Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa 2018. Mateusz Komar zwycięzcą

Mateusz Komar (Voster Uniwheels) wygrał na Rynku Głównym w Krakowie Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa poprzedzające start Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

32-latek pokonał w wyścigu eliminacyjnym Kamila Małeckiego (CCC Sprandi Polkowice) i Jonathana Dinklera (PS Team Thüringen).

Kryterium w centrum stolicy Małopolski tradycyjnie stanowi nieoficjalny prolog Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2.2), który na szosach zagości w dniach 8-10 czerwca.

Kolarze rywalizowali na 700-metrowej rundzie poprowadzonej wokół Rynku Głównego w Krakowie, w pierwszej odsłonie zmagań na 27 okrążeniach, co pięć kółek walcząc o punkty. Losy awansu do finału rozstrzygały dwa ostatnie okrążenia, na których także powiększyć można było swój dorobek punktowy.

W finale rywalizowało najlepszych 12 kolarzy, na 11 rundach rywalizując w formule wyścigu eliminacyjnego. Tu najlepiej poradził sobie Komar, który na ostatnim okrążeniu został tylko z Kamilem Małeckim (CCC Sprandi Polkowice). Doświadczony kolarz ekipy Voster Uniwheels pokonał 22-letniego rywala i jutro do pierwszego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego przystąpi w koszulce lidera klasyfikacji generalnej.

W obiektywie: Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa 2018

Wyniki Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa 2018:

 1. Mateusz Komar (Po) Voster Uniwheels
2. Kamil Małecki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
3. Jonathan Dinkler (Ger) PS Team Thuringen
4. Maciej Paterski (Pol) Wibatech 7R Merx
5. Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: