La Fleche Wallonne 2018. Kwiatkowski i Henao na czele Team Sky

Michał Kwiatkowski i Sergio Henao poprowadzą Team Sky na trasie drugiego z ardeńskich klasyków - La Fleche Wallonne (18 kwietnia).

Brytyjska ekipa kontynuuje ardeńską kampanię i na szosach Belgii liczy na więcej szczęścia niż podczas holenderskiego Amstel Gold Race. W niedzielę Henao zajął 18. miejsce, a Kwiatkowski na metę przyjechał 31., nie wytrzymując kluczowego przyspieszenia.

Belgijski wyścig tradycyjnie rozstrzygnie się na stromej wspinaczce pod Chemin des Chapelles w miejscowości Huy. 27-letni Kwiatkowski i 30-letni Henao mają w swoim dorobku kilka wysokich lokat w Walońskiej Strzale. Polak w 2013 roku finiszował piąty, rok później trzeci, a przed rokiem siódmy, natomiast Kolumbijczyk w sezonie 2013 metę osiągnął jako drugi, dwa lata potem przyjechał siódmy, a w ubiegłym roku zajął czwarte miejsce.

Specyfika wyścigu umożliwić powinna grupie z Wysp Brytyjskich wyprowadzenie na czołowe pozycje dwóch zawodników. Mur de Huy to podjazd, na którym każdy walczy za siebie i pomoc ekipy ogranicza się w zasadzie do zapewnienia liderom dobrej pozycji wyjściowej. Team Sky, podobnie jak przed rokiem, ma możliwość gry na dwa fortepiany i pozwolenie obu zawodnikom na walkę w miarę niezależnie od siebie.

Polaka i Kolumbijczyka w tych zmaganiach wesprą Łukasz Wiśniowski, Michał Gołaś, Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart, Białorusin Vasil Kiryienka i Holender Wout Poels.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: