Wout van Aert mierzy w Strade Bianche i brukowe klasyki

Wout van Aert

Mistrz świata w kolarstwie przełajowym, Wout van Aert, planuje intensywną szosową wiosnę.

Belg chce rozpocząć sezon podczas Strade Bianche (3 marca). Kto wie czy na szutrowych drogach Toskanii nie okaże się "czarnym koniem", na razie jego zespół Veranda's Willems-Crelan oczekuje na przyznanie jednej z "dzikich kart" do wyścigu.

Jeżeli nie Strade, to starty wznowi tydzień wcześniej, na otwarciu sezonu północnych klasyków Omloop Het Nieuwsblad, a 4 marca przyjedzie do Włoch na GP Industria & Artigianato.

W kalendarzu Van Aerta widnieją również Dwars door West-Vlaanderen, Nokere Koerse, Gandawa-Wevelgem, Dwars door Vlaanderen, Ronde van Vlaanderen i w przypadku otrzymania zaproszenia Paryż-Roubaix.

23-latek posiada już na koncie kilka sukcesów w kolarstwie szosowym. W 2016 roku wygrał Schaal Sels oraz prolog Baloise Belgium Tour, a w minionym sezonie Grand Prix Cerami, Ride Bruges i Ronde van Limburg. Starty rozpoczynał wtedy dopiero w maju, dlatego nie wiadomo czy jego organizm poradzi sobie z brakiem dłuższej przerwy pomiędzy piachem, a asfaltem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: