Emakumeen Bira 2018: etap 2. Annemiek van Vleuten przejmuje prowadzenie

Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała drugi etap baskijskiej etapówki Emaumeen Bira - 27-kilometrową jazdę indywidualną na czas w miejscowości Gazteiz-Vitoria.

Holenderska zawodniczka pokonała o 14 sekund swoją rodaczkę Annę van der Breggen (Boels Dolmans) i o 44 sekundy Niemkę Lisę Brennauer (Wiggle High5).

Van Vleuten objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej czterodniowego wyścigu i na kolejnych odcinkach wraz z koleżankami broniła się będzie przed atakami zawodniczek Boels Dolmans.

Na 30. miejscu czasówkę ukończyła Małgorzata Jasińska (Movistar Team), spadając z siódmej na siedemnastą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 2. etapu Emakumeen XXXI. Bira 2018 (2.WWT), Gazteiz-Vitoria - Gazteiz-Vitoria (26,6 km; jazda indywidualna na czas):

1. Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott)           34:00
2. Anna van der Breggen (Boels Dolmans)              00:14
3. Lisa Brennauer (Canyon-SRAM)                      00:44
4. Asleigh Moolman-Pasio (Cervelo-Bigla)             00:53
5. Georgia Williams (Mitchelton-Scott)               01:10
6. Olga Zabelinskaya (Cogeas-Mettler)                01:12
7. Karol-Ann Canuel (Boels Dolmans)                  01:15
8. Ann-Sophie Duyck (Cervelo-Bigla)                  01:19
9. Gracie Elvin (Mitchelton-Scott)                   01:20
10. Cecilie Uttrup Ludwig (Cervelo-Bigla)            01:26
...
30. Małgorzata Jasińska (Movistar Team)              02:21
31. Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling)         02:22
36. Anna Plichta (Boels Dolmans)                     02:40

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1. Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott)         3:25:38
2. Anna van der Breggen (Boels Dolmans)              00:14
3. Lisa Brennauer (Canyon-SRAM)                      00:41
4. Asleigh Moolman-Pasio (Cervelo-Bigla)             00:52
5. Cecilie Uttrup Ludwig (Cervelo-Bigla)             01:29
6. Elena Cecchini (Canyon-SRAM)                      01:31
7. Amanda Spratt (Mitchelton-Scott)                  01:36
8. Martina Ritter (Wiggle High5)                     01:38
9. Elisa Longo Borghini (Wiggle High5)               01:39
10. Georgia Williams (Mitchelton-Scott)              02:00
...
17. Małgorzata Jasińska (Movistar Team)              02:23
28. Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling)         03:12
49. Anna Plichta (Boels Dolmans)                     05:16

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: