Nippo-Vini Fantini nadal z nadzieją na start w Giro d'Italia

W niedzielę odbyła się prezentacja japońsko-włoskiego Nippo-Vini Fantini. Jej głównym celem jest start w majowym Giro d'Italia.

W przyszłym roku skład drużyny będzie liczył 19 zawodników. Najbardziej rozpoznawalni to zwycięzca ubiegłorocznego Japan Cup Marco Canola, zwycięzca Giro d'Italia 2004 Damiano Cunego,  Ivan Santaromita, Simone Ponzi i Alan Marangoni. Team nadal będzie wspierał młodych japońskich zawodników, którzy liczą na start na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w  2020 roku, dlatego głównym sponsorem pozostanie japońska firma Nippo. Ponadto na prezentacji przedstawiono Kodeks Etyczny, którym mają kierować się zawodnicy oraz personel, a także nowe stroje, na których dominuje kolor ciemnoniebieski.

Damiano Cunego ogłosił, że po sezonie zakończy trwająca 18 lat karierę zawodową. Włoch poza zwycięstwem w Giro d'Italia trzy razy wygrał Il Lombardia i Giro del Trentino oraz był najlepszy w Amstel Gold Race.

Kierownictwo Nippo-Vini Fantini ma nadzieję, że otrzyma dziką kartę na 101. edycję Giro d'Italia. Poprzez zwycięstwo w Pucharze Włoch start zapewniła sobie ekipa Androni Giocattoli. Ze względu na start w Jerozolimie niemal pewny jest udział Israel Cycling Academy. Nippo-Vini Fantini o pozostałe miejsca powalczy z takimi drużynami jak: Bardiani-CSF, Wilier-Selle Italia, Gazprom Rusvelo i CCC Sprandi Polkowice.

Drużyna Bardiani ma małe szanse na start w Giro ze względu na wpadkę dopingową dwóch zawodników: Nicola Ruffoni i Stefano Pirazzi. Małe szanse ma także CCC Sprandi Polkowice, która nie dokonała solidnych wzmocnień. Faworytem w tym wyścigu jest z pewnością Wilier-Selle Italia z młodym włoskim sprinterem - Jakubem Mareczko w składzie. Niemniej jednak nastroje w obozie Nippo-Vini Fantini były w niedzielę optymistyczne i wszyscy wierzą, że w tym tygodniu będą mogli kupować bilety do Jerozolimy.

Skład Nippo-Vini Fantini na rok 2018: Damiano Cunego, Marco Canola, Simone Ponzi, Marco Tizza, Nicola Bagioli, Kohei Uchima, Alan Marangoni, Eduard Grosu, Imerio Cima, Hayato Yoshida, Ivan Santaromita, Hideto Nakane, Masakazu Ito, Filippo Zaccanti, Sho Hatsuyama, Joan Bou, Damiano Cima, Marino Kobayashi i Hiroki Nishimura.

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: