Volta a la Comunitat Valenciana 2018: etap 3. BMC Racing Team w pokazówce

BMC Racing Team na trasie jazdy drużynowej

Amerykańska grupa BMC Racing wygrała jazdę drużynową na czas Volta a la Comunitat Valenciana. Prowadzenie w wyścigu zachował Alejandro Valverde (Movistar Team).

Drugi czas należał do Astany, a trzecie miejsce zapisał zespół AG2R La Mondiale.

Kolarze CCC Sprandi Polkowice zagięli się, zajmując czwartą pozycję w całej stawce.

Kręta, techniczna trasa do Calpe liczyła 23 kilometry i rozegrana została po deszczu oraz przy mocnym wietrze. Z tego powodu organizator, w porozumieniu z zespołami, zdecydował o nie wliczaniu wyników etapu do klasyfikacji generalnej.

Jak na początek sezonu, na pewno jest to bardzo dobry wynik. Nie ryzykowaliśmy na zjazdach, ostrych, czy śliskich zakrętach, ale na odcinkach prostych jechaliśmy już mocno. Jestem zadowolony z postawy naszych kolarzy

– powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Była to bardzo techniczna i kręta drużynówka, więc aerodynamika, nad którą pracowaliśmy w zimie, nie miała aż tak dużego znaczenia. Czas na wnioski z testów na torze, czy w tunelu przyjdzie po kolejnych czasówkach, z większą liczbą długich prostych, gdzie pozycja na rowerze odgrywa większą rolę.

Wyniki 3. etapu Volta a la Comunitat Valenciana 2018 (2.1), El Poble Nou de Benitatxell - Calpe (23,2 km, jazda drużynowa na czas):

1 BMC Racing Team                                   27:24
2 Astana Pro Team                                   01:08
3 AG2R La Mondiale                                  01:12
4 CCC Sprandi Polkowice                             01:36
5 Gazprom–Rusvelo
6 Katusha-Alpecin                                   01:43
7 Euskadi-Murias                                    01:46
8 Sport Vlaanderen-Baloise                          01:54
9 Cofidis, Solutions Credits                        02:14
10 Direct Energie                                   02:15
11 Movistar Team                                    02:31
12 Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                  02:37
13 Burgos BH                                        02:45
14 Team Euskadi                                     02:58
15 Bahrain-Merida                                   03:00
16 Mitchelton-Scott                                 03:14
17 Polartec Kometa                                  03:20
18 Dimension Data                                   03:32
19 EF Education First-Drapac p/b Cannondale         03:44
20 Caja Rural-Seguros RGA                           03:49
21 Team Sky                                         04:08
22 LottoNL-Jumbo                                    04:18
23 Rally Cycling                                    04:49
24 Inteja Dominican                                 05:52
25 Israel-Cycling Academy                           06:34

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team               8:27:58
  2 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                00:06
  3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:29
  4 Wout Poels (Ned) Team Sky
  5 Diego Rosa (Ita) Team Sky
  6 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
  7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  8 David De La Cruz (Spa) Team Sky
  9 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 10 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 11 Amaro Manuel Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 12 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 13 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 15 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 16 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 17 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 18 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 19 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 20 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 21 Francois Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 23 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 24 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 25 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      02:32
 26 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     02:38
 27 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 28 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 29 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 30 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 31 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 32 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 33 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 34 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 35 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 36 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 37 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 38 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 39 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 40 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
 41 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
 42 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 44 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 45 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 46 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 47 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 48 Miguel Angel Ballesteros (Spa) Polartec-Kometa
 49 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 50 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 51 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
 52 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 53 Rein Taaram_e (Est) Direct Energie
 54 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 55 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 56 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 57 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 60 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 61 Aleander Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 62 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 63 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 64 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 65 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 66 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 67 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 68 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 69 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 70 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 71 Michel Ries (Lux) Polartec-Kometa
 72 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 73 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 74 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 75 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 76 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 77 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 78 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 79 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 80 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
 81 Jose Joao Pimienta Costa Mendes (Por) Burgos BH
 82 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
 83 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 84 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 85 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 86 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 87 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 88 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 89 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 90 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 91 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 92 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 93 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 94 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 95 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 96 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 97 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                     05:55
 98 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   06:01
 99 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 06:05
100 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
101 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
102 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
103 Ion Ander Insausti (Spa) Team Euskadi
104 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
105 Hideto Nakane (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
106 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
107 Danilo Celano (Ita) Caja Rural
108 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
109 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
110 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
111 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
112 Marc Buades (Spa) Team Euskadi
113 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi
114 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
115 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
116 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
117 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   07:06
118 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           08:29
119 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  09:45
120 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
121 Dorian Godon (Fra) Cofidis
122 Egoitz Fernadez (Spa) Team Euskadi                     11:04
123 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa O     12:41
124 Albert Torres (Spa) Inteja Dominican Cycling Team
125 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
126 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
127 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country
128 Matteo Moschetti (Ita) Polartec-Kometa
129 Michele Gazzoli (Ita) Polartec-Kometa
130 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis
131 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
132 Sondre Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy
133 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
134 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
135 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
136 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
137 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
138 Ian Stannard (GBr) Team Sky
139 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
140 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
141 Ibai Salas Zorrozua (Spa) Burgos BH
142 Kevin Inkelaar (Ned) Polartec-Kometa
143 Patrick Gamper (Aut) Polartec-Kometa
144 Juan Camacho (Spa) Polartec-Kometa
145 Txomin Juaristi (Spa) Team Euskadi
146 Jesus Alberto Rubio (Spa) Inteja Dominican Cycling Team
147 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country
148 Nuno Bico (Por) Movistar Team
149 Stepan Kurianov (Rus) Gazprom-Rusvelo
150 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
151 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
152 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
153 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
154 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
155 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo
156 Robert Britton (Can) Rally Cycling
157 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
158 Mikel Alonso (Spa) Team Euskadi
159 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
160 Peio Goikoetxea (Spa) Team Euskadi
161 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country
162 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       15:05
163 Diego Milan (Dom) Inteja Dominican Cycling Team
164 Ignacio Sarabia (Mex) Inteja Dominican Cycling Team
165 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    15:50
166 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                        16:30
167 Jose Alfredo Aguirre (Mex) Inteja Dominican Cyclin     17:14
168 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy          18:24
169 Francisco Mancebo (Spa) Inteja Dominican Cycling T     18:54
170 Adrian Santiago Nu?ez (Spa) Inteja Dominican Cycli     19:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

  1. Andrzej

    2 lutego 2018, 19:18 o 19:18

    Czegoś nie rozumiem. Astana była druga, Movistar stracił do niej ponad minutę a mimo to Valverde utrzymał przewagę nad Sanchezem i Fuglsangiem.

    • TomAsz

      2 lutego 2018, 19:37 o 19:37

      Ale czego nie rozumiesz?

      • Andrzej

        2 lutego 2018, 22:29 o 22:29

        Przepraszam, moja pomyłka. Nie doczytałem, że nie wliczano tych wyników do GC.

  2. Tadeusz

    3 lutego 2018, 06:13 o 06:13

    Ja tez czegos nie rozumiem , nie wiem ktory byl Movistar ,bo z klasyfikacji wynika ze nie jechal.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: