Jakub Mareczko na dłużej w Wilier Triestina

Jakub Mareczko

Utalentowany sprinter Jakub Mareczko przedłużył o rok swój kontrakt z prokontynentalnym zespołem Wilier Triestina - Selle Italia.

W tym roku urodzony w Polsce włoski kolarz wdarł się do szerokiego grona obiecujących sprinterów. Swoje umiejętności potwierdził na Giro d'Italia, gdzie dwukrotnie finiszował po drugie miejsce, ulegając tylko Fernando Gavirii. Mareczko ma na swoim koncie już 28 profesjonalnych wygranych, ale póki co niemal wszystkie osiągnięte w słabo obsadzonych imprezach w Azji: Tour de Langkawi, Tour of Taihu Lake i Tour of Hainan.

Zespół wierzył we mnie w zeszłym roku i zrobi to ponownie w kolejnym sezonie. To świetna drużyna dla młodych zawodników. Mój agent nalegał, abym pozostał w dotychczasowym teamie. Miałem kilka ofert z WorldTouru, jednak postanowiłem zostać na jeszcze jeden sezon na poziomie Professional Continental. Muszę kontynuował swój rozwój. Dla rasowego sprintera kalendarz drużyny WorldTour jest niezwykle trudny, ponieważ nie ma zbyt wielu płaskich wyścigów

- tłumaczył 23-letni zawodnik.

Od soboty Mareczko ścigał się będzie w wyścigu Tour of Hainan, gdzie dwa lata temu odniósł swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: