Aukcja podpisanego numeru Christophera Froome'a zasiliła konto WOŚP kwotą niemal 1000 zł.

O zdobyciu ciekawego przedmiotu na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy myśleliśmy od jakiegoś czasu. Chcieliśmy, żeby było to coś specjalnego, coś czego nie można łatwo zdobyć. W biurze prasowym Tour de France w niemieckim Düsseldorfie rozpakowywaliśmy się po podróży, gdy przedstawiciele jednego ze sponsorów dali nam paczkę z pamiątkami. Jedną z nich był oryginalny numer "1" z Tour de France, taki sam jaki na plecy przez 3 tygodnie miał naklejać Chris Froome.

Kupić można koszulki, buty, kaski, ba!, nawet rowery, na których jeżdżą zawodowcy. Numery startowe to jednak białe kruki nawet na internetowych aukcjach. A numery podpisany przez kilkukrotnego zwycięzcę Tour de France, to już tym bardziej prawdziwa gratka i rarytas. Zdobyliśmy dwa, jeden postanowiliśmy w konkursie oddać jednemu z naszych szczęśliwych Czytelników, drugi przekazać na WOŚP. Jeszcze na miejscu, w zdobyciu podpisów pomógł nam Marek Sawicki, masażysta Team Sky. Rano z uśmiechem przyjął numery, wieczorem odebraliśmy je w hotelu drużyny.

Ostatnie kontrowersje w okół Chrisa Froome'a nieco nas zamieszały - wystawiać, nie wystawiać? Oczywiście, że wystawiać! W końcu tu chodzi o pomoc potrzebującym dzieciakom. Nie obyło się złośliwości, ale na koniec konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało zasilone sumą 990 złotych! Wszystkim Licytującym serdecznie dziękujemy, a Zwycięzcy składamy szczególne podziękowania!

Sie ma!

Jakub Zimoch

Zobacz komentarze

 • Żebyście tak na Caritas przekazywali i się tym chwalili, tam przynajmniej na pomoc poszłoby około 980 zł, a tutaj pojdzie może z 800

  • Pani /Panie Bo
   Od dłuższego czasu komentujesz różne artykuły tutaj. Zwróć uwagę, że tutaj z reguły piszę sę wtedy kiedy ma się coś do powiedzenia, merytorycznie na temat. Taka dobra zasada portalu tematycznego. Gdzie nie ma trollingu Jest cała masa Twoich komentarzy nie na temat, o niczym, dziwnych równoważników zdań. Taki internetowy bełkot.

   • Akurat ta wypowiedz Bo jest na temat i co więcej ma zupełną rację.Działalność WOŚP powinna trafić do prokuratury, tylko oczywiście tak się nie stanie. Weźmy sprawozdanie finansowe z lat 2001-2012. Zbiórka w sumie z 12 lat – 514 mln zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 343 mln zł. Gdzie się podziała reszta? Dla porównania warto przyjrzeć się sprawozdaniom Caritas. Np. w roku 2010 ogółem Caritas Polska zebrało 525 mln zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 518 mln, czyli prawie 99% i wszystko bez szopki medialnej, spokojnie i cicho. Z WOŚP będzie tak jak z Armstrongiem, większość będzie podziwiać i za wszelką cenę bronić a potem i tak wyjdzie szydło z worka.

  • Najlepiej pouczać innych komu mają pomagać... Mam wrażenie, że trochę się Pan zagalopował. Każdy ma prawo wspierać taką organizację, którą chce. To się nazywa wolny wybór. Nie rozumiem jak można mieć do kogoś pretensje o to, że przeznacza środki na cele charytatywne dla tej a nie innej organizacji.

   • Piszesz:

    "Nie rozumiem jak można mieć do kogoś pretensje o to, że przeznacza środki na cele charytatywne dla tej a nie innej organizacji."

    a w pierwszym komentarzu pouczasz redakcję na co przeznaczać. Trochę konsekwencji.

Share
Opublikowane przez
Jakub Zimoch

Recent Posts

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03

Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć…

4 grudnia 2019, 10:36