Szlakiem Walk majora Hubala 2018. Maciejuk będzie bronić żółtej koszulki

Filip Maciejuk okazał się najlepszy podczas sobotniej czasówki na Wyścigu Hubala, przejmując jednocześnie koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.

Dla Filipa Maciejuka zwycięstwo odniesione nad starszymi i znacznie bardziej doświadczonymi zawodnikami specjalizującymi się w jeździe na czas to duży sukces. Taki wynik jest potwierdzeniem tego, że zawodnik Leopard Cycling robi systematyczne postępy i rozwija swój talent.

Bardzo dużo trenowałem i skrupulatnie przygotowywałem się do tego wyścigu. Dzisiejsza czasówka była bardzo ważna i udało mu się wyciągnąć "maksa". Już na rozgrzewce czułem się dobrze, co później potwierdziło się podczas jazdy. Na mecie udało mi się uzyskać najlepszy rezultat

- mówił w Busku Zdroju zaledwie 19-letni kolarz.

W zespole Leopard Pro Cycling nauczyłem się, że bardzo ważny jest rekonesans trasy takiego etapu. Objeżdżaliśmy dzisiejszą pętlę, ale na sucho. Gdy startowałem zaczęło jednak padać, co zmieniło trochę postać rzeczy. Mimo to wcześniejsze zapoznanie się z trasą sporo mi dało i pomimo zmiennych warunków udało mi się to wykorzystać podczas jazdy.

Reprezentujący biało-czerwone barwy Maciejuk, poza etapowym zwycięstwem, przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Wyścigu Hubala. Ma on jednak ten sam czas do drugi w zestawieniu Mateusz Taciak. Czy uda mu się obronić w niedzielę żółty trykot?

Na pewno będę się starał walczyć o utrzymanie koszulki. Z chłopakam z kadry zrobimy wszystko, by dowieźć ją do końca, jednak będzie to trudne zadanie. Ekipa CCC jest mocna i na pewno mocno zdeterminowana by wygrać ten wyścig. Zobaczymy, jak ułoży się rywalizacja na etapie

- dodał Maciejuk.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: