Geraint Thomas jest otwarty na propozycje i liczy na potknięcie Froome'a

Geraint Thomas

Geraint Thomas w wywiadzie dla "BBC Sport" powiedział, że jest gotów pożegnać się z Team Sky dla pozycji lidera w innym zespole.

Miniony sezon mógł być dla Walijczyka przełomowy. Po raz pierwszy w karierze powierzono mu rolę lidera w Wielkim Tourze, ale jego marzenia o zwycięstwie w Giro d'Italia zaprzepaściła kraksa, po której nie ukończył wyścigu.

W 2018 roku Thomas ponownie chce zaatakować trzytygodniówkę i mówi, że będzie gotowy poprowadzić Sky w Tour de France, gdyby noga podwinęła się Chrisowi Froome, zmęczonemu Giro d'Italia.

Mój przyszłoroczny program będzie podporządkowany pod Froome'a. Liczę, że poprowadzę grupę w Vuelta a Espana, a także pojadę mocny Tour, zwłaszcza jeśli Froome przejedzie całe Giro. Zaliczyłem już wiele Wielkich Tourów w roli pomocnika, dlatego teraz myślę bardziej o sobie. Nowy sezon będzie dla Chrisa całkiem inny, dlatego nie wiadomo jak się ułoży. Może się okazać, że Sky potrzebować będzie zastępczego lidera w Tourze. To dobry cel dla mnie. Vuelta pozostaje również opcją na jazdę w roli lidera

- powiedział Thomas.

31-latek w najbliższych latach chce w pełni skoncentrować się na Wielkich Tourach, gdyż zdaje sobie sprawę, że nie zostało mu na to wiele czasu. Nie wyklucza zatem zmiany ekipy w 2019 roku.

Na pewno będę otwarty na oferty z niektórych drużyn. Zainteresowanie wykazuje Trek-Segafredo, są też inne ekipy. Siądę i wysłucham propozycji. Myślę, że mam przed sobą tylko trzy lub cztery lata jazdy na wysokim poziomie, więc chcę jak najlepiej je wykorzystać. Pragnę pojechać kilka kolejnych Wielkich Tourów w roli lidera i przekonać się na co mnie stać, niezależnie czy będę dziewiąty, czwarty, czy odniosę zwycięstwo. To coś, czego naprawdę chcę spróbować przed pożegnaniem ze sportem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: