Przełajowe MŚ 2018: Ben Tulett śladami Pidcocka

Ben Tulett sięgnął w holenderskim Valkenburgu po tytuł mistrza świata w kolarstwie przełajowym juniorów.

Brytyjczyk pokonał na technicznej trasie ulokowanej na szczycie Caubergu Czecha Thomasa Kopecky’ego oraz Holendra Ryana Kampa.

To drugie z rzędu brytyjskie zwycięstwo w kategorii juniorskiej – przed rokiem najlepszy okazał się Thomas Pidcock.

Od samego startu mocne tempo narzucił Szwajcar Loris Roullier, ale mistrz Europy musiał jednak słono zapłacić za ten atak i na drugim kółku mocno osłabł. Na drugim z czterech kołek, które mieli do pokonania juniorzy, zaatakował Amerykanin Lane Mahner, lecz bardzo szybko dogonił go Kopecky.

Zaraz za Czechem jechał Tulett, który natychmiast podkręcił tempo i samotnie odjechał. Przed wjazdem na trzecie kółko do Brytjczyka ponownie dojechał Kopecky i wiadome stało się, że ta dwójka powalczy o złoty medal.

Ostateczny atak wykonał Tulett i to on cieszył się z tytułu mistrza świata juniorów w kolarstwie przełajowym. Drugi bezpiecznie dojechał Kopecky, brązowy medal przypadł za to Kampowi po finiszu z kilkuosobowej grupki.

Na starcie stanęło trzech Polaków, a najlepszy z nich, Piotr Kryński, uplasował się na pozycji 54. w stawce 74 juniorów.

Wyniki Mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym 2018 – wyścig juniorów (CM), Valkenburg:

1. Ben Tullet (Wielka Brytania)               41:19
2. Tomas Kopecky (Czechy)                     00:22
3. Ryan Kamp (Holandia)                       00:30
4. Tom Linder (Niemcy)                        00:34
5. Lane Maher (USA)                           00:35
6. Pim Ronhaar (Holandia)                     00:36
7. Mees Hendrikx (Holandia)                  00:48
8. Gerben Kuypers (Belgia)                    00:55