[Na żywo] Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa 2018

Zapraszamy na relację z 35. Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa.

Tegoroczna edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego będzie już 56. w historii i zapowiada się niezwykle interesująco. W ciągu trzech dni ścigania kolarze pokonają niespełna 400 kilometrów, ale za to blisko 6 kilometrów w pionie! Nim jednak walka w Małopolskim się rozpocznie, kolarze tradycyjnie zmierzą się ze sobą w Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa stanowiącym nieoficjalny prolog MWG. Widowiskowa rywalizacja kolarzy na liczącej 700 metrów rundzie, wiodącej po Rynku Głównym w Krakowie, jest czymś co warto zobaczyć na własne oczy.

Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, podobnie jak w dwóch poprzednich latach, podzielone zostało na dwie części. W pierwszej peleton walczyć będzie o cenne punkty na 27 okrążeniach Rynku. Co piąte kółko, oraz dwa ostatnie, punktowane będą w systemie 5-3-2-1. Najlepsza dwunastka kolarzy awansuje do kolejnej rundy, która rozegrana zostanie w formie wyścigu australijskiego lub też- jak kto wolu - eliminacyjnego. Do przejechania będzie 11 rund, a na mecie każdej z nich odpadać będzie ostatni zawodnik. Złoty Pierścień Krakowa wygra ten, który utrzyma się na czele do samego końca.

Prezentacja Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2018

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: