Szlakiem Walk majora Hubala 2018: Podlaski celuje w zieloną koszulkę

Najlepszym "góralem" po 2. etapie Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala został Michał Podlaski z polskiej grupy Voster Uniwheels.

Michał Podlaski za cel w tegorocznym Hubalu obrał sobie walkę o zwycięstwo w klasyfikacji górskiej wyścigu. Już w piątek, na pierwszym etapie, zbierał cenne punkty, jednak ostatecznie nie udało mu się założyć na podium zielonej koszulki.

Wczoraj udało mi się zabrać w odjazd i walczyłem w ucieczce o punkty na górskich premiach. Niestety, przez głupi błąd nie udało mi się zdobyć koszulki najlepszego górala. Kiedy pod koniec etapu peleton już nad dochodził odpuściłem, a z przodu pozostał Sobal, któremu udało się wygrać ostatnią górską premię, dzięki czemu mnie wyprzedził w klasyfikacji

- mówił Podlaski na mecie w Kazimierzy Wielkiej.

Byłem zły i chciałem dziś odrobić tę stratę, więc od samego początku jechałem aktywnie i walczyłem na premiach. Udało się. Jedną premię wygrałem, na jednej byłem trzeci i to wystarczyło, by przejąć prowadzenie. Na pewno jutro będę walczył o utrzymanie koszulki, bo przecież nie chodzi o to, żeby raz ją założyć, a żeby zabrać ją do domu

- dodał zawodnik Voster Uniwheels.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: