Julien Absalon zakończył karierę

Julian Absalon w stroju reprezentacji Francji

Julien Absalon postanowił w trybie natychmiastowym zakończyć profesjonalną karierę. 37-letni Francuz z Wogezów został pokonany przez problemy z alergią.

Albason to jedna z ikon kolarstwa górskiego. Dwukrotny mistrz olimpijski w cross-country (2004, 2008), pięciokrotny mistrz świata (2004-07, 2014) i sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata (2003, 2006-09, 2014, 2016).

W obecnym sezonie reprezentował własny zespół Absolute Absalon i planował kontynuować karierę do 2019 roku.

Powodem jej przerwania są moje problemy alergiczne. Od trzech sezonów jestem uczulony na pyłki z rejonu basenu Morza Śródziemnego i z tego powodu cierpię od początku sezonu. Lekarz powiedział mi, że będzie tylko gorzej. Pod koniec kwietnia na Pucharze Niemiec zauważyłem, że na pylenie na północy Europy również reaguję alergią. Miałem świetny start, ale na trasie nie mogłem dobrze oddychać. Czułem w oskrzelach smak krwi. Ta nowa alergia oznacza dwa kolejne miesiące problemów. Podkopało to moje morale. Uświadomiłem sobie również, że moje cele poza ściganiem są dla mnie ważniejsze

- powiedział Absalon w "L'Equipe".

Francuz skoncentruje się teraz na kierowaniu własnym zespołem MTB.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: