Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa 2018. Mateusz Komar zwycięzcą

Mateusz Komar (Voster Uniwheels) wygrał na Rynku Głównym w Krakowie Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa poprzedzające start Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

32-latek pokonał w wyścigu eliminacyjnym Kamila Małeckiego (CCC Sprandi Polkowice) i Jonathana Dinklera (PS Team Thüringen).

Kryterium w centrum stolicy Małopolski tradycyjnie stanowi nieoficjalny prolog Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2.2), który na szosach zagości w dniach 8-10 czerwca.

Kolarze rywalizowali na 700-metrowej rundzie poprowadzonej wokół Rynku Głównego w Krakowie, w pierwszej odsłonie zmagań na 27 okrążeniach, co pięć kółek walcząc o punkty. Losy awansu do finału rozstrzygały dwa ostatnie okrążenia, na których także powiększyć można było swój dorobek punktowy.

W finale rywalizowało najlepszych 12 kolarzy, na 11 rundach rywalizując w formule wyścigu eliminacyjnego. Tu najlepiej poradził sobie Komar, który na ostatnim okrążeniu został tylko z Kamilem Małeckim (CCC Sprandi Polkowice). Doświadczony kolarz ekipy Voster Uniwheels pokonał 22-letniego rywala i jutro do pierwszego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego przystąpi w koszulce lidera klasyfikacji generalnej.

W obiektywie: Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa 2018