Giro d'Italia 2018: etap 14. Wielki Chris Froome na Monte Zoncolan

Chris Froome na szczycie Monte Zoncolan

Chris Froome (Team Sky) zwyciężył po wspinaczce na Monte Zoncolan, w czternastym dniu ścigania na trasie Giro d’Italia.

Brytyjczyk pokonał swojego rodaka Simona Yatesa (Mitchelton-Scott), który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu przyjechał na metę Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida).

Giro Rosa” dotarł w Alpy Karnickie, tym samym rozpoczynając swoją decydującą fazę. Przed kolarzami znalazło się pięć górskich premii i 4300 metrów przewyższenia na długości 186 kilometrów.

Na starcie zabrakło Tima Wellensa (Lotto-Fix All), który usprawiedliwił się chorobą. Akcje zaczepne przyniosły rezultat na pierwszej wspinaczce Monte di Rogogna (43,3 km; kat. 3; 2,8 km; 10,2%). W tym miejscu odjechali Enrico Barbin (Bardiani CSF), Francesco Gavazzi (Androni Giocattoli), Mads Pedersen, Laurent Didier (obaj Trek-Segafredo), Valerio Conti (UAE Team Emirates), Matteo Montaguti (AG2R La Mondiale) i Jacopo Mosca (Wilier Triestina-Selle Italia).

Peleton prowadziła ekipa Mitchelton-Scott. Różnica na Avagio (106 km; kat. 3; 4,6 km; 7%) wynosiła 5 minut, następnie wzrosła do 6:20.

Przełęcz Duron (142,5 km; kat. 2; 4,4 km; 9,6%, maks. 18%) zmieniła obraz wyścigu. Tempo głównej grupy wzrosło, do pracy przystąpili kolarze Team Sunweb i Astany. Przewaga uciekinierów zaczęła topnieć, na górskiej premii do 3:40, a następnie do 1:05 na Sella Valcalda-Ravascletto (165,8 km; kat. 3; 7,6 km; 5,6%).

W „Bramy piekieł” - Monte Zoncolan (kat. 1; 10,1 km; 11,9%, maks. 22%) - pierwsi wjechali Conti i Barbin, ale ich akcja nieuchronnie zmierzała do końca.

Z peletonu na początek wyrwał Igor Anton (Dimension Data), który 7 kilometrów przed metą na krótko objął prowadzenie. Baska zmienił, również na krótko, Michael Woods (EF-Drapac).

Z grupy lidera zaczął spływać Fabio Aru (UAE Team Emirates), na jej końcu trzymał się wicelider Tom Dumoulin (Team Sunweb). Grupę holował Wout Poels, pracując dla Chrisa Froome’a.

5 kilometrów przed metą Richard Carapaz (Movistar) podzielił los Aru. Ciszę przed burzą 700 metrów dalej przerwał Froome. Brytyjczyk rozkręcił swój młynek i zaczął zyskiwać metr po metrze.

W grupie za jego plecami pozostali Yates, Domenico Pozzovivo i Miguel Angel Lopez (Astana), nieco dalej jechali Dumoulin i Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

Froome ostatnie 3 kilometry rozpoczął 15 sekund przed grupą Yatesa i 27 sekund przed Dumoulinem.

Lider wyścigu ruszył w pościg, Froome bronił 10-sekundowego buforu. Ostatni kilometr rozpoczął z zapasem 6 sekund.

Yates był coraz bliżej, zrobiły się 4 sekundy. Wykrzywiony Froome na ostatnich zakrętach obronił jednak kilkanaście metrów, dając upust swojej wielkiej radości na kresce Monte Zoncolan.

Wyniki 14. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), San Vito al Tagliamento - Monte Zoncolan (186 km):

  1 Chris Froome (GBr) Team Sky                          5:25:31
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:06
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:23
  4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:25
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:37
  6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:42
  7 Wout Poels (Ned) Team Sky                              01:07
  8 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               01:19
  9 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     01:35
 10 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          01:43
 11 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    01:48
 12 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:55
 13 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    02:00
 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    02:10
 15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            02:17
 16 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 17 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      02:23
 18 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 19 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     02:35
 20 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      02:44
 21 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                02:57
 22 Sergio Henao (Col) Team Sky                            03:44
 23 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       04:06
 24 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      04:16
 25 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              04:43
 26 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          05:00
 27 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      05:03
 28 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        05:21
 29 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   05:27
 30 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   05:36
 31 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 32 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 33 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 34 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    05:54
 35 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 06:06
 36 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     06:18
 37 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       06:21
 38 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        06:28
 39 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         06:33
 40 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 07:15
 41 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       07:18
 43 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            07:21
 44 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         08:13
 45 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 46 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 09:12
 47 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                        09:37
 48 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       10:11
 49 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                11:37
 50 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 51 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 52 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 53 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 54 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 55 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      11:44
 56 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  11:47
 57 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 58 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       12:32
 59 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      13:19
 60 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 61 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                13:38
 62 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     13:40
 63 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       14:46
 64 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    16:13
 65 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 66 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 16:29
 67 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               16:38
 68 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      16:49
 69 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       17:05
 70 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 71 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         17:16
 72 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     17:26
 73 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             17:37
 74 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       17:40
 75 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   17:46
 76 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    18:05
 77 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  19:04
 78 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    19:08
 79 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           19:45
 80 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            20:01
 81 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 20:37
 82 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         21:18
 83 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 21:33
 84 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        21:47
 85 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 86 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 87 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               22:04
 88 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 89 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 90 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     22:16
 91 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  22:23
 92 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           22:27
 93 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  22:35
 94 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   22:39
 95 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        22:45
 96 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  22:46
 97 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       23:14
 98 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 99 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  23:34
100 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  23:42
101 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      24:02
102 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        24:04
103 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
104 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           24:09
105 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     24:47
106 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    24:49
107 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               24:57
108 Christian Knees (Ger) Team Sky
109 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          25:22
110 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 25:44
111 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  26:10
112 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                    26:13
113 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
114 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
115 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
116 Benjamin King (USA) Dimension Data
117 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
118 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
119 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
120 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
121 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
122 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      26:52
123 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              26:58
124 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          27:00
125 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                27:03
126 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        27:06
127 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  27:14
128 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 27:20
129 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      27:38
130 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
131 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
132 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
133 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
134 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    27:43
135 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 27:47
136 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    27:52
137 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
138 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
139 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
140 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      28:12
141 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               28:27
142 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       28:31
143 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
144 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          28:37
145 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     28:46
146 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    28:49
147 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
148 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
149 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
150 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               29:01
151 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       29:08
152 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All
153 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  29:17
154 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
155 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   29:31
156 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        29:48
157 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     29:55
158 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               30:15
159 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      30:56
160 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       31:06
161 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
162 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      31:10
163 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     31:13
164 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 32:11
165 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
166 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       33:49
DNS Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All
DNS Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac

Punkty

  1 Chris Froome (GBr) Team Sky                               15 pkt
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        12
  3 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          12
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    9
  5 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme         8
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   7
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             6
  8 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           5
  9 Wout Poels (Ned) Team Sky                                  4
 10 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        4
 11 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ                   3
 12 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                         2
 13 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac              1
 14 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                      1
 15 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           1

Sprint 1 - Forgaria Nel Friuli, 57 km.

  1 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme        10 pkt
  2 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           6
  3 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                      3
  4 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           2
  5 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                    1

Sprint 2 - Paularo, 138 km

  1 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          10 pkt
  2 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        6
  3 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           3
  4 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                      2
  5 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme         1

Premie górskie

Monte di Ragogna, 43 km

  1 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                      7 pkt
  2 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme         4
  3 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           2
  4 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                         1

Avaglio, 106 km

  1 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                    7 pkt
  2 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                      4
  3 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           2
  4 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        1

Passo Duron, 142 km

  1 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                     15 pkt
  2 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                    8
  3 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme         6
  4 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           4
  5 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        2
  6 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           1

Sella Valcalda -Ravascletto, 165 km

  1 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                      7 pkt
  2 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           4
  3 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                    2
  4 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        1

Monte Zoncolan, 186 km

  1 Chris Froome (GBr) Team Sky                               35 pkt
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        18
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   12
  4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   9
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             6
  6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           4
  7 Wout Poels (Ned) Team Sky                                  2
  8 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ                   1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                            16:21:24
  2 Groupama-FDJ                                           01:26
  3 Astana Pro Team                                        03:42
  4 Bora-Hansgrohe                                         04:03
  5 Movistar Team                                          06:34
  6 UAE Team Emirates                                      08:35
  7 AG2R La Mondiale                                       09:18
  8 Team Sunweb                                            09:47
  9 Dimension Data                                         09:48
 10 Mitchelton-Scott                                       10:58
 11 LottoNl-Jumbo                                          12:18
 12 EF Education First-Drapac                              16:00
 13 Bahrain-Merida                                         16:21
 14 Androni Giocattoli-Sidermec                            22:28
 15 BMC Racing Team                                        28:40
 16 Bardiani CSF                                           33:10
 17 Quick-Step Floors                                      34:00
 18 Trek-Segafredo                                         35:05
 19 Katusha-Alpecin                                        39:27
 20 Lotto Fix All                                          43:03
 21 Israel-Cycling Academy                                 53:44
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       01:04:56

Klasyfikacja generalna po 14. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  61:19:51
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:24
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:37
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       01:46
  5 Chris Froome (GBr) Team Sky                            03:10
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               03:42
  7 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    03:56
  8 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     04:04
  9 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     04:29
 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    04:43
 11 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     05:11
 12 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          05:26
 13 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      05:33
 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    05:39
 15 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      05:42
 16 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            05:57
 17 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                07:30
 18 Wout Poels (Ned) Team Sky                              07:56
 19 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    08:26
 20 Sergio Henao (Col) Team Sky                            08:52
 21 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          09:01
 22 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   10:57
 23 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     18:09
 24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  18:43
 25 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   19:59
 26 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       21:27
 27 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   21:46
 28 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   27:54
 29 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      29:03
 30 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                29:45
 31 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               30:07
 32 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                31:43
 33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     33:50
 34 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       36:07
 35 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     38:10
 36 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    46:37
 37 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              47:46
 38 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                50:49
 39 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               51:39
 40 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 41 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               51:49
 42 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 52:38
 43 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                53:05
 44 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      53:23
 45 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   54:24
 46 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           57:07
 47 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo              01:00:17
 48 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team              01:00:40
 49 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott              01:00:59
 50 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   01:01:07
 51 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors               01:02:23
 52 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    01:02:27
 53 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                      01:02:35
 54 Benjamin King (USA) Dimension Data                  01:02:50
 55 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:05:56
 56 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                  01:06:38
 57 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme  01:08:41
 58 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   01:09:23
 59 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac      01:09:29
 60 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team          01:15:20
 61 David De La Cruz (Spa) Team Sky                     01:17:39
 62 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott               01:17:40
 63 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                     01:17:59
 64 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:20:04
 65 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                 01:21:25
 66 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              01:21:35
 67 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe            01:24:04
 68 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                    01:26:00
 69 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         01:27:54
 70 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:29:20
 71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                  01:30:23
 72 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                      01:32:04
 73 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:32:48
 74 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         01:36:40
 75 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy            01:39:03
 76 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All              01:40:40
 77 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:40:49
 78 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     01:41:49
 79 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                01:43:05
 80 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                01:44:43
 81 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF               01:45:59
 82 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                     01:46:00
 83 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               01:46:50
 84 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  01:47:37
 85 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team               01:48:40
 86 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                 01:52:22
 87 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            01:53:01
 88 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:53:10
 89 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     01:54:22
 90 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  01:58:11
 91 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   01:59:19
 92 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 02:00:08
 93 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             02:01:49
 94 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott      02:01:51
 95 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               02:01:52
 96 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                     02:02:24
 97 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ               02:02:51
 98 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        02:02:54
 99 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    02:04:08
100 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                   02:04:24
101 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            02:05:02
102 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        02:05:34
103 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                        02:06:17
104 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   02:06:38
105 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    02:09:18
106 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    02:11:20
107 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      02:12:14
108 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                02:13:59
109 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy       02:15:40
110 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 02:16:34
111 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               02:17:24
112 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team               02:17:27
113 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        02:19:21
114 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:20:56
115 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  02:21:46
116 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           02:22:11
117 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          02:22:21
118 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    02:23:10
119 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                   02:23:50
120 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 02:24:14
121 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                       02:25:05
122 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              02:25:07
123 Igor Anton (Spa) Dimension Data                     02:25:52
124 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  02:26:45
125 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy      02:27:01
126 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               02:27:11
127 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                      02:27:15
128 Christian Knees (Ger) Team Sky                      02:27:16
129 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                 02:27:49
130 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                  02:28:08
131 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 02:29:44
132 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:30:01
133 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               02:32:53
134 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors              02:33:22
135 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team              02:34:55
136 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy       02:35:03
137 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                    02:35:43
138 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            02:35:46
139 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              02:37:03
140 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All              02:37:14
141 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       02:37:52
142 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                   02:37:56
143 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                02:38:29
144 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    02:39:13
145 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           02:39:17
146 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                   02:39:58
147 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              02:40:45
148 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     02:41:05
149 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    02:41:48
150 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac     02:41:51
151 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                02:43:51
152 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                  02:44:52
153 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                 02:46:14
154 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    02:48:19
155 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                02:49:10
156 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              02:50:18
157 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  02:54:15
158 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  02:54:54
159 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 02:55:27
160 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   02:56:12
161 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     02:57:14
162 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            02:57:32
163 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   03:03:53
164 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                   03:09:39
165 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    03:10:30
166 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  03:23:53

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     237 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         197
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        98
  4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              94
  5 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        90
  6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         89
  7 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      89
  8 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    68
  9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          64
 10 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      59
 11 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             57
 12 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          48
 13 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        46
 14 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            45
 15 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       41
 16 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          40
 17 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                 40
 18 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         39
 19 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                        38
 20 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         38

Klasyfikacja górska

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        76 pkt
  2 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     47
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          40
  4 Chris Froome (GBr) Team Sky                               35
  5 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          35
  6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                     33
  7 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   29
  8 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   28
  9 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       23
 10 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         22
 11 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          21
 12 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      15
 13 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  13
 14 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       13
 15 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      12
 16 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        11
 17 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            10
 18 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme        10
 19 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         9
 20 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         9

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team            61:23:33
  2 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:14
  3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      02:00
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            02:15
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          05:19
  6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  15:01
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       17:45
  8 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       32:25
  9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     34:28
 10 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              44:04
 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                49:23
 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   01:05:41
 13 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:16:22
 14 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:25:38
 15 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:29:06
 16 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         01:32:58
 17 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:37:07
 18 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  01:43:55
 19 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            01:49:19
 20 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:49:28
 21 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   01:55:37
 22 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        01:59:12
 23 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            02:01:20
 24 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      02:08:32
 25 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                02:10:17
 26 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    02:19:28
 27 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              02:21:25
 28 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                  02:24:26
 29 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 02:26:02
 30 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            02:32:04
 31 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              02:33:21
 32 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                02:34:47
 33 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    02:38:06
 34 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    02:44:37
 35 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              02:46:36
 36 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  02:50:33
 37 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  02:51:12

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                           184:15:54
  2 Astana Pro Team                                        02:46
  3 Mitchelton-Scott                                       06:51
  4 UAE Team Emirates                                      18:59
  5 Movistar Team                                          23:01
  6 Groupama-FDJ                                           27:59
  7 AG2R La Mondiale                                       30:24
  8 Bora-Hansgrohe                                         30:25
  9 Dimension Data                                         32:07
 10 Team Sunweb                                            33:10
 11 Bahrain-Merida                                         53:33
 12 EF Education First-Drapac                              55:23
 13 LottoNl-Jumbo                                       01:06:46
 14 Androni Giocattoli-Sidermec                         01:25:11
 15 BMC Racing Team                                     01:40:44
 16 Katusha-Alpecin                                     01:55:06
 17 Quick-Step Floors                                   02:11:54
 18 Trek-Segafredo                                      02:31:29
 19 Lotto Fix All                                       02:47:48
 20 Israel-Cycling Academy                              03:16:56
 21 Bardiani CSF                                        03:28:53
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       07:03:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

  1. Adrian4900

    19 maja 2018, 20:50 o 20:50

    Ciekawe ile przedawkował leki na astmę 😀 xd

    • Escapado

      20 maja 2018, 12:26 o 12:26

      Jesli ktos ma astme to nie powinien w ogole sie scigac

  2. Pablos

    20 maja 2018, 07:25 o 07:25

    E tam, przecież nikt go za to nie zawiesi 🙂

  3. fanD

    20 maja 2018, 11:12 o 11:12

    Za pół roku - lub dłużej, kto będzie zwycięzcą tego etapu? Froom czy Yates?

    • Adrian4900

      20 maja 2018, 12:53 o 12:53

      Froome bo organizatorzy Giro nie wykreślą Frooma z wyników jak zostanie zawieszony, taka jest informacja od samych organizatorów.
      W sumie to Froome ma tylko w tym roku szansę wygrać Giro bo jezeli sprawa nie zostanie wyjaśniona (a pewnie tak się nie stanie) to organizatorzy TdF poinformowali go że nie zostanie dopuszczony do wyścigu 😀

  4. Cover

    20 maja 2018, 11:41 o 11:41

    A silniczek miał ? Sprawdzają to jeszcze, bo kiedyś tyle szumu a teraz jakos cicho.

  5. vip

    20 maja 2018, 15:13 o 15:13

    Czepiacie się Frooma tak, jakby cały peleton oprócz niego jechał na bułce z masłem.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: