Monte Zoncolan w programach Giro d'Italia i Giro Rosa

Monte Zoncolan

Monte Zoncolan zakończy 14. etap Giro d'Italia 2018. Jeden z najtrudniejszych szosowych podjazdów znajdzie się również na trasie przyszłorocznego Giro Rosa, informuje La Gazzetta dello Sport.

Całą trasą 101. "Corsa Rosa" poznamy w środowe popołudnie, ale wiele nie ma już do odkrycia. Na królewskie rozdanie zapowiada się odcinek 14, w sobotę 19 maja. Tego dnia kolarze wyruszą z San Vito al Tagliamento na 181-km trasę, zaliczając Monte di Ragogna, Avaglio, Passo Duron i Sella Valcalda, przed finałem na Zoncolan (1730 m n.p.m.). Trasa poprowadzi od Ovaro, czyli najcięższym zboczem, o długości 10,1 km i nachyleniu 11,9%, dochodzącym do 22%.

Giro na Zoncolan gościło dotąd pięć razy. W 2003 i 2007 roku triumfował tam Gilberto Simoni, w 2010 - Ivan Basso, w 2011 - Igor Anton i w 2014, po ucieczce, Michael Rogers.

Alpejska ścianka wróci również do programu Giro Rosa i wyrośnie na przedostatnim etapie. Kolarki dotąd tylko raz zbadały na Zoncolan swój próg bólu. W 1997 roku zwyciężyła Fabiana Luperini.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: