Chris Froome (Team Sky) zwyciężył po wspinaczce na Monte Zoncolan, w czternastym dniu ścigania na trasie Giro d’Italia.
Brytyjczyk pokonał swojego rodaka Simona Yatesa (Mitchelton-Scott), który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu przyjechał na metę Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida).
„Giro Rosa” dotarł w Alpy Karnickie, tym samym rozpoczynając swoją decydującą fazę. Przed kolarzami znalazło się pięć górskich premii i 4300 metrów przewyższenia na długości 186 kilometrów.
Na starcie zabrakło Tima Wellensa (Lotto-Fix All), który usprawiedliwił się chorobą. Akcje zaczepne przyniosły rezultat na pierwszej wspinaczce Monte di Rogogna (43,3 km; kat. 3; 2,8 km; 10,2%). W tym miejscu odjechali Enrico Barbin (Bardiani CSF), Francesco Gavazzi (Androni Giocattoli), Mads Pedersen, Laurent Didier (obaj Trek-Segafredo), Valerio Conti (UAE Team Emirates), Matteo Montaguti (AG2R La Mondiale) i Jacopo Mosca (Wilier Triestina-Selle Italia).
Peleton prowadziła ekipa Mitchelton-Scott. Różnica na Avagio (106 km; kat. 3; 4,6 km; 7%) wynosiła 5 minut, następnie wzrosła do 6:20.
Przełęcz Duron (142,5 km; kat. 2; 4,4 km; 9,6%, maks. 18%) zmieniła obraz wyścigu. Tempo głównej grupy wzrosło, do pracy przystąpili kolarze Team Sunweb i Astany. Przewaga uciekinierów zaczęła topnieć, na górskiej premii do 3:40, a następnie do 1:05 na Sella Valcalda-Ravascletto (165,8 km; kat. 3; 7,6 km; 5,6%).
W „Bramy piekieł” – Monte Zoncolan (kat. 1; 10,1 km; 11,9%, maks. 22%) – pierwsi wjechali Conti i Barbin, ale ich akcja nieuchronnie zmierzała do końca.
Z peletonu na początek wyrwał Igor Anton (Dimension Data), który 7 kilometrów przed metą na krótko objął prowadzenie. Baska zmienił, również na krótko, Michael Woods (EF-Drapac).
Z grupy lidera zaczął spływać Fabio Aru (UAE Team Emirates), na jej końcu trzymał się wicelider Tom Dumoulin (Team Sunweb). Grupę holował Wout Poels, pracując dla Chrisa Froome’a.
5 kilometrów przed metą Richard Carapaz (Movistar) podzielił los Aru. Ciszę przed burzą 700 metrów dalej przerwał Froome. Brytyjczyk rozkręcił swój młynek i zaczął zyskiwać metr po metrze.
W grupie za jego plecami pozostali Yates, Domenico Pozzovivo i Miguel Angel Lopez (Astana), nieco dalej jechali Dumoulin i Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).
Froome ostatnie 3 kilometry rozpoczął 15 sekund przed grupą Yatesa i 27 sekund przed Dumoulinem.
Lider wyścigu ruszył w pościg, Froome bronił 10-sekundowego buforu. Ostatni kilometr rozpoczął z zapasem 6 sekund.
Yates był coraz bliżej, zrobiły się 4 sekundy. Wykrzywiony Froome na ostatnich zakrętach obronił jednak kilkanaście metrów, dając upust swojej wielkiej radości na kresce Monte Zoncolan.
1 Chris Froome (GBr) Team Sky 5:25:31 2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 00:06 3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 00:23 4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 00:25 5 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 00:37 6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 00:42 7 Wout Poels (Ned) Team Sky 01:07 8 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 01:19 9 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 01:35 10 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac 01:43 11 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 01:48 12 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 01:55 13 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 02:00 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 02:10 15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 02:17 16 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data 17 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 02:23 18 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 19 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 02:35 20 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 02:44 21 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 02:57 22 Sergio Henao (Col) Team Sky 03:44 23 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 04:06 24 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ 04:16 25 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 04:43 26 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 05:00 27 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 05:03 28 David De La Cruz (Spa) Team Sky 05:21 29 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 05:27 30 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 05:36 31 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 32 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 33 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 34 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 05:54 35 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 06:06 36 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 06:18 37 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 06:21 38 Igor Anton (Spa) Dimension Data 06:28 39 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 06:33 40 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 07:15 41 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 42 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 07:18 43 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac 07:21 44 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 08:13 45 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 46 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 09:12 47 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All 09:37 48 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo 10:11 49 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 11:37 50 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 51 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 52 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 53 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 54 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo 55 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 11:44 56 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 11:47 57 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac 58 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 12:32 59 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ 13:19 60 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 61 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 13:38 62 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 13:40 63 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 14:46 64 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 16:13 65 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 66 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott 16:29 67 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 16:38 68 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 16:49 69 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 17:05 70 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 71 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac 17:16 72 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 17:26 73 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 17:37 74 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All 17:40 75 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 17:46 76 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 18:05 77 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 19:04 78 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 19:08 79 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 19:45 80 Chad Haga (USA) Team Sunweb 20:01 81 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All 20:37 82 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 21:18 83 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 21:33 84 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 21:47 85 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 86 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 87 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 22:04 88 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 89 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 90 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 22:16 91 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 22:23 92 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 22:27 93 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 22:35 94 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 22:39 95 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF 22:45 96 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 22:46 97 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 23:14 98 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 99 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 23:34 100 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 23:42 101 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo 24:02 102 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac 24:04 103 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 104 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 24:09 105 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 24:47 106 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo 24:49 107 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 24:57 108 Christian Knees (Ger) Team Sky 109 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 25:22 110 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 25:44 111 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 26:10 112 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All 26:13 113 Lars Bak (Den) Lotto Fix All 114 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 115 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 116 Benjamin King (USA) Dimension Data 117 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 118 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy 119 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin 120 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 121 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 122 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 26:52 123 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 26:58 124 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ 27:00 125 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 27:03 126 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 27:06 127 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 27:14 128 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 27:20 129 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 27:38 130 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 131 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All 132 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 133 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 134 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 27:43 135 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 27:47 136 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 27:52 137 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 138 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 139 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 140 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 28:12 141 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe 28:27 142 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 28:31 143 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 144 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 28:37 145 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 28:46 146 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 28:49 147 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 148 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 149 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 150 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors 29:01 151 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac 29:08 152 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All 153 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 29:17 154 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 155 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 29:31 156 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 29:48 157 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team 29:55 158 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 30:15 159 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott 30:56 160 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia 31:06 161 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 162 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 31:10 163 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 31:13 164 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors 32:11 165 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 166 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 33:49 DNS Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All DNS Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac Punkty 1 Chris Froome (GBr) Team Sky 15 pkt 2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 12 3 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 12 4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 9 5 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 8 6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 7 7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 6 8 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 5 9 Wout Poels (Ned) Team Sky 4 10 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 4 11 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 3 12 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 2 13 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac 1 14 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1 15 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1 Sprint 1 - Forgaria Nel Friuli, 57 km. 1 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 10 pkt 2 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 6 3 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 3 4 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 2 5 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1 Sprint 2 - Paularo, 138 km 1 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 10 pkt 2 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 6 3 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 3 4 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 2 5 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 1 Premie górskie Monte di Ragogna, 43 km 1 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 7 pkt 2 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 4 3 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 2 4 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 1 Avaglio, 106 km 1 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 7 pkt 2 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 4 3 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 2 4 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 1 Passo Duron, 142 km 1 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 15 pkt 2 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 8 3 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 6 4 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 4 5 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 2 6 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 1 Sella Valcalda -Ravascletto, 165 km 1 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 7 pkt 2 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 4 3 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2 4 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 1 Monte Zoncolan, 186 km 1 Chris Froome (GBr) Team Sky 35 pkt 2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 18 3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 12 4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 9 5 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 6 6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 4 7 Wout Poels (Ned) Team Sky 2 8 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 1 Klasyfikacja drużynowa 1 Team Sky 16:21:24 2 Groupama-FDJ 01:26 3 Astana Pro Team 03:42 4 Bora-Hansgrohe 04:03 5 Movistar Team 06:34 6 UAE Team Emirates 08:35 7 AG2R La Mondiale 09:18 8 Team Sunweb 09:47 9 Dimension Data 09:48 10 Mitchelton-Scott 10:58 11 LottoNl-Jumbo 12:18 12 EF Education First-Drapac 16:00 13 Bahrain-Merida 16:21 14 Androni Giocattoli-Sidermec 22:28 15 BMC Racing Team 28:40 16 Bardiani CSF 33:10 17 Quick-Step Floors 34:00 18 Trek-Segafredo 35:05 19 Katusha-Alpecin 39:27 20 Lotto Fix All 43:03 21 Israel-Cycling Academy 53:44 22 Wilier Triestina-Selle Italia 01:04:56
1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 61:19:51 2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 01:24 3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 01:37 4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 01:46 5 Chris Froome (GBr) Team Sky 03:10 6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 03:42 7 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 03:56 8 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 04:04 9 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 04:29 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 04:43 11 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 05:11 12 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac 05:26 13 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 05:33 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 05:39 15 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data 05:42 16 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 05:57 17 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 07:30 18 Wout Poels (Ned) Team Sky 07:56 19 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 08:26 20 Sergio Henao (Col) Team Sky 08:52 21 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 09:01 22 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 10:57 23 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 18:09 24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 18:43 25 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 19:59 26 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 21:27 27 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 21:46 28 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 27:54 29 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ 29:03 30 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 29:45 31 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 30:07 32 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 31:43 33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 33:50 34 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 36:07 35 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 38:10 36 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 46:37 37 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 47:46 38 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 50:49 39 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 51:39 40 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 41 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 51:49 42 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 52:38 43 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 53:05 44 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 53:23 45 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo 54:24 46 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac 57:07 47 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 01:00:17 48 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 01:00:40 49 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott 01:00:59 50 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 01:01:07 51 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 01:02:23 52 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 01:02:27 53 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 01:02:35 54 Benjamin King (USA) Dimension Data 01:02:50 55 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:05:56 56 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 01:06:38 57 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 01:08:41 58 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 01:09:23 59 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac 01:09:29 60 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 01:15:20 61 David De La Cruz (Spa) Team Sky 01:17:39 62 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 01:17:40 63 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All 01:17:59 64 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 01:20:04 65 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 01:21:25 66 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 01:21:35 67 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe 01:24:04 68 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All 01:26:00 69 Chad Haga (USA) Team Sunweb 01:27:54 70 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo 01:29:20 71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 01:30:23 72 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 01:32:04 73 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 01:32:48 74 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac 01:36:40 75 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy 01:39:03 76 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All 01:40:40 77 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 01:40:49 78 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 01:41:49 79 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 01:43:05 80 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 01:44:43 81 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 01:45:59 82 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 01:46:00 83 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 01:46:50 84 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:47:37 85 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 01:48:40 86 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 01:52:22 87 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 01:53:01 88 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:53:10 89 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 01:54:22 90 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 01:58:11 91 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 01:59:19 92 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 02:00:08 93 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 02:01:49 94 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 02:01:51 95 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 02:01:52 96 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF 02:02:24 97 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 02:02:51 98 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 02:02:54 99 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 02:04:08 100 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ 02:04:24 101 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 02:05:02 102 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 02:05:34 103 Lars Bak (Den) Lotto Fix All 02:06:17 104 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 02:06:38 105 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 02:09:18 106 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 02:11:20 107 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 02:12:14 108 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 02:13:59 109 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 02:15:40 110 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 02:16:34 111 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 02:17:24 112 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 02:17:27 113 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 02:19:21 114 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 02:20:56 115 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin 02:21:46 116 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 02:22:11 117 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 02:22:21 118 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 02:23:10 119 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo 02:23:50 120 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 02:24:14 121 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ 02:25:05 122 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 02:25:07 123 Igor Anton (Spa) Dimension Data 02:25:52 124 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 02:26:45 125 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 02:27:01 126 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 02:27:11 127 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 02:27:15 128 Christian Knees (Ger) Team Sky 02:27:16 129 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo 02:27:49 130 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team 02:28:08 131 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 02:29:44 132 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 02:30:01 133 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 02:32:53 134 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors 02:33:22 135 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 02:34:55 136 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 02:35:03 137 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 02:35:43 138 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors 02:35:46 139 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 02:37:03 140 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All 02:37:14 141 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 02:37:52 142 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 02:37:56 143 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 02:38:29 144 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac 02:39:13 145 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 02:39:17 146 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 02:39:58 147 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 02:40:45 148 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 02:41:05 149 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 02:41:48 150 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac 02:41:51 151 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 02:43:51 152 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 02:44:52 153 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All 02:46:14 154 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 02:48:19 155 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All 02:49:10 156 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 02:50:18 157 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 02:54:15 158 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 02:54:54 159 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 02:55:27 160 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 02:56:12 161 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 02:57:14 162 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 02:57:32 163 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 03:03:53 164 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott 03:09:39 165 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia 03:10:30 166 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 03:23:53 Klasyfikacja punktowa 1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 237 pkt 2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 197 3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 98 4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 94 5 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 90 6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 89 7 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 89 8 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 68 9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia 64 10 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo 59 11 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 57 12 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 48 13 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 46 14 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 45 15 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 41 16 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 40 17 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 40 18 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 39 19 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 38 20 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 38 Klasyfikacja górska 1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 76 pkt 2 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 47 3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 40 4 Chris Froome (GBr) Team Sky 35 5 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 35 6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 33 7 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 29 8 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 28 9 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 23 10 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 22 11 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 21 12 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 15 13 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 13 14 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 13 15 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 12 16 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 11 17 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 10 18 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 10 19 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 9 20 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 9 Klasyfikacja młodzieżowa 1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 61:23:33 2 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 00:14 3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data 02:00 4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 02:15 5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 05:19 6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 15:01 7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 17:45 8 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 32:25 9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 34:28 10 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 44:04 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 49:23 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 01:05:41 13 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 01:16:22 14 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo 01:25:38 15 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 01:29:06 16 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac 01:32:58 17 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 01:37:07 18 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:43:55 19 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 01:49:19 20 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:49:28 21 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 01:55:37 22 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 01:59:12 23 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 02:01:20 24 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 02:08:32 25 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 02:10:17 26 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 02:19:28 27 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 02:21:25 28 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team 02:24:26 29 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 02:26:02 30 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors 02:32:04 31 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 02:33:21 32 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 02:34:47 33 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 02:38:06 34 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 02:44:37 35 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 02:46:36 36 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 02:50:33 37 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 02:51:12 Klasyfikacja drużynowa 1 Team Sky 184:15:54 2 Astana Pro Team 02:46 3 Mitchelton-Scott 06:51 4 UAE Team Emirates 18:59 5 Movistar Team 23:01 6 Groupama-FDJ 27:59 7 AG2R La Mondiale 30:24 8 Bora-Hansgrohe 30:25 9 Dimension Data 32:07 10 Team Sunweb 33:10 11 Bahrain-Merida 53:33 12 EF Education First-Drapac 55:23 13 LottoNl-Jumbo 01:06:46 14 Androni Giocattoli-Sidermec 01:25:11 15 BMC Racing Team 01:40:44 16 Katusha-Alpecin 01:55:06 17 Quick-Step Floors 02:11:54 18 Trek-Segafredo 02:31:29 19 Lotto Fix All 02:47:48 20 Israel-Cycling Academy 03:16:56 21 Bardiani CSF 03:28:53 22 Wilier Triestina-Selle Italia 07:03:07
Adrian4900
19 maja 2018, 20:50 o 20:50
Ciekawe ile przedawkował leki na astmę 😀 xd
Escapado
20 maja 2018, 12:26 o 12:26
Jesli ktos ma astme to nie powinien w ogole sie scigac
Pablos
20 maja 2018, 07:25 o 07:25
E tam, przecież nikt go za to nie zawiesi 🙂
fanD
20 maja 2018, 11:12 o 11:12
Za pół roku – lub dłużej, kto będzie zwycięzcą tego etapu? Froom czy Yates?
Adrian4900
20 maja 2018, 12:53 o 12:53
Froome bo organizatorzy Giro nie wykreślą Frooma z wyników jak zostanie zawieszony, taka jest informacja od samych organizatorów.
W sumie to Froome ma tylko w tym roku szansę wygrać Giro bo jezeli sprawa nie zostanie wyjaśniona (a pewnie tak się nie stanie) to organizatorzy TdF poinformowali go że nie zostanie dopuszczony do wyścigu 😀
Cover
20 maja 2018, 11:41 o 11:41
A silniczek miał ? Sprawdzają to jeszcze, bo kiedyś tyle szumu a teraz jakos cicho.
vip
20 maja 2018, 15:13 o 15:13
Czepiacie się Frooma tak, jakby cały peleton oprócz niego jechał na bułce z masłem.