Quick-Step Floors gotowy na rozpoczęcie wiosennej kampanii

koszulka Quick-Step

Drużyna Quick-Step Floors zaprezentowała skład na dwa pierwsze wyścigi rozpoczynające tegoroczną wiosenną kampanię - Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Meta sobotniego wyścigu Omloop Het Nieuwsblad zostanie umiejscowiona w Meerbeke, tym samym końcowe kilometry zawodów pokryją się z dawną trasą monumentu Ronde van Vlaanderen. Kolarze będą musieli się zmierzyć z takimi podjazdami jak Tenbosse (450 m; 6,9%), Muur-Kapelmuur (1100 m; 9,3%) oraz Bosberg (980 m; 5,8%)

Liderem ekipy na belgijski klasyk będzie Philippe Gilbert, który postara się sięgnąć po trzecie zwycięstwo w tym wyścigu. Jeżeli mistrz świata z 2012 roku tego dokona, to będzie wspólnym rekordzistą w liczbę zwycięstw razem z Peterem Van Petegemem, Josephem Bruyere i Ernestem Sterckxem.

Razem z Belgiem wystartują Niki Terpstra, Zdenek Stybar, Dries Devenyns, Iljo Keisse, Yves Lampaert oraz Fernando Gaviria. Dwóch ostatnich zawodników zobaczymy bardzo prawdopodobne następnego dnia w wyścigu Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Na wstępnej liście startowej ekipy Quick-Step Floors, która może się zmienić w zależności od tego, jak przebiegnie pierwszy klasyk, znaleźli się: Tim Declercq, Fernando Gaviria, Iljo Keisse, Yves Lampaert, Maximiliano Richeze, Florian Senechal i Niki Terpstra.

Weekend otwarcia jest ważny dla wielu zawodników, którzy chcą się sprawdzić po zimowych treningach. Także fani chcą zobaczyć pierwsze pojedynki na bruku w tym roku. Ciekawie będzie pojechać w nowej wersji wyścigu Omloop Het Nieuwsblad, który jest bardzo podobny do Ronde van Vlaanderen sprzed 2011 roku. Wystawiamy silny skład z zawodnikami, którzy pokazali dobrą formę w ciągu ostatnich tygodni

- powiedział dyrektor sportowy drużyny Tom Steels, który jako kolarz triumfował w Omloop Het Nieuwsblad w 1996 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: