Karpacki Wyścig Kurierów 2018. Etap 3 zmieni się w górską czasówkę

Trzeci etap Karpackiego Wyścigu Kurierów przyjmie formę krótkiej, górskiej jazdy indywidualnej na czas na Smokowieckie Siodełko.

Organizatorzy wyścigu poinformowali, że z powodów uszkodzenia mostu na zaplanowanej pierwotnie trasie zmuszeni zostali do zmiany przebiegu trzeciego odcinka. Pierwotnie młodzieżowcy ścigać się mieli na 133-kilometrowej trasie z Niedzicy do słowackiego Popradu, po drodze zaliczając wymagające podjazdy pod Tatrzańską Polankę i przy Szczyrbskim Jeziorze.

Według opublikowanego przez organizatorów wyścigu komunikatu zaplanowany na 30 kwietnia trzeci odcinek przybierze formę 2,5-kilometrowej jazdy indywidualnej na czas, a kolarze wspinali się będą ze Starego Smokowca na wysokość 1285 metrów n.p.m. - do Smokowieckiego Siodełka, na Słowacji zwanego Hrebienokiem. Na 2,5 kilometrach podjazdu średnie nachylenie terenu wyniesie 9,2%.

Start etapu zaplanowano na 17:30. Zawodnicy startowali będą w 30-sekundowych odstępach z wyjątkiem ostatniej dwudziestki - najlepsi kolarze po etapie 2b wypuszczani będzie co minutę.

Profil 3. etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów 2018 (po zmianie)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: