Tour of Norway 2018: etap 4. Dylan Groenewegen przed Alanem Banaszkiem

Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) triumfował na przedostatnim odcinku wyścigu Tour of Norway.

24-latek w sprinterskiej rozgrywce pokonał Alana Banaszka (CCC Sprandi Polkowic) oraz Kristoffera Halvorsena (Team Sky).

W klasyfikacji generalnej holenderski sprinter o 11 sekund wyprzedza Norwegów - Sondre Holsta Engera (Israel Cycling Academy) i Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data).

Pofalowana trasa 218-kilometrowego odcinka naznaczona była dwiema górskimi premiami - jedną na 153 kilometrze i drugą na 201 kilometrze. Ta ostatnia, Byflaten (2,7 km, 3,4%) znajdowała się na początku rundy wokół Brumundadal, a z jej szczytu do mety prowadził zjazd i niewielki odcinek względnie płaskiego terenu.

Podobnie jak w poprzednich dniach rywalizacji zawodnicy jechali w idealnych do ścigania się warunkach atmosferycznych. Akcję dnia sformowali Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Robbert de Greef (Roompot-Nederlandse Loterij), Antoine Warnier (WB Aqua Protect Veranclassic), David Boucher (Tarteletto-Isorex), Louis Bendixen (Team Coop) oraz Torstein Troen (Uno-X Norwegian Development). Peleton załapał uciekinierów 17 kilometrów przed metą.

12 kilometrów przed metą swojej szansy szukała trójka zawodników: Sergey Lagutin (Gazprom-Rusvelo), Calvin Watson (Aqua Blue Sport) i Pim Ligthart (Roompot-Nederlandse Loterij). Peleton jednak nie chciał oddać zwycięstwa i 7 kilometrów przed końcową kreską pracujący na sprinterów zawodnicy dogonili harcowników.

Na końcowych metrach do walki ruszyli najszybsi zawodnicy w stawce. Grupa lidera wyścigu Dylana Groenewegena najlepiej wyprowadziła swojego zawodnika, który wygrał już trzeci etap podczas tegorocznej edycji Wyścigu Dookoła Norwegii. Holender pokonał na kresce Alana Banaszka, któremu na ostatnich metrach wypiął się but.

Koledzy z ekipy spisali się dziś znakomicie i mieli ogromny udział w tym sukcesie. Chronili mnie w peletonie i dzięki nim zaoszczędziłem sporo energii na końcówkę. Przywieźli mnie na dobrej pozycji do finałowych kilometrów i mogłem zaprezentować na nich swoje umiejętności sprinterskie, Najpierw usiadłem „na kole” Edvalda Boassona Hagena, który zdecydował się na długi finisz. Później przeskoczyłem na koło Groenewegena, ale jego nie byłem już w stanie ograć. Był po prostu zbyt mocny. Tuż przed kreską wypiął mi się też but z pedała, co jeszcze bardziej utrudniło sprawę

– opowiada Alan Banaszek.

