Tour of Croatia 2018: etap 4. Imponujący rajd Alessandro Tonellego

Alessandro Tonelli

Włoch Alessandro Tonelli (Bardiani CSF) był najlepszy w czwartym dniu wyścigu dookoła Chorwacji, meldując się na mecie po samotnym ataku.

Peleton z kilkunastosekundową stratą przyprowadzili Enrico Barbin (Bardiani CSF) i Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice).

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu pozostaje Białorusin Kanstantsin Suitsou (Bahrain-Merida).

Na czwartym etapie leżało kilka niewielkich podjazdów, w tym 21 kilometrów przed metą punktowany Bribir (3,9 km; 5,6%).

Ucieczkę podjęła ósemka, w składzie z Łukaszem Owsianem (CCC Sprandi Polkowice). Grupa zdobyła ponad 5 minut, ale peleton nie myślał o odpoczynku. Ścigały ekipy Nippo, Gazprom i Caja Rural, zbliżając się na 2:14, gdy do mety pozostało 50 kilometrów.

Z czołówki odskoczył na górskiej premii Alessandro Tonelli. Kolarz Bardiani CSF na kresce zyskał 15 sekund nad Owsianem i Kolumbijczykiem Aristobulo Calą (Bicicletas Strongman). Nieco dalej jechał Guillaume Boivin (Israel Cycling Academy), a peleton tracił jedną minutę.

Grupa polskiego zawodnika została wchłonięta 10 kilometrów przed metą. Skontrował Krists Neilands (Israel Cycling Academy), jednak mistrz Łotwy nie potrafił zbliżyć się Tonellego.

25-letni Włoch utrzymywał 30-sekundowy bufor, jadąc po swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo. Do końca zachował koncentrację, niezagrożony dowożąc prowadzenie.

Wyniki 4. etapu Tour of Croatia 2018 (2.HC), Starigrad (NP Paklenica) - Crikvenica (171 km):

  1 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                3:56:57
  2 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       00:12
  3 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
  4 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel 
  5 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  6 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
  7 Federico Zurlo (Ita) Mstina Focus
  8 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  9 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 10 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 11 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 12 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 13 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
 14 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 15 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini
 16 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 17 Johnatan Ca?averal Vargas (Col) Bicicletas Strongman
 18 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 19 Juan Jose Lobato (Spa) Nippo-Vini Fantini
 20 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongman
 21 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 22 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 23 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 24 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 25 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 26 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 27 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 28 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 29 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF
 30 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum
 31 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team
 32 Deni Banicek (Cro) Meridiana Kamen Team
 33 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 34 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 35 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 36 Kanstantsin Siusou (Blr) Bahrain-Merida
 37 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
 38 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil
 39 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 40 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 41 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 42 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 43 Diego Fernando Cano Malaver (Col) Bicicletas Strongman
 44 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 45 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
 46 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel 
 47 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 48 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team
 49 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadelc
 50 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 51 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 52 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 53 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 54 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 55 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 56 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman
 57 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 58 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 59 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman
 60 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil
 61 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           00:49
 62 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                   00:12
 63 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman        00:56
 64 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 65 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 66 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       00:12
 67 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:05
 68 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       01:10
 69 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 70 Riccardo Stacchiotti (Ita) Mstina Focus                00:12
 71 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    01:19
 72 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   00:12
 73 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 74 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 75 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             01:32
 76 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                    01:52
 77 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      02:25
 78 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               04:42
 79 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum               05:14
 80 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy             07:30
 81 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel 
 82 Emil Dima (Rom) Mstina Focus
 83 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
 84 Vlad-Nicolae Dobre (Rom) Mstina Focus
 85 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 86 Andrew Dahlheim (USA) Holowesko-Citadel 
 87 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 88 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 89 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil
 90 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 91 Raul-Antonio Sinza (Rom) Mstina Focus
 92 William David Mu?oz Perez (Col) Bicicletas Strongman
 93 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 94 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        08:41
 95 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 96 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA               13:38
 97 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA
 98 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini
 99 Nicolas Marini (Ita) Mstina Focus
100 Kohei Uchima (Jpn) Nippo-Vini Fantini
101 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
102 Nick Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
103 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
104 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
105 Ziga Horvat (Slo) Adria Mobil
106 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
107 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana Gusto Xaurum
108 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team
109 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
110 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
111 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
112 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
113 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
114 Mattia Marcelli (Ita) Mstina Focus
115 Hendrikus van Ijzendoorn (Ned) Team Novo Nordisk
116 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
117 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
118 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
119 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
DNS Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
DNF Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport
DNF Nicolai Br?chner (Den) Holowesko-Citadel 

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Kanstantsin Siusou (Blr) Bahrain-Merida             19:12:19
  2 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       00:08
  3 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  00:47
  4 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                      01:06
  5 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         01:48
  6 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   02:11
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                02:33
  8 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongm     02:52
  9 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       03:01
 10 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros      03:48
 11 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       04:05
 12 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe      05:07
 13 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       05:18
 14 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum             06:10
 15 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team                 07:04
 16 Johnatan Ca?averal Vargas (Col) Bicicletas Strongm     07:29
 17 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                   08:08
 18 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  08:22
 19 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum              08:57
 20 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA             09:05
 21 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini                  09:11
 22 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Stro     09:25
 23 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  09:28
 24 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  09:57
 25 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team            10:02
 26 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman        10:36
 27 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel p/b Ara     10:53
 28 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     12:16
 29 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil                      12:55
 30 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team         12:58
 31 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                          14:24
 32 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              14:40
 33 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    15:07
 34 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     15:54
 35 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             16:33
 36 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF                       17:05
 37 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   17:32
 38 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           17:52
 39 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    19:32
 40 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     19:53
 41 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team             20:34
 42 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               21:27
 43 Raul-Antonio Sinza (Rom) Mstina Focus                  22:50
 44 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         23:08
 45 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros      23:22
 46 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       23:27
 47 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          23:37
 48 Deni Banicek (Cro) Meridiana Kamen Team                23:41
 49 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport                      23:42
 50 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 51 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman       23:56
 52 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel p/b Arapah     23:59
 53 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team                24:08
 54 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini                24:09
 55 Diego Fernando Cano Malaver (Col) Bicicletas Stron     24:16
 56 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo                   24:34
 57 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini              25:45
 58 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil                       28:19
 59 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    28:28
 60 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   29:18
 61 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                29:43
 62 Federico Zurlo (Ita) Mstina Focus                      30:06
 63 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         30:39
 64 Juan Jose Lobato (Spa) Nippo-Vini Fantini              30:57
 65 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        30:59
 66 Vlad-Nicolae Dobre (Rom) Mstina Focus                  31:00
 67 Riccardo Stacchiotti (Ita) Mstina Focus                31:01
 68 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum              31:03
 69 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum             31:05
 70 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil                           31:07
 71 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       31:16
 72 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               31:22
 73 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               31:23
 74 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   31:36
 75 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  31:41
 76 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                   32:03
 77 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               32:15
 78 Nick Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA              32:38
 79 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy             33:35
 80 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   33:59
 81 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                            36:48
 82 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      37:00
 83 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              37:04
 84 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 37:26
 85 Emil Dima (Rom) Mstina Focus                           37:44
 86 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     38:03
 87 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 38:04
 88 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                38:14
 89 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 38:21
 90 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini                  38:31
 91 Andrew Dahlheim (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapah     38:34
 92 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             38:47
 93 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum               39:08
 94 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 95 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe      40:26
 96 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      40:45
 97 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     41:11
 98 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       41:14
 99 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum             42:33
100 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Lote     44:20
101 William David Mu?oz Perez (Col) Bicicletas Strongman
102 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA             44:31
103 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     44:33
104 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
105 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana Gusto Xaurum            44:39
106 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      44:46
107 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       46:05
108 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        46:17
109 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                     47:12
110 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      47:25
111 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        47:48
112 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 48:42
113 Ziga Horvat (Slo) Adria Mobil                          48:52
114 Kohei Uchima (Jpn) Nippo-Vini Fantini                  49:26
115 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     49:34
116 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini          51:30
117 Mattia Marcelli (Ita) Mstina Focus                     56:18
118 Hendrikus van Ijzendoorn (Ned) Team Novo Nordisk       57:38
119 Nicolas Marini (Ita) Mstina Focus                   01:04:59

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: