Kategorie: Ze świata

Tour of Slovenia 2018. Mówią faworyci wyścigu

Rafał Majka, Primoz Roglic i Rigoberto Uran to kandydaci do podium rozpoczynającego się wyścigu Tour of Slovenia. Wynik dla każdego z nich będzie jednak sprawą drugorzędną, a sam start przerywnikiem w treningu do Tour de France.

Kolarz grupy Bora-hansgrohe wraca do Słowenii jako zeszłoroczny zwycięzca, mając za sobą nie do końca udany występ w Tour of California oraz zgrupowanie w Sierra Nevada.

Liczę na dobrą jazdę, tak jak przed rokiem. Słowenia jest dla nas ważnym etapem przygotowań do Tour de France. Przyjechaliśmy tu w silnym składzie, podobnie zresztą jak inne drużyny. To plus dla rywalizacji, myślę też, że dodatkowy dzień wyścigu jest dobrą sprawą, gdyż oznacza jeden dzień mniej treningów

- powiedział zwycięzca trzech etapów "Wielkiej Pętli".

Majka jak zawsze nie napina się na wynik.

Zdążyliśmy już tu być na rowerze, drogi są piękne. Chcę pojechać dobry wyścig, a wynik jest sprawą drugorzędną. Liczę na dobry trening oraz pokazanie czegoś specjalnego z Davide Formolo. W tym roku wygrać będzie trudniej, faworytem jest Roglic, tym bardziej, że na zakończenie mamy jazdę na czas

- dodał medalista igrzysk w Rio de Janeiro.

Właśnie na Słoweńcu z LottoNL-Jumbo skupią się oczekiwania miejscowych kibiców. Roglic ma dobre wspomnienia ze swojego narodowego wyścigu, gdyż właśnie tu, jeszcze w barwach Adria Mobil, odniósł w 2015 roku pierwsze wartościowe zwycięstwo w kolarstwie.

Fajnie jest ścigać się na własnych drogach, przed fanami, którzy normalnie widzą mnie tylko na ekranach telewizorów. Niesamowite, że wyścig przejedzie przez moje rodzinne miasto [Trbovlje - 128 km 3. etapu], spodziewam się na miejscu wielu moich przyjaciół i sąsiadów

- wyraził nadzieję Primoz Roglic, który zdaje sobie sprawę jak wielkie są wobec niego oczekiwania.

Wielu uważa mnie za faworyta, ale wszyscy rozpoczniemy od zera, nie mam na starcie żadnej przewagi. Z pewnością możemy oczekiwać świetnej walki, a na końcu zwycięży najlepszy. To mój ostatni wyścig przed Tour de France, moja ostatnia szansa, aby zobaczyć czy coś nadal wymaga poprawy.

Rigoberto Uran w ty sezonie nie imponuje wynikami, ale podobnie było w zeszłym, do czasu Tour de France, który Kolumbijczyk ukończył na drugim miejscu. 31-letni zawodnik Education First-Drapac liczy na powtórkę z rozgrywki.

Na Tour of Slovenia jestem po raz pierwszy. Wybrałem ten wyścig do przygotowań na Tour, wolałem przyjechać tu niż na Dauphine. Trudno będzie wygrać z Primozem Roglicem. Trasa ma pięć etapów, jak dla mnie wystarczy.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

  • podobają mi się takie wyścigi na Słowenia, czy Chorwacja-oferują piękne widoki, ciekawe górskie etapy. Mają też jedną wadę-szybko pną się w hierarchii wyścigów i pokazują, że niestety nasz narodowy Tour nie idzie w dobrą stronę pod kątem oferowanych tras itp.

  • Mnie się podoba układ trasy. Z każdym kolejnym etapem coraz większe trudności, a co za tym idzie różnice czasowe, a na deser jeszcze czasówka.

Recent Posts

Tour Bitwa Warszawska 1920: etap 2. Tesfatsion zwycięzcą skróconego odcinka

Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team) został w Serocku zwycięzcą drugiego etapu zmagań na trasie Tour Bitwa Warszawska 1920.

14 sierpnia 2020, 18:28

Kto zostanie królem Il Lombardia anno domini 2020?

Kto wygra Il Lombardia? Kto w tym roku jako pierwszy wedrze się na mury lombardzkiej twierdzy?

14 sierpnia 2020, 17:50

Criterium du Dauphine 2020: etap 3. Udany rajd Davide Formolo

Mistrz Włoch Davide Formolo, po ataku rozpoczętym na Col de la Madeleine, wygrał trzeci etap Criterium du Dauphine.

14 sierpnia 2020, 16:33

Criterium du Dauphine 2020. Dan Martin kontuzjowany

Dan Martin nie przystąpił do trzeciego etapu Criterium du Dauphine, poinformował zespół Israel Start-Up Nation.

14 sierpnia 2020, 12:46

Diamenty są wieczne. Prezentacja Il Lombardia 2020

Monumentalność tegorocznego Il Lombardia przesłania natłok wyścigów wpakowanych w studniowy sezon, ale włoski klasyk to nie kolejny wyścig przygotowawczy.

14 sierpnia 2020, 11:36

Il Lombardia 2020. Majka i Schachmann na czele Bora-hansgrohe

Rafał Majka i Maximilian Schachmann poprowadzą formację Bora-hansgrohe w monumencie Il Lombardia.

14 sierpnia 2020, 09:04