Wyniki 4. etapu Tour of Norway 2018 (2.HC), Kongsvinger - Brumunddal (218 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                5:04:22
  2 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  3 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
  4 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport
  5 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
  6 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect
  7 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  8 Jeroen Meijers (Ned) Roompot
  9 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 10 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 11 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
 12 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 13 Hokon Lunder Aalrust (Nor) Team Coop
 14 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 15 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
 16 Floris Gerts (Ned) Roompot
 17 Niklas Larsen (Den) Team Virtu Cycling
 18 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 19 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 20 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop
 21 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 22 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop
 23 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 24 Abram Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex
 25 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 26 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 27 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
 28 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural
 29 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 30 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 31 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 32 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 33 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural
 34 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect
 35 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 36 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect
 37 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 38 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 39 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Virtu Cycling        00:05
 40 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:07
 41 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 42 Alexander Kamp (Den) Team Virtu Cycling
 43 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
 44 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 45 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto-Isorex
 46 Antoine Warnier (Bel) WB Aqua Protect
 47 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 48 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 49 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 50 Jesper Schultz (Den) Team Virtu Cycling
 51 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 52 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto-Isorex
 53 Sergio Torres Jorro (Spa) Tarteletto-Isorex
 54 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 55 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 56 Krister Hagen (Nor) Team Coop
 57 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect
 58 Andreas Vangstad (Nor) Joker Icopal
 59 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal                     00:12
 60 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille
 61 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
 62 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 63 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 64 Pim Ligthart (Ned) Roompot
 65 Pieter Weening (Ned) Roompot
 66 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 67 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 68 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille
 69 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 70 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country
 71 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 72 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 73 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Virtu Cycling
 74 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 75 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 76 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 77 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 78 oivind Lukkedal (Nor) Team Coop
 79 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 80 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 81 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 82 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       00:19
 83 Louis Bendixen (Den) Team Coop                         00:21
 84 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 85 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect
 86 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian
 87 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian
 88 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 89 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 90 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 91 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal
 92 Torkil Veyhe (Den) Team Virtu Cycling
 93 Torstein Troen (Nor) Uno-X Norwegian                   00:29
 94 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country     00:31
 95 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
 96 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         00:33
 97 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              00:46
 98 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian                    00:51
 99 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country      01:05
100 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal                01:40
101 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         02:57
102 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian
103 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy           04:41
104 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
105 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                      06:36
106 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
107 Andrew Leigh (GBr) Tarteletto-Isorex                   07:10
108 Syver Worsted (Nor) Uno-X Norwegian
109 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
110 Robbert de Greef (Ned) Roompot
111 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   10:58
112 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
113 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
114 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
115 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF
116 David Boucher (Bel) Tarteletto-Isorex                  18:08
117 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo               17:12:37
  2 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              00:11
  3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  4 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                    00:27
  5 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  6 Jeroen Meijers (Ned) Roompot                           00:28
  7 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian
  8 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop                   00:30
  9 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 10 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Countr     00:31
 11 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect
 12 Antoine Warnier (Bel) WB Aqua Protect                  00:32
 13 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              00:34
 14 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop
 15 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 16 Niklas Larsen (Den) Team Virtu Cycling
 17 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 18 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 19 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 20 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 21 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 22 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 23 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 24 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 25 Abram Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex
 26 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect
 27 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural
 28 Floris Gerts (Ned) Roompot
 29 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 30 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 31 Krister Hagen (Nor) Team Coop                          00:37
 32 Alexander Kamp (Den) Team Virtu Cycling                00:38
 33 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 34 Andreas Vangstad (Nor) Joker Icopal
 35 Nick van der Lijke (Ned) Roompot                       00:41
 36 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 37 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
 38 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto-Isorex
 39 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 40 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 41 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 42 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 43 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect
 44 Jesper Schultz (Den) Team Virtu Cycling
 45 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal                     00:42
 46 oivind Lukkedal (Nor) Team Coop                        00:43
 47 Pim Ligthart (Ned) Roompot                             00:46
 48 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 49 Pieter Weening (Ned) Roompot
 50 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
 51 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 52 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 53 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 54 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 55 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 56 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty-Groupe Gobert              00:55
 57 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 58 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 01:00
 59 Sergio Torres Jorro (Spa) Tarteletto-Isorex            01:10
 60 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              01:15
 61 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                  01:16
 62 Louis Bendixen (Den) Team Coop                         01:20
 63 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 64 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 01:37
 65 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 66 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal                01:41
 67 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    01:45
 68 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille                    01:49
 69 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country      01:54
 70 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   01:57
 71 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 72 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         02:03
 73 Hokon Lunder Aalrust (Nor) Team Coop                   02:04
 74 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille                    02:14
 75 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:16
 76 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian                 02:24
 77 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               02:25
 78 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect                   02:33
 79 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal                02:37
 80 Torkil Veyhe (Den) Team Virtu Cycling                  02:47
 81 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            02:53
 82 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           03:11
 83 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                    03:14
 84 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto-Isorex                     03:18
 85 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         03:58
 86 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       04:50
 87 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Virtu Cycling        04:51
 88 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                05:03
 89 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 05:07
 90 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural                         05:11
 91 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  05:26
 92 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian                    05:47
 93 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               06:08
 94 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                     06:18
 95 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice              06:54
 96 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Virtu Cycling          07:15
 97 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                      07:37
 98 Torstein Troen (Nor) Uno-X Norwegian                   07:46
 99 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   08:07
100 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        08:15
101 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              08:33
102 Robbert de Greef (Ned) Roompot                         09:10
103 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect               10:14
104 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country     10:24
105 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                   10:58
106 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille                   11:31
107 Andrew Leigh (GBr) Tarteletto-Isorex                   13:20
108 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy           14:34
109 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Coun     15:25
110 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF                       15:56
111 Syver Worsted (Nor) Uno-X Norwegian                    17:44
112 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   19:52
113 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   20:31
114 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian                  20:36
115 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  26:19
116 David Boucher (Bel) Tarteletto-Isorex                  28:55
117 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       30:28

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: