OVO Energy Women's Tour 2018: etap 5. Lepistö w Walii, Rivera pieczętuje zwycięstwo

Coryn Rivera (Team Sunweb) wygrała w walijskiej miejscowości Colwyn Bay 5. edycję OVO Energy Women's Tour.

Najszybsza na ostatnim odcinku okazała się Finka Lotta Lepistö (Cervelo-Bigla), która pokonała Włoszkę Giorgię Bronzini (Cylance) i Marianne Vos (Waouwdeals).

W klasyfikacji generalnej Rivera wyprzedziła o 11 sekund Vos i o 25 sekund jej drużynową koleżankę Danielle Rowe.

Ostatni odcinek brytyjskiej etapówki prowadził przez walijskie szosy parku narodowego Snowdonia. Na trasie wyrastały dwie górskie premie - Bwlch-y-maen (44 km; 1,8 km; 5,4%) i Nant Gwyant (70 km; 6,9 km; 4,4%) - obie jednak dość daleko od linii mety.

Pierwszą uciekinierką dnia byłą Holenderka Maaike Boogaard (BTC City Ljubjana), a po fiasku jej akcji 35 sekund zdobyć udało się Emilii Moberg (Team Virtu Cycling Women), Susannie Andersen (Hitec Products) i Marcie Tagliaferro (Cylance).

Trójka po 40 kilometrach dysponowała przewagą półtorej minuty, ale różnica ta błyskawicznie zwiędła na stromych fragmentach Bwlch-y-maen. Atakowała Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), ale po zjeździe na czoło wysforowała się Marta Bastianelli (Ale Cipollini).

Włoszkę złapano na zjeździe z drugiej górskiej premii Nant Gwyant, a kolejne ataki nie przynosiły większych efektów - pracowały zawodniczki Sunwebu, pozwalając liderce wyścigu Coryn Riverze wygrać lotny finisz i powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej nad Marianne Vos.

19 kilometrów przed metą oderwać udało się pięciu zawodniczkom - Niewiadomej, Elisie Longo Borghini (Wiggle High5), Amy Pieters (Boels Dolmans) oraz kontrolującym Lucindzie Brand i Coryn Riverze (Team Sunweb).

Akcja zyskała 16 sekund przewagi, ale spaliła na panewce na 7 kilometrów przed metą. Poprawki nie uzyskały aprobaty i na finisz dojechała 35-osobowa grupka, z której najlepsza okazała się Lotta Lepistö, po drugim miejscu na czwartym etapie dziś nie znajdująca sobie równych na ostatnich metrach.

Dla zawodniczki z Finladii to pierwsza wiktoria w sezonie 2018, a na trasie brytyjskiego wyścigu powtórka z 2016 roku, gdy także wygrała piąty etap.

Wyniki 5. etapu OVO Energy Women's Tour 2018 (2.WWT), Dolgellau - Colwyn Bay (122,6 km):

  1 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla           3:03:55
  2 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling
  3 Marianne Vos (Ned) Waowdeals
  4 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini
  5 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle
  6 Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5
  7 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women           
  8 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women
  9 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 10 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing
 11 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women
 12 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 13 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana
 14 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
 15 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops
 16 Vita Heine (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 17 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals
 18 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini
 19 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle
 20 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 21 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling
 22 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 23 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Canyon-SRAM Racing
 24 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 25 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana
 26 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops
 27 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans
 28 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 29 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals
 30 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor
 31 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla
 32 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women
 33 Elizabeth-Jane Harris (GBr) Storey Racing
 34 Anouska Koster (Ned) Waowdeals
 35 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini
 36 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 37 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle
 38 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing
 39 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 40 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing
 41 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5
 42 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling
 43 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women
 44 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
 45 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops
 46 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 47 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals
 48 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 49 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women
 50 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women
 51 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle
 52 Coralie Demay (Fra) FDJ Nouvelle
 53 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle
 54 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                  00:33
 55 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                 00:48
 56 Neah Evans (GBr) Storey Racing
 57 Bethany Crumpton (GBr) Storey Racing                   02:11
 58 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                    03:11
 59 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor                       04:08
 60 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana               05:51
 61 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM             08:06
 62 Aafke Soet (Ned) WNT Rotor                             08:41
 63 Chiara Consonni (Ita) Valcar PBM
 64 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM
 65 Emma Norsgaard (Den) Cervelo Bigla
 66 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling
 67 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling
 68 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products-Birk Sport
 69 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM
 70 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini
 71 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling
 72 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women
 73 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM
 74 Christina Siggaard (Den) Team Virtu Cycling
 75 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM
 76 Chanel Mason (GBr) Storey Racing
 77 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 78 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5
 79 Nina Kessler (Ned) Hitec Products-Birk Sport
 80 Mel Lowther (GBr) Storey Racing
 81 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 82 Rebecca Durrell (GBr) Storey Racing
DNF Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans
DNF Julia Soek (Ned) Team Sunweb Women
DNF Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling
DNF Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women
DNF Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women
DNF Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling
DNF Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana
DNS Charlotte Becker (Ger) Hitec Products-Birk Sport
DNS Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women                17:52:36
  2 Marianne Vos (Ned) Waowdeals                           00:11
  3 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals                          00:25
  4 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                  00:27
  5 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans                        00:28
  6 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                00:32
  7 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                 00:33
  8 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops                           00:34
  9 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Canyon-SRAM Racing
 10 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals
 11 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana
 12 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women
 13 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini
 14 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing
 15 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling          17:53:13
 16 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women              17:53:15
 17 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla           17:53:24
 18 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle                  17:53:25
 19 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle
 20 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing       17:53:26
 21 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                   17:53:27
 22 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 23 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 24 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini
 25 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans               17:53:33
 26 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women               17:53:43
 27 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing
 28 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops
 29 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 30 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5                   17:53:48
 31 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                17:53:50
 32 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling
 33 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women       17:53:53
 34 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women            17:54:05
 35 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women              17:54:11
 36 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women        17:54:26
 37 Vita Heine (Nor) Hitec Products-Birk Sport          17:54:27
 38 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals                     17:54:46
 39 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle                     17:57:27
 40 Neah Evans (GBr) Storey Racing                      17:57:43
 41 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                   17:57:50
 42 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana               17:58:00
 43 Coralie Demay (Fra) FDJ Nouvelle
 44 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor             17:58:21
 45 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing              17:58:30
 46 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
 47 Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5                     17:59:10
 48 Elizabeth-Jane Harris (GBr) Storey Racing           18:00:07
 49 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5              18:00:23
 50 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM          18:01:16
 51 Bethany Crumpton (GBr) Storey Racing                18:01:34
 52 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor                    18:01:50
 53 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle                   18:02:12
 54 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini               18:02:44
 55 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products-Birk Sport    18:02:52
 56 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle                  18:02:59
 57 Anouska Koster (Ned) Waowdeals
 58 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                   18:03:10
 59 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing               18:03:42
 60 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling              18:07:08
 61 Mel Lowther (GBr) Storey Racing                     18:07:11
 62 Emma Norsgaard (Den) Cervelo Bigla                  18:07:39
 63 Chanel Mason (GBr) Storey Racing                    18:07:55
 64 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla          18:10:50
 65 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling               18:11:08
 66 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 67 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                   18:11:56
 68 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                     18:12:11
 69 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling         18:12:18
 70 Chiara Consonni (Ita) Valcar PBM                    18:12:20
 71 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM
 72 Nina Kessler (Ned) Hitec Products-Birk Sport
 73 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women          18:12:22
 74 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling          18:12:42
 75 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana            18:16:59
 76 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                 18:17:40
 77 Christina Siggaard (Den) Team Virtu Cycling         18:19:49
 78 Aafke Soet (Ned) WNT Rotor                          18:20:27
 79 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM
 80 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products-Birk Sport    18:21:10
 81 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5                18:21:36
 82 Rebecca Durrell (GBr) Storey Racing                 18:23:30

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.