Manuel Sola cieniem na reputacji Caja Rural Seguros-RGA

Hiszpan Manuel Sola został przyłapany na stosowaniu syntetycznego testosteronu i tymczasowo zawieszony przez Hiszpańską Królewską Federację Kolarską (RFEC).

Jak podał portal "Ciclo21", 25-letni stażysta grupy Caja Rural Seguros-RGA zaliczył pozytywny test podczas majowego wyścigu Vuelta a Navarra, w którym finiszował piąty. Konsekwencje narodowa federacja wyciągnęła 5 października.

Sola w 2016 roku reprezentował zespół Burgos-BH, natomiast przez większą część sezonu 2017 jeździł w młodzieżówce zespołu Caja Rural Seguros-RGA, w sierpniu wskakując do zespołu elity. Jak stażysta wziął udział w Tour of Utah i Colorado Classic, nie notując jednak większych sukcesów.

Pozytywny test to kłopot dla struktur Caja Rural Seguros-RGA, która twierdziła, że jest jedyną hiszpańską ekipą, która przeprowadza wewnętrzne badania krwi. Manager zespołu, Juan Manuel Fernandez, w rozmowie z "Ciclo21" wyjaśnił, że grupa nie mogła wykryć stosowania testosteronu, bo do tego potrzebne są testy moczu, a nie krwi.

25-letni Sola w roku 2018 miał ścigać się w portugalskiej grupie Radio Popular - Boavista, ale wobec zawieszenia Hiszpana ekipa zerwała kontrakt.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: