Tour de France 2019. Znamy szczegóły "Wielkiego Otwarcia"

Amaury Sport Organisation na prezentacji w Brukseli przedstawił plan belgijskiego "Grand Départ" w 2019 roku.

Tour de France rozpocznie się w Belgii po raz 11 w historii. Tu zostaną rozegrane dwa etapy, 6 i 7 lipca 2019 roku, które uhonorują Eddy'ego Merckx'a, w pięćdziesiątą rocznicę pierwszego zwycięstwa największego kolarza na Tour de France.

Pierwszy etap (192 km) poprowadzi z brukselskiego rynku ku Muur van Geraardsbergen. Ikona flandryjskich klasyków wyrośnie już po niespełna 50 kilometrach, następnie kolarze przejadą przez Bosberg, dojeżdżając do Charleroi, skąd zawrócą do stolicy kraju. Na trasie znajdzie się miejscowość Woluwe-Saint-Pierre, gdzie "Kanibal" po raz pierwszy założył żółtą koszulkę. Etap na wysokości Pałacu Królewskiego zapewne zakończy masowy sprint.

etap 1

Nazajutrz zostanie rozegrana jazda drużynowa na czas na dystansie 28 kilometrów. Zespoły wyruszą sprzed Pałacu Królewskiego, a zakończą jazdę niedaleko "Atomium" - charakterystycznego, monumentalnego modelu kryształu żelaza.

etap 2

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: