Rowery.org zagrały z WOŚP

Aukcja podpisanego numeru Christophera Froome'a zasiliła konto WOŚP kwotą niemal 1000 zł.

O zdobyciu ciekawego przedmiotu na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy myśleliśmy od jakiegoś czasu. Chcieliśmy, żeby było to coś specjalnego, coś czego nie można łatwo zdobyć. W biurze prasowym Tour de France w niemieckim Düsseldorfie rozpakowywaliśmy się po podróży, gdy przedstawiciele jednego ze sponsorów dali nam paczkę z pamiątkami. Jedną z nich był oryginalny numer "1" z Tour de France, taki sam jaki na plecy przez 3 tygodnie miał naklejać Chris Froome.

Kupić można koszulki, buty, kaski, ba!, nawet rowery, na których jeżdżą zawodowcy. Numery startowe to jednak białe kruki nawet na internetowych aukcjach. A numery podpisany przez kilkukrotnego zwycięzcę Tour de France, to już tym bardziej prawdziwa gratka i rarytas. Zdobyliśmy dwa, jeden postanowiliśmy w konkursie oddać jednemu z naszych szczęśliwych Czytelników, drugi przekazać na WOŚP. Jeszcze na miejscu, w zdobyciu podpisów pomógł nam Marek Sawicki, masażysta Team Sky. Rano z uśmiechem przyjął numery, wieczorem odebraliśmy je w hotelu drużyny.

Ostatnie kontrowersje w okół Chrisa Froome'a nieco nas zamieszały - wystawiać, nie wystawiać? Oczywiście, że wystawiać! W końcu tu chodzi o pomoc potrzebującym dzieciakom. Nie obyło się złośliwości, ale na koniec konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało zasilone sumą 990 złotych! Wszystkim Licytującym serdecznie dziękujemy, a Zwycięzcy składamy szczególne podziękowania!

Sie ma!

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

8 Comments

 1. Bo

  15 stycznia 2018, 21:15 o 21:15

  Żebyście tak na Caritas przekazywali i się tym chwalili, tam przynajmniej na pomoc poszłoby około 980 zł, a tutaj pojdzie może z 800

  • TomAsz

   15 stycznia 2018, 21:21 o 21:21

   Znasz sprawozdania finansowe Caritas? To nie jest organizacja transparentna.

  • Andrew

   15 stycznia 2018, 21:28 o 21:28

   Najlepiej pouczać innych komu mają pomagać... Mam wrażenie, że trochę się Pan zagalopował. Każdy ma prawo wspierać taką organizację, którą chce. To się nazywa wolny wybór. Nie rozumiem jak można mieć do kogoś pretensje o to, że przeznacza środki na cele charytatywne dla tej a nie innej organizacji.

   • Elfik

    15 stycznia 2018, 22:05 o 22:05

    Piszesz:

    "Nie rozumiem jak można mieć do kogoś pretensje o to, że przeznacza środki na cele charytatywne dla tej a nie innej organizacji."

    a w pierwszym komentarzu pouczasz redakcję na co przeznaczać. Trochę konsekwencji.

    • Mcjs

     15 stycznia 2018, 22:16 o 22:16

     Najwyraźniej masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

  • Bruno

   16 stycznia 2018, 07:37 o 07:37

   Pani /Panie Bo
   Od dłuższego czasu komentujesz różne artykuły tutaj. Zwróć uwagę, że tutaj z reguły piszę sę wtedy kiedy ma się coś do powiedzenia, merytorycznie na temat. Taka dobra zasada portalu tematycznego. Gdzie nie ma trollingu Jest cała masa Twoich komentarzy nie na temat, o niczym, dziwnych równoważników zdań. Taki internetowy bełkot.

   • vip

    16 stycznia 2018, 19:33 o 19:33

    Akurat ta wypowiedz Bo jest na temat i co więcej ma zupełną rację.Działalność WOŚP powinna trafić do prokuratury, tylko oczywiście tak się nie stanie. Weźmy sprawozdanie finansowe z lat 2001-2012. Zbiórka w sumie z 12 lat – 514 mln zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 343 mln zł. Gdzie się podziała reszta? Dla porównania warto przyjrzeć się sprawozdaniom Caritas. Np. w roku 2010 ogółem Caritas Polska zebrało 525 mln zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 518 mln, czyli prawie 99% i wszystko bez szopki medialnej, spokojnie i cicho. Z WOŚP będzie tak jak z Armstrongiem, większość będzie podziwiać i za wszelką cenę bronić a potem i tak wyjdzie szydło z worka.

    • Lolek

     16 stycznia 2018, 21:40 o 21:40

     Pani vip - proszę nie kłamać.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: