Paryż-Nicea 2018: etap 2. Dylan Groenewegen dystansuje

Dylan Groenewegen mknie po zwycięstwo

Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) po finiszu z peletonu odniósł zwycięstwo na drugim etapie wyścigu Paryż-Nicea.

Holender wyraźne ograł Elie Vivianiego (Quick-Step Floors) i André Greipela (Lotto Soudal).

Koszulkę lidera wyścigu obronił mistrz Francji Arnaud Demare (Groupama-FDJ).

Na praktycznie płaskim jak stół odcinku do Vierzon w Regionie Centralnym uwagę chwilowo skupił na sobie Rui Costa (UAE Team Emirates). Portugalczyk dzień wcześniej leżał dwa razy w kraksach i choć przystąpił do drugiego etapu, to po 15 kilometrach powiedział 'wystarczy' z powodu urazu kolana.

Tempo od początku nie było wysokie, przekonanie, że dzień zakończy masowy sprint, nie stanowiło zachęty do podjęcia ucieczki. Na podmuchy zimnego, czołowego wiatru zdecydowali się wystawić tylko Thomas de Gendt (Lotto-Soudal), ale szybko Belgowi przeszło.

Za półmetkiem kolarz Lotto skoczył powtórnie, razem z Manuelem Boaro (Bahrain-Mérida), Tiago Machado (Katusha-Alpecin), Olivierem Naesenem (AG2R La Mondiale), Anthony’em Delaplace (Fortuneo-Samsic) i Larsem Boomem (LottoNL-Jumbo). Gdy na czele pozostali Boaro i Machado peleton odpuścił, a przewaga dwójki sięgnęła 3 minut 45 kilometrów przed metą.

Akcja została zneutralizowana dopiero na 4 kilometry przed finiszem. Mniej więcej w tej samej chwili niegroźnie upadł Przemysław Kasperkiewicz (Delko).

W końcówce zorganizowała się grupa Quick-Step Floors, jednak rozprowadzenie Vivianiego nie do końca wyszło jego kolegom. Groenewegen najlepiej zachował się na ostatniej prostej, wyraźnie wyprzedzając włoskiego sprintera.

Wyniki 2. etapu Paryż-Nicea 2018 (2.WT), Orsonville - Vierzon (187,5 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                4:51:31
  2 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
  3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  4 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
  5 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
  6 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
  7 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  8 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  9 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 10 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 11 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
 12 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
 13 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 14 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 15 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 17 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 18 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 19 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 20 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 21 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 22 Wout Poels (Ned) Team Sky
 23 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
 24 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 25 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 27 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 28 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 29 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 30 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 32 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 33 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 34 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 35 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 37 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 38 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 39 Sergio Henao (Col) Team Sky
 40 Dan Martin (Irl) UAE Team Emirates
 41 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 42 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 43 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 45 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 46 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 47 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 48 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 49 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 50 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 51 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 52 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 53 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 54 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 55 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 56 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 57 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 58 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 59 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 60 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 61 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille
 62 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 63 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 64 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
 65 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 66 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 67 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 68 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 69 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 70 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 71 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
 72 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 73 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 74 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 75 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 76 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 77 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 78 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 79 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 80 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 81 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 82 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 83 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo-Samsic
 84 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 85 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 86 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 87 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 88 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 89 Benjamin King (USA) Dimension Data
 90 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 91 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 92 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 93 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
 94 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 95 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 96 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 97 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 98 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 99 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
100 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
101 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
102 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
103 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
104 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
105 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
106 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
107 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
108 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic
109 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
110 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
111 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
112 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
113 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
114 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
115 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
116 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
117 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
118 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
119 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
120 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             00:44
121 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
122 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     00:46
123 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
124 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               00:49
125 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         00:52
126 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      00:57
127 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        00:58
128 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
129 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
130 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 01:01
131 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
132 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
133 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
134 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
135 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       01:04
136 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
137 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille              01:07
138 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     01:09
139 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis
140 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            01:28
141 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   01:53
142 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                02:06
143 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
144 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
145 Ian Stannard (GBr) Team Sky
146 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
147 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      02:59
148 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
149 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         03:09
150 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
151 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     03:15
152 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          04:31
DNF Rui Costa (Por) UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                     7:58:57
  2 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    00:07
  3 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       00:08
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:10
  5 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                       00:13
  6 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
  7 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   00:15
  8 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
  9 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 10 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 11 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 12 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 13 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 14 Wout Poels (Ned) Team Sky
 15 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 16 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 17 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 18 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 19 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 20 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 21 Dan Martin (Irl) UAE Team Emirates
 22 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 25 Sergio Henao (Col) Team Sky
 26 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 27 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 28 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 29 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 30 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 31 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 32 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
 33 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 34 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 35 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 36 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   00:24
 37 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       00:31
 38 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 39 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:33
 40 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   00:34
 41 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:36
 42 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 43 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     00:39
 44 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        00:41
 45 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 46 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   00:44
 47 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   00:47
 48 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 49 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
 50 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 51 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      00:52
 52 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     00:54
 53 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 54 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 55 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               01:06
 56 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 01:08
 57 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            01:12
 58 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille
 59 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 60 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 61 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  01:16
 62 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             01:19
 63 Benjamin King (USA) Dimension Data
 64 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 65 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              01:32
 66 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 67 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      01:39
 68 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 69 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 70 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo-Samsic                01:43
 71 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      01:45
 72 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   01:46
 73 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    01:48
 74 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     01:49
 75 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      01:51
 76 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 77 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 78 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 79 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 80 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 81 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 82 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 83 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 84 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 85 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
 86 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  02:02
 87 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  02:28
 88 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       02:30
 89 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 90 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              02:34
 91 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     02:37
 92 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       02:47
 93 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 02:55
 94 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         02:57
 95 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille                    03:01
 96 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 97 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 98 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 99 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
100 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
101 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
102 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
103 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
104 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
105 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
106 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
107 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
108 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
109 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
110 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
111 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
112 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  03:27
113 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       03:37
114 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
115 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
116 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
117 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        03:45
118 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      03:47
119 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic              03:51
120 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             03:59
121 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
122 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       04:02
123 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
124 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
125 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille              04:08
126 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            04:10
127 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates              04:14
128 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            04:29
129 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      04:34
130 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      04:41
131 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     04:46
132 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     04:47
133 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    05:07
134 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
135 Ian Stannard (GBr) Team Sky
136 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
137 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                           05:18
138 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        05:19
139 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       05:25
140 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  05:27
141 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             05:33
142 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       05:35
143 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        05:46
144 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         05:48
145 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      06:00
146 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         06:10
147 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     06:28
148 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 07:04
149 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         07:33
150 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   08:19
151 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          08:52
152 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ                 09:25

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: