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin             0:01:54.2
 28 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo         0:01:55.7
 29 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                  0:01:59.8
 30 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice       0:02:00.8
 31 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo              0:02:02.6
 32 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First      0:02:03.7
 33 David Per (Slo) Bahrain-Merida                    0:02:03.8
 34 Jakub Otruba (Cze) Elkov-Author                   0:02:04.2
 35 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                  0:02:05.1
 36 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil                 0:02:07.7
 37 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe              0:02:10.4
 38 Paolo Toto (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega         0:02:12.2
 39 Péter Kusztor (Hun) My Bike Stevens               0:02:15.1
 40 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin               0:02:15.2
 41 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                0:02:18.3
 42 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:02:18.7
 43 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data               0:02:19.8
 44 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac  0:02:19.8
 45 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa      0:02:22.4
 46 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data      0:02:25.3
 47 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo              0:02:26.2
 48 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo             0:02:27.7
 49 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates     0:02:29.8
 50 Nik Cemazar (Slo) Slovenia                        0:02:30.1
 51 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe             0:02:32.1
 52 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates           0:02:34.1
 53 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin          0:02:35.4
 54 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                     0:02:35.6
 55 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott              0:02:37.6
 56 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy       0:02:38.1
 57 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:02:38.2
 58 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates        0:02:42.3
 59 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil                   0:02:42.5
 60 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy         0:02:43.7
 61 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                  0:02:45.5
 62 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum        0:02:45.6
 63 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice         0:02:45.8
 64 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                     0:02:47.5
 65 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy         0:02:48.8
 66 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo              0:02:51.3
 67 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                 0:02:51.6
 68 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                  0:02:52.8
 69 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice            0:02:57.0
 70 Michael Kukrle (Cze) Elkov-Author                 0:02:58.2
 71 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                   0:02:58.5
 72 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy          0:03:03.1
 73 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data              0:03:03.9
 74 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team       0:03:05.1
 75 Jaka Primozic (Slo) Slovenia                      0:03:07.9
 76 Maximilian Kuen (Aut) My Bike Stevens             0:03:09.2
 77 Alois Kankovsky (Cze) Elkov-Author                0:03:14.4
 78 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli           0:03:16.7
 79 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                0:03:17.1
 80 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                0:03:20.5
 81 Tilen Finkst (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum         0:03:21.0
 82 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega   0:03:22.4
 83 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum         0:03:22.7
 84 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                   0:03:23.7
 85 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates         0:03:24.3
 86 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                     0:03:25.7
 87 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo         0:03:27.3
 88 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica           0:03:28.9
 89 Andi Bajc (Slo) My Bike Stevens                   0:03:29.6
 90 Michele Gazzara (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega    0:03:30.0
 91 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil                    0:03:31.3
 92 Jiri Polnicky (Cze) Elkov-Author                  0:03:33.2
 93 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                 0:03:34.2
 94 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini0:03:38.4
 95 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data               0:03:38.7
 96 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida               0:03:39.3
 97 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:03:39.7
 98 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                  0:03:40.5
 99 Martin Lavric (Slo) Slovenia                      0:03:40.5
100 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli       0:03:40.6
101 Dario Puccioni (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega     0:03:40.8
102 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica          0:03:41.9
103 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                 0:03:44.7
104 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi0:03:48.8
105 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy      0:03:49.6
106 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo             0:03:50.7
107 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice      0:03:50.8
108 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida                  0:03:54.7
109 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov-Author                0:03:55.0
110 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa O0:03:59.3
111 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                       0:04:01.8
112 Marko Pavlic (Slo) Slovenia                       0:04:02.4
113 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega   0:04:06.2
114 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo             0:04:07.2
115 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica      0:04:11.4
116 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe              0:04:13.1
117 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy              0:04:13.3
118 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica         0:04:17.0
119 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates               0:04:17.3
120 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli          0:04:18.2
121 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac      0:04:20.3
122 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy           0:04:21.1
123 Matic Veber (Slo) Slovenia                        0:04:21.6
124 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica         0:04:25.5
125 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum          0:04:29.8
126 Martin Vlcák (Svk) Dukla Banska Bystrica          0:04:31.1
127 Luca Colnaghi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega      0:04:39.4
128 Stefan Mastaller (Aut) My Bike Stevens            0:04:44.0
129 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli                0:04:49.1
130 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica         0:04:49.9
131 Rok Korosec (Slo) My Bike Stevens                 0:04:58.5
132 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa      0:05:00.1
133 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team            0:05:00.2
134 Attilio Viviani (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega    0:05:09.9
135 Luka Cotar (Slo) Slovenia                         0:05:11.4
136 Matej Drinovec (Slo) Slovenia                     0:05:21.7
137 Gerd Fidler (Aut) My Bike Stevens                 0:05:26.9
138 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa O0:05:31.7
139 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team        0:05:48.8
140 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team    0:05:53.7
141 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                 0:06:03.0
142 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum        0:06:30.1
143 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates   0:07:16.7

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                   15:18:13
  2 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac      00:01:50
  3 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                  00:02:14
  4 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum          00:02:16
  5 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                    00:02:18
  6 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                    00:02:21
  7 Josef Cerny (Cze) Elkov-Author                      00:03:09
  8 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil                   00:03:15
 10 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        00:03:16
 11 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                       00:04:00
 12 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              00:04:21
 13 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini  00:04:22
 14 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli            00:04:26
 15 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice         00:04:30
 16 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin            00:04:34
 17 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data        00:04:37
 18 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                       00:05:12
 19 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                    00:05:15
 20 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                00:05:57
 21 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team         00:07:20
 22 Paolo Toto (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega           00:07:25
 23 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                 00:07:54
 24 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo               00:08:40
 25 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli            00:08:55
 26 Jan Barta (Cze) Elkov-Author                        00:08:57
 27 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli                  00:09:01
 28 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy        00:10:07
 29 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli         00:10:55
 30 Jakub Otruba (Cze) Elkov-Author                     00:12:32
 31 Michele Gazzara (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega      00:12:50
 32 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo           00:12:59
 33 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                  00:13:22
 34 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy            00:13:24
 35 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                   00:13:26
 36 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    00:13:55
 37 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin               00:14:56
 38 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                   00:15:24
 40 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates          00:15:33
 41 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                     00:16:05
 42 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   00:16:26
 43 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                    00:17:21
 44 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                    00:17:47
 45 Péter Kusztor (Hun) My Bike Stevens                 00:18:14
 46 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy           00:18:27
 47 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli             00:18:46
 48 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega     00:19:05
 49 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini   00:19:23
 50 Dario Puccioni (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega       00:19:24
 51 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli           00:19:25
 52 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates           00:19:34
 53 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa O  00:20:05
 54 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates       00:20:27
 56 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott               00:20:33
 57 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice           00:20:43
 58 Marko Pavlic (Slo) Slovenia                         00:20:45
 59 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo                00:20:48
 60 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                00:21:07
 61 Tilen Finkst (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum           00:21:21
 62 Martin Lavric (Slo) Slovenia                        00:21:33
 63 Jiri Polnicky (Cze) Elkov-Author                    00:21:51
 64 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice        00:22:27
 65 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli            00:22:46
 66 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy         00:22:56
 67 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega     00:23:06
 68 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum           00:23:41
 69 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team          00:23:55
 70 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                 00:23:57
 71 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team      00:24:00
 72 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida                    00:24:13
 73 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica           00:25:10
 74 Rok Korosec (Slo) My Bike Stevens                   00:25:47
 75 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           00:26:00
 76 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                00:26:16
 77 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                00:26:39
 78 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                 00:27:11
 79 Michael Kukrle (Cze) Elkov-Author                   00:27:24
 80 Andi Bajc (Slo) My Bike Stevens                     00:27:47
 81 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini  00:28:05
 82 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi  00:28:15
 83 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                00:28:39
 84 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                 00:28:44
 85 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum           00:28:51
 86 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapa  00:28:57
 87 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               00:29:09
 88 Maximilian Kuen (Aut) My Bike Stevens               00:29:44
 89 Matic Veber (Slo) Slovenia                          00:29:47
 90 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     00:30:01
 91 Matej Drinovec (Slo) Slovenia                       00:30:34
 92 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice             00:30:37
 93 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum          00:30:43
 94 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac          00:30:46
 95 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice            00:30:58
 96 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini  00:31:38
 97 Gerd Fidler (Aut) My Bike Stevens                   00:32:06
 98 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    00:32:52
 99 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates             00:33:03
100 Jaka Primozic (Slo) Slovenia                        00:33:04
101 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        00:33:36
102 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    00:33:59
103 Alois Kankovsky (Cze) Elkov-Author                  00:34:01
104 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                       00:34:13
105 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy             00:34:31
106 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy           00:34:39
107 Luca Colnaghi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega        00:35:26
108 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica        00:35:56
109 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice              00:36:07
110 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil                     00:36:16
111 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb              00:36:29
113 David Per (Slo) Bahrain-Merida                      00:36:34
114 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                  00:36:35
115 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo               00:36:38
116 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  00:36:48
117 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica            00:36:50
118 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                    00:36:57
119 János Zsombor Pelikán (Hun) My Bike Stevens         00:37:38
120 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica           00:37:45
121 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov-Author                  00:37:47
122 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                 00:37:50
123 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team              00:37:57
124 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo               00:38:01
125 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                 00:38:04
126 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates     00:38:06
127 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica           00:38:14
128 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                   00:38:21
129 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                  00:38:48
130 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa O  00:38:49
131 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:39:09
132 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                   00:39:15
134 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum          00:39:25
135 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                00:39:28
136 Nik Cemazar (Slo) Slovenia                          00:40:01
137 Attilio Viviani (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega      00:40:30
138 Luka Cotar (Slo) Slovenia                           00:40:38
139 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica             00:41:01
140 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum            00:41:04
141 Stefan Mastaller (Aut) My Bike Stevens              00:41:19
142 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                   00:41:29
143 Martin Vlcák (Svk) Dukla Banska Bystrica            00:42:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: