Giro d'Italia 2018. Fabio Aru w drodze po pierwszy triumf

Fabio Aru

Fabio Aru poprowadzi drużynę UAE Team Emirates w zbliżającym wyścigu Giro d'Italia (4-27 maja). Celem Włocha będzie walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. 

Do tej pory Włoch trzy razy stawał na starcie "Corsa Rosa". Warto wspomnieć, że w 2014 roku zajął 3. miejsce, a rok później był 2., następnie swoje myśli skierował ku Vuelta a Espana i Tour de France. Podczas tych wojaży udało mu się odnieść zwycięstwo w hiszpańskim wyścigu i zameldować się na 5. pozycji w Tour de France.

Po trzech latach, w barwach nowej ekipy, Aru wraca na trasy swojego narodowego wyścigu. Oczywiście jego celem będzie zwycięstwo, ale należy pamiętać, że Tom Dumoulin i Chris Froome nie będą łatwymi przeciwnikami.

Fabio jedzie na Giro z ogromnymi nadziejami. Sentyment, którym darzy "Corsa Rosa" doda mu dodatkowych sił w kluczowych sytuacjach. Jako lider dysponuje fantastycznym zapleczem, które będzie do jego dyspozycji w każdej chwili.

- powiedział Giuseppe Saronni.

Niemniej jednak forma Aru nie napawa optymizmem. Włoch dopiero na Tour of the Alps pokazał, że może nawiązać walkę z czołówką, ale w kluczowych momentach nie wytrzymywał tempa.

Głównym pomocnikiem 27-latka będzie Darwin Atapuma. Wsparciem powinni posłużyć mu także Diego Ulissi i Jan Polanc, ale oni będą chcieli także powalczyć o etapowe zwycięstwa.

Skład UAE Team Emirates na Giro d'Italia 2018: Fabio Aru, Darwin Atapuma, Diego Ulissi, Valerio Conti, Manuele Mori, Marco Marcato, Jan Polanc i Vegard Stake Laengen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: