Giro d'Italia 2018. Składy Bahrain-Merida i Trek-Segafredo

Domenico Pozzovivo w zastępstwie Vincenzo Nibalego poprowadzi Bahrain-Merida w majowym Giro d'Italia (4-27 maja)

Pozzovivo w tym roku po raz 12 stanie na starcie Giro d'Italia, co czyni z niego absolutnego rekordzistę w tegorocznej stawce. Jego celem będzie walka w klasyfikacji generalnej. Włoch będzie chciał nawiązać do 2014 roku, kiedy zajął 5. miejsce. Jego głównym wsparciem w górach będą Giovanni Visconti, Konstantin Siutsou i Domen Novak.

Typowym łowcą etapów będzie Matej Mohorić, z kolei w sprintach błyszczeć powinien Niccolo Bonifazio. Włoch będzie wspierany przez Antonio Nibalego i Manuele Boaro.

W ciekawym składzie zaprezentuje się Trek-Segafredo. Nominalnym liderem będzie Gianluca Brambilla, który w 2016 roku wygrał jeden z etapów "Corsa Rosa". Jednak warto wspomnieć, że swój debiut w Wielkim Tourze zaliczy Niklas Eg, czyli 3. zawodnik Tour de l'Avenir i 5. kolarz tegorocznego Tour of Croatia.

W górach powinien brylować Jarlinson Pantano, który może zapolować na maglia azzurra. Sprinty będą domeną Boya Van Poppela, wspieranego przez Laurenta Didiera, Ryana Mullena i Markela Irizara.

Skład Bahrain-Merida na Giro d'Italia 2018: Antonio Nibali, Manuele Boaro, Giovanni Visconti, Domenico Pozzovivo, Matej Mohorič, Kanstantsin Siutsou, Niccoló Bonifazio, Domen Novak.

Skład Trek-Segafredo na Giro d'Italia 2018: Gianluca Brambilla, Laurent Didier, Niklas Eg, Markel Irizar, Ryan Mullen, Jarlinson Pantano, Mads Pedersen i Boy van Poppel.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: